245 de sportivi la competiţia de karate de la Giroc

Sho-Dan karate a ieşit învingător, fiind urmat de Dacicus Orăştie şi de Bede Shotokan Karate, în ierarhia pe cluburi a celei de-a doua ediţii a Cupei Sho-Dan, competiţie de karate shotokan, unde au fost prezente 23 de cluburi din ţară, însumând 245 de sportivi, conform portalului local www.girocchisoda.com. Gazda competitiei a fost sala de sport din Giroc, clubul Sho-Dan Karate fiind în parteneriat cu CS Karate Club Giroc.

Pentru majoritatea sportivilor de la CS Karate Club Giroc aceasta a fost prima competiţie la care au participat. Clubul a fost reprezentat de 11 sportivi: Pera Aisha, Pera Shaira, Stănculeţ Robert, Stănculeţ Annamaria, Dumitraşcu Daria, Rotariu Fabian, Lupuţi David, Lupuţi Maria, Ianc Raul, Boroş Robert şi Bona Chelsy. Dintre aceştia s-au remarcat in mod deosebit Pera Aisha şi Dumitraşcu Daria.

Rezultate:
Kata individual masculin – veterani (35+) – Bulz Iosif – Sho-Dan Karate

Kumite echipe masculin – 15 – 18 ani Locul I – Sho- Dan Karate; Locul II – Bede Shotokan Karate

Kata individual masculin 5 – 6 ani (grupa B) Locul I – Szucs Istvan – Shotokan Salonta;Locul II – Oaida Darian – Sho- Dan Karate; Locul III – Rotunjanu Patrick – Sho- Dan Karate

Kata individual masculin – 7 – 8 ani (grupa ALocul I – Ardelean Sorin – Sho- Dan Karate;Locul II – Robin Kohler – Tiger Arad; Locul III – Dominic Albert – CS Karate Club Chisoda

Kata individual masculin  – 7 – 8 ani (grupa B) Locul I – Lungu Tudor – Sho-Dan Karate;Locul II – Mauro Davide – K-Do Timisoara; U – Mena Mario – Bede Shotokan Karate

Kumite individual masculin – 7 – 8 ani  -32kgLocul I – Preda Luca – Sho-Dan Karate; Locul II – Felnecan Dragos – Banzai Arad; Locul III – Lengyel Andras – Tiger Arad

Kata individual masculin – 9 – 10 ani (grupa B) Locul I – Ursu David – Sho-Dan Karate; Locul II – Fort Alexandru – Bede Shotokan Karate; Locul III – Ceulescu Cristian – Sho- Dan Karate / Adumitracesei Vlad – Bede Shotokan Karate

Kata individual masculin 9-10 ani (grupa C) Locul I – Boariu Alexandru – K Champs Do; Locul II – Mesesan Adrian – Tiger Arad; Locul III – Niculescu Darius – Sho-Dan Karate

Kumite individual masculin – 9 – 10 ani  -37kg Locul I – Croitoru Alexandru – Aiki Brasov;Locul II – Luca Kevin – K Champs Do; Locul III – Dragoi Emanuel – Tiger Arad

Kata individual masculin – 11- 12 ani (grupa C) Locul I – Artru Noe – Sho- Dan Karate; Locul II – Stan Valentin – Sho- Dan Karate; Locul III – Mocanu Vlad – Dacicus Orastie

Kumite individual masculin – Locul III – Trip Andrei – Sho- Dan Karate

Kata individual masculin – 13 – 14 ani (grupa A) Locul I – Bulz Gabriel – Sho- Dan Karate;Locul II – Macovei Rafael – Sho- Dan Karate; Locul III – Sabau Andrei CS Karate Club Chisoda

Kata individual masculin – 13 – 14 ani (grupa B) Locul I – Cighi Mihai – TSA; Locul II – Bulz Simion Iosif – Sho- Dan Karate; Locul III – Bene Robert – Sho – Dan Karate

Kata individual masculin – 17 – 18 ani Locul I – Vitez Bogdan – UTK; Locul II – Sava Candit – Sho-Dan Karate; Locul III – Mircea Radu – Dacicus Orastie

Kumite individual masculin – 17 – 18 ani Locul I – Ţig Radu – Sho- Dan Karate; Locul II – Sava Candit – Sho- Dan Karate; Locul III – Mircea Radu – Dacicus Orastie

Kata individual feminin – 7 – 8 ani (grupa A) Locul I – Vesa Ioana – Kentos; Locul II – Pera Aisha – CS Karate Club Giroc; Locul III – Dumitraşcu Daria – CS Karate Club Giroc

Kata individual feminin – 9 – 10 ani (grupa C) Locul I – Marcu Monica – Sho- Dan Karate;Locul II – Stan Adelina – Sho- Dan Karate; Locul III – Andron Iulia – K Champs Do

Kata individual feminin – 9 – 10 ani (grupa B) – Locul I – Vlad Talida – Sho- Dan Karate

Kumite individual feminin – 9 – 10 ani  -35kg Locul I – Duma Deliana – K Champs Do; Locul II– Cuibus Timeea – Sho- Dan Karate; Locul III – Grecu Andreea – Bede Shotokan Karate

Kumite individual feminin – 9 – 10 ani  +35kg Locul I – Molnar Karolina – Tiger Arad; Locul II– Vlad Talida – Sho- Dan Karate; Locul III – Stan Adelina – Sho- Dan Karate

Kumite individual feminin – 13 – 14 ani  +50kg – Locul III – Budugan Bianca – Sho- Dan karate

Kata individual feminin – 13 – 14 ani (grupa D) Locul I – Horga Bianca – Bede Shotokan Karate; Locul II – Stângaci Sandra – Sho- Dan Karate, Locul III – Burz Denisa – Sho- Dan Karate

Kata individual feminin – veterani Locul I – Tilincă Gabriela – Sho- Dan Karate; Locul II – Artru Sophie – Sho- Dan Karate

Organizatorii ţin să mulţumească Primăriei Comunei Giroc, reprezentată de domnul primar Toma Iosif Ionel, tuturor sponsorilor (Continental, Procar, Delaco, Arthema, Aqua Flow, SC Giurgiev Grup SRL, SC SC Floinst SRL), arbitrilor, părinţilor şi copiilor care au făcut posibilă desfăşurarea acestei competiţii.

Acest articol a fost publicat în Arte marţiale, Sport juvenil, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ 2 = patru

 


Ultimele articole din categoria Arte marţiale: