Stelian Ilcu, bronz la „Cupa Donika”

Stelian Ilcu, evoluînd în cadrul categoriei de vîrstă 50-60 de ani, a ocupat locul 3 şi a obţinut implicit medalia de bronz în cadrul turneului internaţional open dotat cu „Cupa Donika”, ce a reunit în competiţia găzduită la Becej (Vojvodina) circa 130 de jucători din Croaţia, Ungaria, ţara gazdă, Serbia, şi România.

Tenisul de masă timişorean a mai fost reprezentat la întrecerea de peste graniţă de Eugen Mutrescu, clasat al optulea la categoria 35-50 de ani, respectiv Ion Liciu, pe poziţia a 16-a în cadrul aceleiaşi grupe de vîrstă.

Pentru jucătorii de tenis de masă de la clubul timişorean Raris, al cărui antrenor şi organizator de competiţii este jucătorul Stelian Ilcu, urmează în 25 februarie participarea la un alt turneu open internaţional, de această dată la Szombor.

Acest articol a fost publicat în Tenis de masă și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.