Rezultate: „Memorialul Ştefan Heder şi Victor Alexandrescu”, pe Bega

Rezultatele complete ale celei de-a treia ediţii a „Memorialului Ştefan Heder şi Victor Alexandrescu”, întrecere de kaiak-canoe găzduită pe Bega de CS Nautic Banat Timişoara şi cu participare internaţională, la care au concurat 12 cluburi, vîslind în nu mai puţin decît 25 de probe, pe diferite categorii de vîrstă. O reuşită!

Memorialul Ștefan Heder și Victor Alexandrescu la kaiak-canoe, pe Bega, în Timișoara, 12-14 aprilie 2013, ediția III: paradă a tuturor ambarcațiunilor, plimbări în bărcile de agrement, probe la juniori, tineret, masters, seniori şi mixt, plus, în premieră, concurs de Dragon Boats

 

Într-adevăr, s-au aliniat la start şi sportivi din Germania, Serbia şi Italia, la probele de K1, K2 si K4 , kaiak, competiţia prevăzînd şi serii preliminare pentru a se ajunge în finală. Iar în cea de-a doua zi de concurs, la proba de Dragonboat, au fost 10 echipaje înscrise, pentru accederea în finală trăgîndu-se serii şi semifinale.

Într-un clasament general pe oraşe, gazda Timişoara a dominat, urmată fiind de Arad şi Piteşti. Ca şi cluburi participante, la start s-au prezentat CSM Piteşti, LTTL Orşova, CS Nautic Hunedoara, LPS Arad, Voinţa Arad, CSM Arad, KKK “LIMAN” Novi Sad / SERBIA, CANOA CLUB FERRARA / ITALIA, Timişul Şag, Water Performance Timişoara, CSŞ1 Timişoara şi Club Sportiv Nautic Banat Timişoara, care, în colaborare cu foşti componenţi ai unor grupări din trecut de kaiak-canoe de pe Bega, au găzduit plăcutul eveniment.

Rezultatele finalelor:

JUNIORI

Canoe 1 fete, juniori, 200 metri: 1. Elena Călăraşu (CSŞ Orşova), 2. Loredana Curcan (CSŞ1 Timişoara)…

Canoe 1 băieţi, juniori III, 200m: 1. Ionuţ Peleu (CSM Piteşti)…

Canoe 1 băieţi, juniori II, 200m: 1. George Vasile (CSŞ Orşova)…

Kaiak 1 fete, juniori III, 200m: 1. Diana Andreica, Andreea Zăgrean, Denisa Krnacs, Mariana Rezmiveş, toate de la CSŞ1 Timişoara.

Kaiak 1 băieţi, juniori III, 200m: 1. Valentin Popescu (LPS Arad), 2. Alin Ursu (CSŞ1 Timişoara)…

Kaiak 1, fete, juniori II, 200m: 1. Iulia Mihart (CSŞ Orşova), 2. Roxana Pătraş, 3. Lăcrămioara Rus, Suzana Cuciuc, toate de la CSŞ1 Timişoara.

Kaiak 1 băieţi, juniori II, 200m: Răzvan Rotaru (CSM Piteşti), Paul Crişan (CSM Arad), 3. Flavius Mădălin (CSŞ1 Timişoara)…

Kaiak 1 fete, juniori I, 200m: Nikoleta Dzombeta (KKK Liman Novi Sad), 2. Andreea Petriţa (CSŞ Orşova), 3. Andreea Zăgrean şi Marinela Bărbosu, ambele de la CSŞ1 Timişoara.

Kaiak 1 băieţi, juniori I, 200m: 1. Vladimir Mircov (KKK Liman), 2. Raffaello Mirconi (Canoa Club Ferrara).

TINERET

Kaiak 1, fete, 200m: 1. Mădălina Sîrbu, 2. Ligia Ioniţă (ambele de la CSŞ1 Timişoara), 3. Magda Botoc (CS nautic Banat)…

Kaiak 1, băieţi 200m: 1. Nemanja Zakic (KKK Liman Novi Sad)…

 SENIORI (pînă la 34 ani)

Canoe 1, băieţi, 200m: 1. Mihai Ghiţulescu (CSM Piteşti)…

Kaiak 1, fete, 200m: 1. Milica Starovic (KKK Liman), 2. Antonina Paflea (CS Nautic Banat)

Kaiak 1, băieţi, 200m: 1. Nebojsa Zoric (KKK Liman), 2. Claudiu Ursu (CS Water Performance Timişoara)…

MASTERS (35-45 ani)

Canoe 1, băieţi, 200m: 1. Florin Goleşie (Hunedoara), 2. Cătălin Cămărăşan (Ferrara), 3. Constantin Dumitra (CS Nautic Banat), 4. Alexandru Pavel (CS Timişul Şag).

Kaiak 1, fete, 200m: Carmen Gordan Spătaru, 2. Adriana Paraschiv, 3. Gabriela Mnerie, toate de la CS Nautic Banat.

Kaiak 1, băieţi 35-39 ani: 1. Jovo Mandic (KKK Liman), 2. Damian Vidacs (Timişul Şag), 3. Marius Cernescu (CS Nautic Banat)…

Kaiak 1, băieţi 40-45 ani: 1. Ştefan Nagy (CSM Arad)…

Kaiak 1, băieţi 46-55 ani, 200m: 1. Ionel Banciu (CS Nautic Banat)…

Kaiak 1, băieţi, peste 55 ani, 200m: 1. Iosif Geng (Nomat Satu Mare), 2. Gheiza Nemeth (CS Nautic Banat).

MIXT

Kaiak 2, pînă la 45 ani, 200m: 1. Loredana Curcan (Timişoara) – Claudiu Baboş (Arad), 2. Mădălina Sîrbu – Damian Vidacs / Timişoara, 3. Georgiana Coclea – David Balaj / Timişoara…

Kaiak 2, peste 46 ani, 200m: 1. Adriana Paraschiv – Ionel Banciu (CS Nautic Banat)…

Kaiak 4, două fete + 2 băieţi, 200m: 1. Baboş Claudiu, Curcan Loredana, Mihart Alexandra, Molnar Raimond (Arad + Timişoara), 2. Ursu Claudiu, Bădoi Olga, Balaj David, Pestriţ Andreea (Timişoara), 3. Cernescu Marius, Piloca Cristina, Roşu Simona şi Banciu Ionel (CS Nautic Banat).

Canoe 2, 200m: 1. Cătălin Cămărăşan – Elena Călăraşu (Ferrara / Orşova). 2. Constantin Dumitra – Andreea Zăgrean (Timişoara), 3. Alexandru Pavel – Loredana Curcan (Şag / Timişoara), 4. Ionel Stoin, Suzana Cuciuc (CS Nautic Banat).

DRAGON BOAT (masculin şi feminin; seniori, juniori, tineret, masters), 200m:

1. CS Water Performance Timişoara (Alin Anton, Alexandru Şalău, Claudiu Ursu, David Balaj, Damian Vidacs, Alexandru Vieru, George Şerban, Florian Mada, Drăgan Pop, Georg Letea), 2. KKK Liman Novi Sad, 3. Canoa Club Ferrara+Arad, 4. Red Team Arad.

 

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Exclusiv, Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 + sapte =

 


Ultimele articole din categoria Exclusiv: