LIVESTREAM duminică în Sporttim, 3,8km înot, 180km ciclism şi maratonul 42,195km, cel mai mare triatlon Ironman din lume, DATEV Challenge Roth 2024 din Bavaria. Clipul de prezentare şi programul

La orele matineului duminical, în casele Dumneavoastră difuzarea video în direct din Germania, în pagina I din Sporttim, a tradiţionalului triatlon Ironman DATEV Challenge Roth. Programul, mai jos.

Un veritabil festival sportiv în prima duminică din iulie, în direct în Sporttim dintr-o „casă a triatlonului”, Roth.

Quattro Media GmbH a cooptat în parteneriat Sporttim pe marginea mediatizării celui mai mare triatlon de mare distanţă din lume, DATEV Challenge Roth, programat duminică 7 iulie în Bavaria.

Ajuns la ceas aniversar, avându-şi originile în urmă cu 4 decenii, în 1984, cu „botezul” probei inaugurale a întrecerii, cea de înot pe 3,8 kilometri, în apele Main-Donau-Kanal, ale canalului între râul Main şi Dunăre.

Încă o transmisiune LIVESTREAM în Sporttim din sportul mondial, într-un şirag peste ani al acestor oportunităţi oferite cititorilor cotidianului timişorean. 

Care vă invită de astă dată în premieră a viziona Challenge Roth, cel mai însemnat Ironman din lume, LIVE în Sporttim graţie parteneriatului asigurat de Quattro Media.

Nu mai  puţin de 7.500 de voluntari sunt implicaţi în buna organizare a ediţiei aniversare a triatlonului de mare distanţă din districtul Roth, în Bavaria, unde, după cei 3,8 kilometri de înot, competitorii vor sări în şa pentru 180 de kilometri de ciclism, completând traseul cu proba de alergare, cea clasică de maraton, pe 42.2km.

O întrecere demnă de urmărit, adjudecată la ediţia de anul trecut de Magnus Ditlev, care-şi păstra atunci trofeul prin a stabili un cel mai bun timp la nivel mondial, 7 ore, 24 de minute şi 40 de secunde, cu aproape 10 minute fiind doborât şi recordul feminin, de către Daniela Ryf, la 12 ani după cel înregistrat în 2012 de Chrissie Wellington. 

Iată şi programul Livestream din 7 iulie, respectiv un clip de prezentare.

  • „Semnalul”, la ora 7 a României;
  • Startul transmisiunii: 7:15 am;
  • Startul primei probe a triatlonului, cea de înot: 07:35;
  • Încheierea transmisiunii: 16:30.

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Atletism, Ciclism, Înot, Triatlon și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× opt = 56

 


Ultimele articole din categoria Atletism: