Peste 60 de elevi de la 15 şcoli din Timişoara, Chişoda, Dumbrăviţa şi Giroc în etapa a II-a a „Badmintonului în şcoli – Shuttle Time Romania”: ocupanţii podiumurilor

Încă o sâmbătă plină în proiectul „Badmintonul în şcoli – Shuttle Time Romania”, rezervat începătorilor în ale sportului la fileu dintre elevii de şcoală primară şi gimnazială din Timiş, judeţ pionier în acest demers, zi tradusă în 231 de seturi disputate în 108 partide, în sala de sport a Fundaţiei Rudolf Walther, însumând 882 de minute jucate…

Aşadar aproape 15 ore a fost mingea în aer cu ocazia celei de-a doua etape pe 2014 a „Badmintonului în şcoli”, mai jos fiind statistica participării numerice din partea instituţiilor de învăţământ din Timişoara şi comunele limitrofe dar şi numele clasaţilor pe podium, pe categorii de vârstă, fete şi băieţi.

 

Rudolf Walther s-a prezentat cu 18 sportivi, CD Loga cu 12, Gimnazială 24 cu 11, Generalele 16 şi 19 precum şi „Waldorf”, cu câte doi, în vreme ce Carmen Sylva a aliniat un elev badmintonist, la fel ca „David Voniga” Giroc, Gimnazială 7, „Iosif Ciorogariu” Chişoda, Jean Louis Calderon, Liceul „Bela Bartok”, Montessori, Nikolaus Lenau şi Gimnazială Dumbrăviţa.

Ca puncte adjudecate astăzi, Generală 24 a acumulat 163, „Rudolf Walther” 160, C.D. Loga 49 iar Generală 16 – 28 de puncte, cei mai mulţi participanţi, câte 23, fiind la categoriile sub 11 respectiv U13, de fiecare dată la fete.

Dar să-i nominalizăm pe premianţi:

U15 – simplu fete…

1.Oana Moisi – GIMNAZIALĂ 24 TIMIŞOARA

2 Dana Lihet RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Alina Levai RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Georgiana Vasilas RUDOLF WALTHER TIMISOARA

U15 – simpluă băieţi…

1. Alexandru Bura – RUDOLF WALTHER

2 Raul Neag GIMNAZIALA 24 TIMISOARA

3 Cristian Teodorescu RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Cristian Grivei RUDOLF WALTHER TIMISOARA

*

U13 – simplu fete…

1 Paula Olariu – GIMNAZIALĂ 24 TIMIŞOARA

2 Ioana Stoenica GIMNAZIALA 24 TIMISOARA

3 Alexandra Sulek GIMNAZIALA 24 TIMISOARA

3 Catalina Chirtes GIMNAZIALA 24 TIMISOARA

U13 – simplu băieţi…

1 Raul Neag – GIMNAZIALĂ 24 TIMIŞOARA

2 Andrei Vasilas RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Samuel Stan RUDOLF WALTHER TIMISOARA

*

U11 – simplu fete

1 Diana Popescu – GIMNAZIALĂ 19 TIMIŞOARA

2 Samina Hollerbach RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Briana Herciu N LENAU TIMISOARA

3 Antonella Lengyel SC GIMNAZIALA DUMBRAVITA

U11 – simplu băieţi

1 Robert Kubik – GIMNAZIALĂ 24 TIMIŞOARA

2 Laurentiu Danciu RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Eduard Selesan RUDOLF WALTHER TIMISOARA

3 Deian Balutoiu GIMNAZIALA 24 TIMISOARA

*

U9 – simplu fete

1 Emma Parfenie – MONTESSORI

2 Naama Ficard WALDORF TIMISOARA

3 Ana Radu

4 Raluca Hodosan GIMNAZIALA 7 TIMISOARA

U9 – simplu băieţi

1 Victor Varga – Carmen Sylva

2 Mihai Toma GIMNAZIALA 16 TIMISOARA

3 Luca Sandici

4 Andrei Toma GIMNAZIALA 16 TIMISOARA

 

Acest articol a fost publicat în Badminton, Sport juvenil și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


6 − patru =

 


Ultimele articole din categoria Badminton: