BC Timişoara, 3 primi marcatori dintre noile achiziţii

BC Timişoara a obţinut sîmbătă seară cea de-a doua victorie în turneul de pregătire şi jocuri din Serbia, depăşind într-un meci cu un total de doar 120 puncte marcate ocupanta locului X în prima ligă sârbă, Tamiş Pancevo. Noile achiziţii Sollazzo, Djerasimovic şi Căpuşan au fost principalii marcatori, marcînd împreună 35 de puncte în această a treia partidă amicală: Tamiş Pancevo – BC Timişoara 58:62 (7:14, 18:17, 10:18, 23:13).

Iată-i pe cei 9 marcatori, conform www.bctimisoara.ro… BC Timişoara: Sollazzo – 13 puncte, 3 recuperări; Djerasimovic – 12 puncte, 3 recuperări; Căpuşan – 10 puncte, 4 recuperări; Sarovic – 9 puncte, 5 recuperări; Johnson – 8 puncte, 12 recuperări (cu cel mai mare coeficient de eficienţă, 19); Archie – 4 puncte; Jovanovic – 3 puncte, 9 pase decisive; Popescu – două puncte; Păltinişanu – un punct.

BC Timişoara s-a distanţat la 13 puncte (57-44) în minutul 35 dar în ultimele 5 minute a ratat 7 aruncări libere şi adversarii s-au apropiat în final la 4 puncte. Următorul meci, marţi, 4 septembrie, dar adversarul anunţat iniţial s-ar putea schimba.

Acest articol a fost publicat în Baschet și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.