Karatiştii chişozeni, pe podium în Ungaria, la Advent Cup

Chişozenii pot fi mîndri de cei 2 sportivi ce i-au reprezentat la Szeged în competiţia internaţională de karate „Advent Cup”, întrecere la care au participat cluburi sportive din Ungaria, Serbia şi România, după cum notează www.girocchisoda.com.

Mărţuică Iulia, în proba de kata feminin, după calificări, a intrat în finală şi a obţinut locul I, iar în proba de kumite, după 3 meciuri cîştigate, a pătruns tot pînă în finală, în care a cucerit un merituos loc secund.

Forţ Alexandru, în probele de kumite pe echipe, la categoria 10-12 ani, luptînd cu două echipe din Serbia şi două din Ungaria, a obtinut locul secund.

Antrenorii sportivilor timişeni, Bede Laszlo şi Plop Mihail, ţin să mulţumească pe această cale Primăriei Comunei Giroc, pentru sprijinul acordat în pregătirea sportivilor.

Acest articol a fost publicat în Arte marţiale, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.