VIDEO x 2. Norvegienii Mol și Sørum și braziliencele Agatha și Duda, încoronați după World Tour Finals la Hamburg pe locul 1 în Beach Volleyball Major Series 2018

Concluzii în ediția pe 2018 din circuitul mondial de volei de plajă cu 4 etape Beach Volleyball Major Series, runda cădere de cortină de la Hamburg fiind completată cu răsplătirea medaliaților. Iată numele ocupanților podiumurilor, câteva fotografii și două înregistrări video.

Clasament final

(masculin)

1. Anders Mol / Christian Sørum (Norvegia)
  2. Michal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonia)
  3. Piotr Kantor / Bartosz Losiak (Polonia)

(feminin)

1. AgathaBednarczuk / Duda Lisboa (Brazilia)
  2. Barbora Hermannová/ Markéta Sluková (Cehia)
  3. Mariafe Artacho / Taliqua Clancy (Australia).

Norvegienii au câștigat finala cu 21:19 și 21:17 iar polonezii Kantor și Losiak au obținut ”bronzul” în dauna tinerilor localnici Julius Thole și Clemens Wickler cu 19:21, 21:15 și 15:13.

La feminin, sud-americanele au dispus în ultimul act de cehoaice cu 21:15 și 21:19 iar finala mică s-a derulat tot în 3 seturi, 15:21, 21:19 și 15:8 pentru australiene contra braziliencelor Carol Solberg Salgado și Maria Elisa Mendes Ticon Antonelli.