GALERIE FOTO. Rezultatele şi laureaţii „Cupei Memorialul Revoluţiei 1989” la minifotbal, cu 10 echipe la start. În finală, Fundaţia Rudolf Walther – Memorialul Revoluţiei 4-0

Echipa Fundaţiei Rudolf Walther nu s-a dezminţit la ediţia din acest an a “Cupei Memorialul Revoluţiei 1989” la minifotbal, care a reunite astăzi 10 formaţii, disputându-se 21 de jocuri. Vom reveni cu o consemnare adiţională de la sala „Constantin Jude”…

Sâmbătă, 7 decembrie şi duminică, 8 decembrie, a avut loc, la Arena Carlo respectiv sala “Constantin Jude” din Timişoara, în cadrul programului de comemorare a Eroilor Martiri căzuţi în Revoluţia din Decembrie 1989, competiţia sportivă Cupa “Memorialul Revoluţiei 1989” la minifotbal, ediţia a VI-a, cu echipe ale unor ONG-uri, biserici şi alte instituţii care se ocupă de tineri defavorizaţi din punct de vedere social (orfani din revoluţie, tineri proveniţi din orfelinate, centre de re-educare minori, copiii străzii etc), respectiv echipele unor asociaţii revoluţionare din ţară.

Cele 8 echipe care au intrat în competiţie în prima zi, au fost repartizate în două grupe de câte 4 echipe, primele două clasate din fiecare grupă fiind calificate pentru meciurile de duminică, disputate la Sala Olimpia.

Aici au fost calificate direct finalistele de anul trecut, respectiv Rudolf Walter si Metanoia Timisoara. Meciurile au fost foarte disputate, punîndu-se mult suflet şi multă ambiţie în fiecare minge disputată, în final învingătoare ieşind Rudolf Walter, care, deşi a obţinut locul 2 în grupa din care făcea parte, a caştigat în cele din urmă competiţia pentru a doua oară consecutiv, trecând în finală de Memorialul Revoluţiei.

Salutăm prezenţa unor echipe din alte localităţi, respectiv: CENTRUL DE REEDUCARE BUZIAŞ, CENTRUL BERACA LUGOJ, CENTRUL DE PLASAMENT LUGOJ. Celelalte echipe participante: CENTRUL MANĂ CEREASCĂ TM, CENTRUL ONEŞTI 3 TM.

Cel mai bun portar al turneului a fost desemnat Mutaşcu Raul, de la echipa Rudolf Walter, iar titlul de cel mai bun jucător a fost obţinut de către Stepănescu Mihai, de la echipa Memorialul Revoluţiei. Fiecare jucător a primit un pachet cu dulciuri, primele trei clasate primind cupe, iar restul echipelor, diplome de participare.

Competiţia a fost organizată de către Asociaţia Memorialul Revoluţiei 16-22 Decembrie 1989 Timişoara, în colaborare cu Primăria Timişoara si Consiliul Judeţean Timiş. Sponsori: SC Gallprint SRL, SC Nandripris SRL, Perenna Premier.

CLASAMENT GENERAL:

1. RUDOLF WALTER

2. MEMORIALUL REVOLUTIEI

3. METANOIA TIMISOARA

4. LIBERTATEA 89

*

Rezultatele:

(SÂMBĂTĂ, 7 DECEMBRIE 2013, ARENA CARLO)

Grupa A:

(MECIUL / Scor)
CENTRUL DE REEDUCARE BUZIAŞ – CENTRUL BERACA LUGOJ 1-2
CENTRUL MANĂ CEREASCĂ TM – LIBERTATEA 89 5-4
CENTRUL DE REEDUCARE BUZIAŞ – LIBERTATEA 89 0-7
CENTRUL DE REEDUCARE BUZIAŞ – CENTRUL MANĂ CEREASCĂ TM 1-2
LIBERTATEA 89 – CENTRUL BERACA LUGOJ 5-4
CENTRUL BERACA LUGOJ – CENTRUL MANĂ CEREASCĂ TM 1-5
Clasament: 1. CENTRUL MANĂ CEREASCĂ TM, 2. LIBERTATEA 89, 3. CENTRUL BERACA LUGOJ, 4. CENTRUL DE REEDUCARE BUZIAŞ

Grupa B:

(MECIUL / Scor)
CENTRUL ONEȘTI 3 TM – CENTRUL DE PLASAMENT LUGOJ 5-3
METANOIA ARAD – MEMORIALUL REVOLUȚIEI 0-3
CENTRUL ONEȘTI 3 TM – MEMORIALUL REVOLUȚIEI 3-3
CENTRUL DE PLASAMENT LUGOJ – METANOIA ARAD 3-0
MEMORIALUL REVOLUȚIEI – CENTRUL DE PLASAMENT LUGOJ 8-2
CENTRUL ONEȘTI 3 TM – METANOIA ARAD 3-0
Clasament: 1. MEMORIALUL REVOLUTIEI, 2. CENTRUL ONEȘTI 3 TM, 3. CENTRUL DE PLASAMENT LUGOJ, 4. METANOIA ARAD

(DUMINICĂ 8 DECEMBRIE, SALA CONSTANTIN JUDE)

Au fost calificate direct finalistele de anul trecut, respectiv Rudolf Walter si Metanoia Timisoara, lor adaugandu-se primele doua echipe din grupele de sambata.

GRUPA A:

RUDOLF WALTER – MEMORIALUL REVOLUTIEI           1-1

CENTRUL ONEŞTI 3 TIMIŞOARA – RUDOLF WALTER  0-2

MEMORIALUL REVOLUTIEI – CENTRUL ONEŞTI 3 TIMIŞOARA         4-0

GRUPA A: 1. MEMORIALUL REVOLUTIEI, 2. RUDOLF WALTER, 3.CENTRUL ONEŞTI 3 TIMIŞOARA

GRUPA B:

CEREASCĂ TIMIŞOARA

METANOIA TIMIŞOARA – LIBERTATEA 89         3-0

CENTRUL MANĂ CEREASCĂ – METANOIA TIMIŞOARA         1-2

LIBERTATEA 89 – CENTRUL MANĂ CEREASCĂ 5-4

GRUPA B: 1.METANOIA TIMIŞOARA, 2.LIBERTATEA 89, 3.CENTRUL MANĂ

SEMIFINALE:

LOC 1 GRUPA A – LOC 2 GRUPA B: MEMORIALUL REVOLUTIEI – LIBERTATEA 89   4-1

LOC 2 GRUPA A – LOC 1 GRUPA B: RUDOLF WALTER – METANOIA 2-2 (3-2)

FINALA: RUDOLF WALTHER – MEMORIALUL REVOLUŢIEI 4-0

*

CLASAMENT GENERAL:

1. RUDOLF WALTER

2. MEMORIALUL REVOLUŢIEI

3. METANOIA TIMIŞOARA

4. LIBERTATEA 89

Acest articol a fost publicat în Futsal/Minifotbal, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Futsal/Minifotbal: