”Dublă” Chitescu iar Spartak se impune cu goluri pe finaluri de repriză

Spartak Gottlob a reușit astăzi pentru prima oară în actuala stagiune să cîștige la zero și un al doilea meci la rând, 3-0 la Teremia Mare, cu Banatul Nerău, de care a dispus grație ”dublei” lui Chitescu ca parte a unor goluri pe fine de reprize.

Chitescu a deschis scorul în cea de-a doua jumătate a primei reprize, din lateral stînga, cu un șut la colțul lung, iar Spartak s-a desprins pe un teren devenit tot mai greu odată cu scurgerea timpului prin același Chitescu, care transforma o lovitură de pedeapsă.

Banatul Nerău, care pierdea precedentele 3 jocuri cu 8-1, 8-1 respectiv 6-0, n-a avut replică la reușitele oaspeților, iar după ce Chitescu a marcat din 11 metri, obținut de Nicu Bota, cei din Gottlob au mai exploatat și o altă fază fixă, Murariu, fundașul stînga, fructificînd pasa antrenorului-jucător Marișescu, în minutul 83, în urma unei lovituri libere: 0-3.

Spartak Gottlob s-a impus la Teremia Mare în alcătuirea Petrar – Clej, Marișescu, Ionilă, Murariu – Lucaciu (Șoica; Iorga), Marcel Bota, Chitescu, Novac – Nicu Bota, Nastor (Apostol).

Pe bancă: Grigorescu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.