Cea de-a treia ediţie a Cupei de karate Sho-Dan, în sala Liceului David Voniga din Giroc, un succes! 350 de sportivi din 26 de oraşe

Peste 350 de sportivi din 26 de oraşe ale ţării s-au întâlnit sâmbătă la Giroc, cu ocazia celei de-a treia ediţii a Cupei de karate Sho-Dan, organizată de Karate Club Giroc în colaborare cu Sho-Dan Karate, cluburi partenere. Sala de sport a Liceului David Voniga a fost gazdă primitoare pentru sutele de părinţi prezenţi la eveniment, ce au trăit la intensitate maximă evoluţia copiilor lor, încurajându-i dar savurând totodată un spectacol-maraton agreabil de arte marţiale.

Cea de-a 3-a ediţie a Cupei Sho-Dan, la Giroc (Timiş): 350 karatişti la start (foto: www.girocchisoda.com, partener mediatic Sporttim)

 

Graţie unei organizări desăvîrşite a clubului gazdă, în frunte cu inimoşii Amalia Sisak şi George Coca, şi a sprijinului oferit de Primăria Giroc şi o serie de sponsori, ediţia din acest an a evenimentului le-a depăşit pe precedentele, devenind o reală rampă de consacrare a sportivilor participanţi.

S-au aliniat la start competitori cu vârste între 4 şi 50 de ani iar Karate Club Giroc a fost reprezentat de 18 sportivi, 8 dintre ei urcând pe podium şi fiind medaliați la mai multe categorii.

Alte detalii, pe www.girocchisoda.com, dar iată rezultatele sportivilor de la cele două cluburi sunt următoarele:

Pera Aisha:

– Locul I Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B

Pera Shaira:

– Locul II Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B

– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani

Dumitraşcu Daria:

– Locul III Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B

– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani

Georgiu Daria:

– Locul II Kata individual feminin 8-9  ani, grupa A

Olariu Alexandru:

– Locul III Kata individual masculin 4-5 ani, grupa 0

Bona Chelsy:

– Locul III Kata individual feminin 6-7 ani, grupa B

– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani

Contescu Beatris:

– Locul III Kata individual feminin 10-11 ani, grupa A

Georgiu Darius:

– Locul III Kumite individual masculin 8-9 ani, -30kg

– Locul I Kumite echipe masculin 6-9 ani

Budugan Bianca:

– Locul III Kumite echipe feminin 18+

– Locul II Kumite individual feminin 14-15 ani +54 kg

Bălănean Denisa:

– Locul III Kumite echipe feminin 18+

– Locul III Kumite individual feminin Open

– Locul II Kumite individual feminin 18-20 ani -60kg

Artru Emilie:

– Locul III Kumite echipe feminin 18+

– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani

Preda Luca:

– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani

– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani

– Locul I Kata individual masculin 8-9 ani Grupa C

– Locul I Kumite individual masculin 10-11 ani -35kg

– Locul I Kumite individual masculin 8-9 ani -30 kg

Ogasanu Gabriel:

– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani

– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani

– Locul I Kata individual masculin 6-7 ani Grupa C

– Locul I Kumite individual masculin 8-9 ani +35 kg

– Locul I Kumite individual masculin 6-7 ani +30 kg

Lungu Tudor:

– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani

– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani

– Locul III Kata individual masculin 8-9 ani Grupa C

– Locul II Kumite individual masculin 8-9 ani -30 kg

Oaida Darian:

– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani

– Locul III Kata individual masculin 6-7 ani Grupa B

Stan Valentin:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani

– Locul II Kata individual masculin 12-13 ani Grupa C

Bulz Simion Iosif:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani

– Locul II Kata individual masculin 14-15 ani Grupa C

Bocaeti Horia:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

Bulz Gabriel:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

– Locul II Kata individual masculin 14-15 ani Grupa A+B

Sava Radu:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

Trip Andrei:

– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani

Sava Candit:

– Locul I Kumite echipe masculin 18+

– Locul II Kumite individual masculin 18-20 ani -78kg

Tig Radu:

– Kumite echipe masculin 18+

– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani

– Locul I Kata individual masculin 18-20 ani Grupa 0

– Locul III Kumite individual masculin 18-20 ani -68kg

Stan Adelina:

– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani

– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani

– Locul II Kata individual feminin 10-11 ani Grupa C

– Locul II Kumite individual feminin 10-11 ani +38kg

Marcu Monica:

– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani

– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani

– Locul I Kata individual feminin 8-9 ani Grupa C

– Locul I Kumite individual feminin 8-9 ani +35kg

Cuibus Timeea:

– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani

– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani

– Locul II Kata individual feminin 8-9 ani Grupa C

– Locul II Kumite individual feminin 8-9 ani +35kg

Vlad Talida:

– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani

– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani

– Locul III Kata individual feminin 10-11 ani Grupa B

– Locul I Kumite individual feminin 10-11 ani +38kg

Ceulescu Cristian:

– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani

– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani

– Locul I Kata individual masculin 10-11 ani Grupa B

Giurgiev Raul:

– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani

Ardelean Sorin:

– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani

– Locul II Kata Individual masculin 8-9 ani Grupa B

– Locul II Kumite individual masculin 8-9 ani -35kg

Ursu David:

– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani

– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani

Muresan Elias:

– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani

Purdi Andrei:

– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani

– Locul III Kata individual masculin 10-11 ani Grupa C

Artru Sophie:

– Locul I Kata echipe feminin 18+

Tilinca Gabriela:

– Locul I Kata echipe feminin 18+

– Locul I Kata individual feminin 35+ Grupa D

Bulz Iosif:

– Locul I Kata echipe mixt 18+

– Locul I Kata individual masculin Grupa B

Stingaci Sandra:

– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani

– Locul III Kata individual feminin 16-17 ani Grupa D

Niculescu Darius:

– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani

Bocaieti Horia:

– Locul III Kata individual masculin 14-15 ani Grupa A+B

Bolos Dario:

– Locul III Kata individual masculin 6-7 ani Grupa A

Lungu Adina:

– Locul II Kata individual feminin 4-5 ani Grupa 0

– Locul I Kumite individual feminin 6-7 ani -35 kg

– Locul I Kumite individual feminin -5 ani

Staiculescu Maria:

– Locul II Kata individual feminin 6-7 ani Grupa B

Otiman Rafael:

Locul III Kumite individual masculin 8-9 ani +35 kg

Iancea Darius:

– Locul III Kumite individual masculin -5 ani

Organizatorii felicită copiii şi părinţii pentru susţinere şi mulţumesc în primul rând Primăriei Comunei Giroc, primarului Iosif-Ionel Toma, pentru sprijinul acordat atît în organizarea acestei competiţii, cît şi pentru susţinerea permanentă a clubului, dar şi sponsorilor SC Aqua Flow SRL, SC Artema SRL, SC Giurgiev Grup SRL, SC Mewi SRL, SC Floinst SRL, SC Miruna International SRL.

 

 

Acest articol a fost publicat în Arte marţiale, Timişene și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Arte marţiale: