CSŞ Bega Timişoara merge tot mai bine în Divizia Juniori

CSŞ Bega Timişoara a cîştigat duminică ultima sa deplasare a turului Diviziei Juniori din Campionatul Naţional juvenil de volei băieţi, înregistrînd astfel o a treia victorie din 4 meciuri ale Seriei D în cea mai mare categorie de vîrstă.

CSŞ Bega Timişoara, antrenată de Dan Mihai Jitaru şi angrenată în Divizia Juniori 2012-2013

Profesorul Dan Mihai Jitaru, antrenor al juniorilor pe care îi ghida la medaliile naţionale de aur în cadrul categoriei Divizia Speranţe ne-a spus că „am reuşit să cîştigăm la Blaj cu 3:1, după ce în primul set am pierdut la 23 pe fondul unui joc foarte modest, datorat cred în primul rînd lipsei de acomodare cu sala şi a orei, 10 dimineaţa, de disputare a partidei. După primul set am abordat toate celelalte trei seturi cu mult mai multă atenţie şi seriozitate, reuşind să etalăm stilul nostru de joc, rapid şi combinativ, şi cîştigînd la 14, -23 şi -19. Am luat toate cele trei puncte în deplasare, ceea ce ne propulsează ca favorită la cîştigarea grupei, alături de CSŞ Oţelu Roşu, în compania căreia vom juca peste două săptămîni în sala Mircea Albu din Timişoara”.
Lotul care a făcut deplasarea la Blaj a fost următorul: Lunca Daniel – centru, Roşu Mircea – atacant secund, Kaburek Florian – libero, Bădiceanu Lucian – coordonator, Itu Alin – centru, Isac Alex – atacant secund, Duţă Alex – universal, Vîrlan Robert – căpitanul echipei şi coordonator de joc, Crăciun Daniel, Ene Vlad – atacant secund, Roşu Marius – centru şi Mihu Flavius – atacant secund.

S-au evidenţiat Bădiceanu şi Roşu Marius.

Acest articol a fost publicat în Juniori, Volei și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.