FOTO. ”Cupa Nautic”, pe Bega cu 14 probe de kaiac-canoe și bărci dragon, disputate de 11 cluburi din Arad, București, Deva, Hunedoara, Șag și Timișoara

Într-o toamnă blândă și pentru sporturile pe ape, cea de-a V-a ediție a ”Cupei Nautic”, organizată de Clubul Sportiv Nautic Banat Timișoara pe canalul Bega, a reunit la start sportivi din kaiac-canoe și Dragon Boats reprezentând 11 grupări din șase localități ale țării, înșiruite în ierarhie în urma gazdei ”Nautic Banat” în ordinea C.S.M. Arad, West Club Arad, CSȘ Gloria Arad, CS Cetate Deva, C.S.Ș.1 Timișoara, CS Nautic Hunedoara, Nokia Timișoara, Sportul Studențesc București, CS Timişul Șag și UTA.

Iată ierarhiile și câteva fotografii pe marginea evenimentului, cu mențiunea că 7 din totalul celor 14 probe au fost rezervate băieților și cinci fetelor respectiv câte una familiilor cu copii precum și de Dragon Boats, iar pe de altă parte opt dintre întreceri au fost de kaiac și câte două de scoică respectiv canoe.

Totodată, categoriile de scoică fete și băieți respectiv de kaiac simplu pentru juniorii fete și băieți s-au disputat sub forma seriilor preliminare și semifinale pentru calificările în finală.

Organizatorii ”Cupei Nautic” au acordat cupe primelor 5 cluburi participante, președintele Clubului Sportiv Nautic Banat Timișoara, profesoara Codruța Șofron, mulțumindu-le tuturor celor care au onorat cu prezența precum și MGI Coutier Rom SRL.

SCOICĂ Băieți – 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Emanuel Marian CSS GLORIA ARAD 1
Alexandru Mureșan CETATE DEVA 2
Ioan Oprean CETATE DEVA 3
Damian Morcan CS NAUTIC BANAT 4

SCOICĂ Fete – 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Sarah Dehelean CSM Arad 1
Sarah Fulop CSS Gloria Arad 2
Maia Dehelean CSM Arad 3
Roxana Nicoară CS Nautic Banat 4

Kaiac 1 Băieți – Juniori III, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Răzvan Săiceanu Cetate Deva 1
Samuel Doboș CSS NR. 1 Timișoara 2
Dominic Timiș CSM Arad 3
Samuel Balaj CSS NR. 1 Timișoara 4

K1 Fete Juniori III, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Diana Hațegan CSS NR. 1 Timișoara 1
Diana Spătaru CS Nautic Banat 2
Larisa Răileanu Cetate Deva 3

K1 B Juniori II, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Darius Zaharia CS Nautic Banat 1
Leonard Săilă CSS NR. 1 Timișoara 2
Alexandru Rus Timișul Șag 3
Denis Vidacs CSS NR. 1 Timișoara 4

K1 F Juniori II, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Kassandra Firu CSS NR. 1 Timișoara 1
Ana-Maria Mehno CSS NR. 1 Timișoara 2
Enya Morar CSM Arad 3

K1 B Juniori I, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Cristian Vuivan Cetate Deva 1

Canoe 1 – Băieți Juniori I, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Ionuț Rus Timișul Șag 1
Adrian Hurt C.S.N. Hunedoara 2

Canoe 1 Fete Juniori I, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Denisia Ilie C.S.N. Hunedoara 1

Kaiac 1 Feminin MASTERS, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Magyar Mariana Sportul Studențesc 1
Mihoc Iuliana CS Nautic Banat 2
Spătaru Carmen CS Nautic Banat 3

Kaiac 1 Masculin – până la 44 de ani, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Mihai Belecciu CS Nautic Banat 1
Valentin Maxim UTA Arad 2
Marius Cernescu CS Nautic Banat 3

K1 Masculin peste 45 de ani, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Nicolae Baciu Timișul Șag 1
Balazs Korda CSM Arad 2
Daniel Dubleș București 3
Sebastian Iovanescu Timișoara 4
Cristian Leca Timișoara 5

Kaiac părinți și copii 100m / FINALĂ

Numele și prenumele Club Loc
Andrei + Sebastian Iovănel Timisoara 1
Andrei + Răzvan Pata Nokia 1
Andrada + Ramona Ciridariu CS Nautic Banat 1
Mihai + Cristian Inta Nokia 1
Ana Maria + Gabriel Csiki CSS TM 1
Diana + Adrian Hațegan CSS TM 1
Darius + Marius Cernescu CS Nautic Banat 1
Alexia + Adrian Pop CS Nautic Banat 1

Open F+B juniori+tineret+seniori+Masters BĂRCI DRAGON, 200m / FINALĂ

Numele și prenumele Club TIMP LOC
1. Roland Koromi, George Ienciu, Ioan Sabău,

Narcis Banciu, Ioan Lupo, Attila Kovacs, Alexandra Almași,

Natalia Ciocluț,  Luca Pulbere, Gheorghe Ilă

TOBOSAR: Emanuel Marian

CARMACI: Adrian Păiuș

CSS+CSM Arad 48:29 1
2. Darius Zaharia, Leonard Săilă, Adrian Manciu, Cosmin Topârceanu, Ionuț Blajovan, Kassandra Firu, Diana Hațegan, Iuliana Mihoc, Liviu Mocanu, Mariana Magyar

TOBOSAR: Andrei Păuleț

CARMACI: Mihai Belecciu

Nautic 1 48:51 2
3. Daria Cojocaru, Alexia Pop, Lorena Cojocaru, Roxana Nicoară, Damian Morcan, Diana Spătaru, Samuel Doboș, Ana-Maria Mehno, Samuel Balaj, Moise Balaj

TOBOSAR: Timea Mag

CARMACI: Mihai Belecciu

Nautic copii 52:71 3
Andrei Andres, Cristian Ința, Milarez Adrian, Răzvan Pată, Traim Adrian, Băjăneanț Mihai, Andrei Boranov, Khorobrykh Alexey, Mihai Călțun, Cătălin Bașoldea

TOBOSAR: Ința Mihai

CARMACI: Robert Kovacs

Nokia 53:47 4

 

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


trei + = 7

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: