CSM Timișoara, 35 de medalii din 102 decernate în primul concurs de amatori din 2015, la Deva: ”Cupa Primăverii”

Competițiile de badminton rezervate amatorilor au debutat în acest an la Deva, în weekendul trecut, primul concurs din 2015, ”Cupa Primăverii”, având un semnificativ succes de participare.

1507048_563518080417797_5928692050027079522_n

Astfel, întrecerea a început pe 5 terenuri dar a fost optimizată la 7 suprafețe de joc, dat fiind numărul mare de meciuri. Ca o noutate cu prilejul acestei competiții, introducerea categoriei valorice A într-un concurs de amatori, datorită creșterii în timp a valorii personale a competitorilor.

Iar CSM Timișoara a cules peste o treime din distincțiile acordate, adică 35 medalii din 102 decernate, precum și 9 locuri I din 17 categorii de concurs, pe mai multe probe și grupe de vârstă.

Iar ospitalierele gazde n-au uitat să pregătească premieri de exemplu și pentru „cel mai tânăr competitor / competitoare”, în acest caz David Drăghiciu și Daria Birău.

Următoarea competiție de profil a amatorilor de badminton va avea loc peste o lună de zile, ”Cupa Preventis” fiind programată în perioada 24-26 aprilie, la Iași.

Dar până atunci, lista ocupanților podiumurilor la cele 17 categorii de concurs, cu menționarea medaliaților de la CSM Timișoara (între paranteze, statutul pe lista capilor de serie a probei respective):

Simplu masculin (+35)
1 Denis Dehelean [1] CSM Timișoara
2 Mugur Barbu
3/4 Szilagyi Zsolt
3/4 Alin Sorin Popescu [2] CSM Timisoara
Simplu masculin – categoria A
1 Daniel Popescu CSM Timisoara
2 Valentin Maier [1] CSM Timisoara
3/4 Alpár Nagy [2]
3/4 Gabriel Sirbu
Simplu masculin – categoria B
1 Nguyen Thai Thanh
2 Adrian Darabant [4]
3/4 Gabriel Sirbu [1]
3/4 Sorin Brezina Comsa
Simplu masculin – categoria C
1 Alin Vizitiu [1]
2 Razvan Zavoianu [2]
3/4 Razvan Necreala
3/4 Cosmin Popescu CSM Timisoara
Dublu masculin (+35)
1 Denis Dehelean [1] CSM Timisoara
Alin Sorin Popescu CSM Timisoara
2 Vasile Augustin Șipoș
Szilagyi Zsolt
3/4 Cosmin Chiribau [2]
Catalin Eugen Nicoară
3/4 Gábor Ádám
Adrian Dărăbanț
Dublu masculin – categoria A
1 Alin Sorin Popescu CSM Timisoara
Daniel Popescu CSM Timisoara
2 Denis Dehelean CSM Timisoara
Mircea Solymosi CSM Timisoara
3/4 Valentin Maier [1] CSM Timisoara
Dan Rotuna CSM Timisoara
3/4 Gabriel Buculei
Silviu Turicianu
Dublu masculin – categoria B
1 Cosmin Panțuru [4]
Mircea Solymosi CSM Timisoara
2 Octavian Chiriac [2]
Andrei Stângă CSM Timisoara
3/4 Mircea Cătălin Birău [1]
Paul Cojocaru
3/4 Sorin Brezina Comsa
Andrei Stiopu
Dublu masculin – categoria C
1 Dragos Draghiciu
Laurentiu Paul Dragota
2 Alexandru Petreanu
Razvan Zavoianu
3/4 Cosmin Popescu CSM Timisoara
Sorin victor Sulcina CSM Timisoara
3/4 Daniel Iancu Bădău [2]
Radu Popeanu
Simplu feminin – categoria A
1 Daniela Corina Popa CSM Timisoara
2 Ramona Csik-Molnar CSM Timisoara
3 Alexandra Harangus [1] CSM Timisoara
Simplu feminin – categoria B
1 Bianca Nita [2]
2 Nicoleta Tiron [1]
3/4 Teresa Williams CSM Timisoara
3/4 Melinda Bărdășan
Simplu feminin – categoria C
1 Dalia Ostafi [1] CSM Timisoara
2 Daria Andra Birau
3 Alina Brezina Comsa
Dublu feminin – categoria A
1 Estera Emanuela Anghelescu
Daniela Corina Popa CSM Timisoara
2 Alexandra Harangus CSM Timisoara
Ioana monica Matei
3 Ramona Csik-Molnar CSM Timisoara
Dalia Ostafi CSM Timisoara
Dublu feminin – categoria B
1 Bianca Nita
Nicoleta Tiron
2 Anda Mirabela Duma [1] CSM Timisoara
Roxana Novac CSM Timisoara
3/4 Catrinel Maria Cîrlan
Patricia Iosub
3/4 Melinda Bărdășan
Simona Dragos
Dublu mixt (+35)
1 Vasile Augustin Sipos
Ioana monica Matei
2 Mugur Barbu
Ioana georgiana Biciin
3 Gábor Ádám
Mozes Judit
Dublu mixt – categoria A
1 Daniel Popescu CSM Timisoara
Alexandra Harangus CSM Timisoara
2 Paul Cojocaru [1]
Melinda Csiki
3/4 Gabriel Buculei
Patricia Iosub
3/4 Valentin Maier [2] CSM Timisoara
Ramona Csik-Molnar CSM Timisoara
Dublu mixt – categoria B
1 Paul Cojocaru [1]
Melinda Csiki
2 Silviu Rusu
Fabiola Rusu
3/4 Andrei Stanga [2] CSM Timisoara
Nicoleta Tiron
3/4 Catalin Eugen Nicoara
Catrinel Maria Cîrlan
Dublu mixt – categoria C
1 Sorin Brezina Comsa
Alina Brezina Comsa
2 Daniel Iancu Bădău
Melinda Bărdășan
3/4 Cosmin Popescu CSM Timisoara
Dalia Ostafi CSM Timisoara
3/4 Cristian Dragos
Simona Dragos

 

Acest articol a fost publicat în Badminton, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


opt − = 7

 


Ultimele articole din categoria Badminton: