A 7-a testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte” + Amicale

Ar fi trebuit să se desfășoare un campionat în toată regula al ligii a șasea de ”Promoţie”, dar AJF Timiș s-a mulțumit obedient cu puțin, programând cea de-a 7-a testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”. Rezultatele și marcatorii, plus amănunte din meciurile amicale…

A şaptea testare s-a disputat duminică de la ore diferite…

Niţchidorf – Bulgăruş 1-0.

Gazdele au deschis scorul prin Cosmin Işvănescu în minutul 8, iar în minutul 30 jocul a fost întrerupt de arbitru, sesizat de un musafir de la oaspeţi în privința aspectului că poliţistul a plecat de la teren, În zadar s-a așteptat revenirea sa la teren. Jocul se va omologa probabil cu 0-3 pentru oaspeţi.

Berini – Galaxy Timişoara 2-2 (2-1).

Gazdele au condus cu 2-0 prin golurile marcate de Darius Jorj în minutele 29 şi 37. În schimb oaspeţii au reuşit să reducă din diferenţă pană la pauză prin Adrian Sevici (min. 43), chiar și egalând după pauză în minutul 62. De menţionat că vizitatorii au irosit o lovitură de la 11 metri prin Alexandru Dincă în minutul 24, portarul gazdelor respingând balonul în corner. Primul semieşec pentru liderul Galaxy, în faţa unei echipe nou înfiinţate.

Checea – Bencec 2-5 şi Lenauheim – Iecea Mare 1-2.

AS FC Avântul Jamu Mare … 6 2 0 4 (15-24) 6

AS Progresul Iecea Mare… 7 2 0 5 (6-17) 0 puncte.

.AS Olimpia Lenauheim… 6 0 0 6 (8-35) 0

Notă: echipa din Iecea Mare a fost penalizată cu 6 puncte.

Joi de la ora 18 va avea loc cea de-a opta testare, după următorul program: Galaxy – Niţchdorf, Bulgăruş – Checea, Bencec – lenauheim şi Iecea Mare – Jamu Mare. Echipa din Berini va sta.

Amicale… Amicale…

AS Voința Biled – Old Boys Timișoara 6-2 (3-0). Au marcat: Blajovan – două goluri, Agache două goluri, Adrian Merca și Ursu, respectiv Rupa şi Nohai.

Duminică de la ora 11, pe terenul din localitate s-au întâlnit jucători care au evoluat în ligile superioare. În lotul celor de la Old Boys Timisoara se află jucatori precum Nelu Doboșan, Zoran Lațchici, Andi Țugui, Daniel Rupa, Florin Nohai sau Robi Hritcan.

Gazdele au folosit următorii jucători: Gherțan -Tufă, Andraș, Claudiu Lupou, Raul Lupou, Marco Tomescu, Borșan, Merca, Blajovan, Ursu. Au mai intrat: Agache, Romeo, Horț, Belințan.

AS Dumbrava – AS Bacova 3-8 (2-2). Un nou amical pentru baieţii lui Daniel Legradi, care au învins şi de această dată. Au marcat: Abel Şultz – 3 goluri, Gabriel Popa 2 goluri, Alexandru Panţ, Neluţu Arsenie şi Denis Bărzan.

CSM Lugoj – AS Obilic Sânmartinu Sârbesc 12-0 (7-0). După ce săptămâna trecută elevii lui Dafin Danciu au câştigat la Obilic cu 4-1, în meciul retur au reuşit o duzină de goluri. Gakou Aboubacar înscriind 4 goluri, Ardeleanu două goluri (unul din lovitură de la 11 metri), iar Raţiu, Vânătu, Olariu, Secoşan şi Ionuţ Marian câte unul. Următorul meci pentru lugojeni este acasă săptămâna viitoare cu cei din Tormac, un meci revanşă.

AS Căpăt – Olimpia Darova 2-4.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , . Salvează legătura permanentă.