Arădeanul Radu Ulici, locul I – Open la ediția a 27-a a ”Cupei Libertății – Memorial Vasile Balmuș” și ediția a 11-a ”Classic Florin Teodorescu”. Categoria ”Fitness mame”, introdusă cu succes în 2016 la Timișoara și Lugoj

Aproape 80 de sportivi au concurat în week-end în două tradiționale întreceri de culturism și fitness organizate de cunoscutul sportiv, conducător de club și promotor de eveniment în domeniu Florin Teodorescu, care cu ocazia edițiilor din acest an ale concursurilor de la Timișoara și Lugoj a introdus în cadru o nouă categorie competițională, și anume ”Fitness mame”, rezervată femeilor care au cel puțin un copil, cu țelul de a-i da amploare de la an la an. Campion absolut pe 2016 a fost arădeanul Radu Ulici, ocupantul locului 1 la Open atât în reuniunea timișoreană cât și lugojeană.

Clubul Sportiv „Florin Teodorescu” din Timișoara a organizat în week-end concursul internațional de culturism și fitness dotat cu „Cupa Libertății – Memorial Vasile Balmuș”, întrecere ajunsă la cea XXVIII-a ediție și care a reunit duminică la start pe malurile Begăi nu mai puțin de 38 de competitori, după ce sâmbătă punea în scenă şi tradiționala competiție ”Classic Florin Teodorescu”, care a bifat cea de-a XI-a ediţie și care s-a derulat la Lugoj, cu 34 de participanți.

Pe categorii de concurs, ierarhiile au fost după cum urmează…

”Cupa Libertății – Memorialul Vasile Balmuș” (Timișoara)

Masters 40-50 de ani: 1. Lucian Apetrei (Extrem Fitness)

Masters 50-60:

1. Roman Tibor (Ungaria)

2. Ioan Corolan (Extrem Fitness)

3. Dusan Jovanovic (Serbia)

4. Gheorghe Faur (CS Florin Teodorescu).

Masters +60:

1. Medek Tibor (Ungaria)

2. Somogyi Otto (Ungaria)

3. Ladislau Valent (CS Florin Teodorescu)

Fitness mame:

1. Suhajda Franciska (Ungaria)

2. Kele Zita (Ungaria)

3. Szczepanowski Monika (Ungaria)

4. Herczog Erzsebet (Ungaria)

5. Czebely Anna

B.B. Classic:

1. Nielgesz Andrei

2. Nyutali Norbert (Ungaria)

3. Petre Fercovici

4. Orban Arnold (Ungaria)

5. Alexandru Floruț – Demonul Bucovinei

Body Fitness

1. Palecian Judit (CS Florin Teodorescu)

2. Suhajda Franciska (Ungaria)

3. Buttas Viktoria (Ungaria)

Men s Physique

1. Robert Stuparu

2. Percze Sandor (Ungaria)

3. Alexandru Coste

4. Adrian Bacov

5. Mircea Stancu (Adonis Reșița)

6. Pavel Birta (XOX Gym)

7. Claudiu Fiat

Bikini Model – 167

1. Kele Zita (Ungaria)

2. Claudia Iacob (Lucas Gym București)

3. Hajdrik Maria (Ungaria)

Culturism -85kg

1. Ovidiu Oprescu (CS Florin Teodorescu)

2. Szasz Ladislau (Extrem Fitness)

Bikini Model +167

1. Iasmina Martin (CS Florin Teodorescu)

2. Alexandra Foki (Serbia)

3. Szczepanowski Monika (Ungaria)

4. Herczog Erzsebet (Ungaria)

Culturism +85kg

1. Radu Ulici – Arad

2. Ottokan Mihaly (Ungaria)

3. Francisc Andrașoni – Arad

4. Pohiba Tibor (Ungaria)

5. Emilian Știrbu (Lucas Gym București)

Open: locul I, Radu Ulici (Arad) respectiv Kele Zita (Ungaria)

*

”Classic Florin Teodorescu” (Lugoj)

Masters 40-50 de ani

1. Hablicsek Norbert (Ungaria)

2. Lucian Apetrei (Extrem Fitness)

Masters 50-60 ani: 1. Roman Tibor (Ungaria)

Masters 60+

1. Medek Tibor (Ungaria)

2. Ladislau Valent (CS Florin Teodorescu)

Fitness mame

1. Suhajda Franciska (Ungaria)

2. Kele Zita (Ungaria)

3. Szczepanowski Monika (Ungaria)

4. Loch Mercedesz (Ungaria)

5. Herczog Erzsebet (Ungaria)

6. Czebely Anna

BB Classic: 1. Nyutali Norbert (Ungaria)

Body Fitness

1. Suhajda Franciska (Ungaria)

2. Buttas Viktoria (Ungaria)

3. Hajdrick Maria (Ungaria)

Men s Physique

1. Percze Sandor (Ungaria)

2. Alexandru Coste

3. Mircea Stancu (Adonis Reșița)

4. Claudiu Fiat

5. Călin Stîngaci (CS Florin Teodorescu)

Bikini Model -167

1. Kele Zita (Ungaria)

2. Claudia Iacob (Lucas Gym București)

3. Loch Mercedesz (Ungaria)

Bikini Model +167

1. Iasmina Martin (CS Florin Teodorescu)

2. Alexandra Foki (Serbia)

3. Szczepanowski Monika (Ungaria)

4. Herczog Erzsebet (Ungaria)

Culturism -85kg

1. Manuel Firică (CS Gladiator)

2. Ovidiu Oprescu (CS Florin Teodorescu)

3. Constantin Bogdan (CS Gladiator)

4. Bogdan Biro (Universitatea Cluj)

5. Claudiu Fărăgău

6. Szasz Ladislau (Extrem Fitness)

7. Alexandru Floruț – Demonul Bucovinei

Culturism +85kg

1. Radu Ulici – Arad

2. Ottokan Mihaly (Ungaria)

3. Pohiba Tibor (Ungaria)

4. Emilian Știrbu (Lucas Gym București)

Open: locul I, Radu Ulici (Arad).

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Culturism și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Culturism: