A 6-a testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”: rezultate, marcatori + Amicale

A șasea testare la nivelul 6 s-a derulat astăzi de la ora 18…

O remiză… Bulgăruş – Berini 1-1 (0-0).

Gazdele au deschis scorul în minutul 70, prin autogolul marcat de Ivan Dombrovschi, iar cu cinci minute înainte de final vizitatorii au egalat prin David Covaciu. Acest semieşec i-a privat pe elevii lui Alin Popovici de ascensiunea pe locul I.

AS Olimpia Lenauheim… 5 0 0 5 (7-33) 0

AS Progresul Iecea Mare… 5 0 0 5 (2-15) -6 puncte.

A şaptea testare, duminică 20 iunie: Niţchidorf – Bulgăruş, Berini – Galaxy Timişoara, Checea – Bencec şi Lenauheim – Iecea Mare. Echipa Avântul Jamu Mare va sta.

Meciul AS Progresul Iecea Mare  – AS Berini, din testarea trecută, 3-3 pe teren, a fost omologat cu 0-3, pentru vizitatori, clubul gazdă încasând 6 puncte de penalizare în clasament şi o penalitate de 100 de lei, sancţiune dictată pentru că echipa Progresul a folosit un jucător substituit. Observatorul le-a spus oaspeţilor că nu se mai poate contesta la pauză, dar delegatul în cele din urmă a contestat şi au caştigat.

Iar jucătorul Aurel Coşa (Remetea Mare) va sta pe tuşă două etape, amendat fiind cu 100 de lei.

*

Amicale… Amicale…

Săptămâna trecută, AS Tormac – CSM Lugoj 5-4 (2-3).

Ieri şi astăzi, de la ore diferite s-au jucat mai multe meciuri amicale de pregătire a noului campionat, preconizat a începe la sfârşitul lunii august, meciuri încheiate cu următoarele rezultate:

AS Recas – Tricoul 1 Iunie 5-0 (4-0): Marius Tutunaru (min. 1, 16) şi Alex Voicu în minutele 6, 14 şi 85.

Obilic Sânmartinu Sârbesc – CSM Lugoj 1-4 (0-3). Pentru lugojeni au marcat: Alexandru Raţiu (min. 22), Abu (min. 31, din lovitură de la 11 metri şi 39) și Marian Ionuţ (min. 55). Stelian Bogdan a redus din diferenţă  cu 10 minute înainte de final. Din nou a fost spectacol în tribune în prezenţa a peste 150 de spectatori…

AS Sacoşu Turcesc – AS Bacova 3-4 (2-1). Golurile oaspeţilor au fost marcate de Valentin Ani – două, Abel Şultz şi Daniel Legradi. Pentru învinși, Cosmin Rusu – două goluri şi veteranul Tristan Koler, un exemplu pentru tinerii fotbalişti din localitate.

AS Dudeştii Noi – Voinţa Biled 1-2 (0-1): Bogdan Otiman din lovitură de la 11 metri respectiv pentru învingători Eduard Borșan o ”dublă”. Oaspeţii au folosit următorii jucători: Gherțan, Merca, Andraș, Claudiu Lupou, Raul Lupou, Marco, Tomescu, Borșan, Musta, Ursu, Romeo. Au mai intrat Blajovan, Macovei, Belințan, Agache, Tufă.

Iar cei din Dudeștii Noi nu vor mai juca în liga a IV-a județeană.

AS Gelu – AS Steaua Roşie Variaş 3-1 (2-0): Cosmin Ivănescu (min. 35), Adrian Dumea (min. 40) și Cristian Berbece (min. 49), respectiv Ovidiu Oancia (min. 70).

Antrenorul principal Bogdan Lupu a folosit următorii jucători: Munteanu, Pătruică, Epure, Casian, Şerban, Ivănescu, Dragotescu, Banu, Dumea, Palkovacs, Berbece. Au mai jucat: Măciucă, Sava, Mandea, Mogoş, Straton.

AS Bacova – AS Dumbrava 6-3 (3-0): Daniel Sârbu 2 goluri, Raul Prundeanu, Valentin Ani, Gabriel Popa şi Petrică Florea, respectiv Adrian Berbec 3 goluri. Elevii lui Daniel Legradi au jucat la foc automat, la nici 24 de ore, un alt meci soldat cu o nouă victorie.

AS Gloria Moşniţa Nouă – AS Foresta Mănăştiur 17-1 (8-0).

Victorie categorică obţinută de elevii lui Marian Ochea. Jucătorul meciului, Bogdan Andriucă, autor a 7 goluri, urmat de Armin Şultz cu 4, Mircea Şchiopu 3, Andrei Petrea, Cristian Andrei şi Claudiu Pane câte un gol. Oaspeţii au marcat din lovitură de la 11 metri în finalul meciului.

Unirea Jimbolia – Viitorul Iecea Mare 3-0 (0-0): Marius Boldijar, Adrian Gheorgheoiu şi Robert Anton.

Unirea Cerneteaz -AS Chinejana Chinezul Satchinez 5-8.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , . Salvează legătura permanentă.