A doua testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”: rezultate. Oaspeții înving pe linie + rezultate și marcatori în amicale

Cele câteva echipe de ”Promoție” înghesuite și acestea la startul unui turneu intempestiv s-au reunit pentru a doua oară de la mijlocul lunii mai, a doua testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”, iar vizitatorii s-au impus la unul, două, patru respectiv 7 goluri diferență.

A doua testare a consemnat rezultatele: AS Checeana Checea – AS Olimpia Niţchidorf 3-4, AS Olimpia Lenauheim – AS Berini 0-4, AS Iecea Mare – Steaua Roşie Bulgăruş 0-2 şi AS Avântul Jamu Mare – ACS Galaxy Timişoara 1-8. Iar echipa Viitorul Bencecu de Sus a stat.

A treia testare, duminică 30 mai de la orele 11 şi 18:Niţchidorf – Lenauheim, Galaxy Timişoara – Iecea Mare, Bulgăruş – Viitorul Bencecu de Sus și Berini – Jamu Mare. Echipa Checeana Checea va sta.

Dar și două meciuri amicale…

Tricoul 1 Iunie Timişoara – AS Viitorul Biled 4-1 (3-0).

Au marcat: Valentin Calomfirescu (min. 16), Lucian Gheorghevici (minutele 22 şi 29) și Mihai Mateică în minutul 65 din lovitură de la 11 metri, respectiv Răzvan Iezan (min. 55).

ASFC Bazoşu Vechi – AS Bacova 6-7 (4-1).

Gazdele au condus cu 5-1 în minutul 49, dar vizitatorii au răsturnat scorul. Au marcat: Andrei Achimov – 3 goluri, Cristian Radu, Eugen Pistriţu şi Denis Vânătu, respectiv pentru învingători Valentin Ani – 3 goluri, Florian Petrică, Abel Şultz, Daniel Legradi şi Ilie Mercescu din lovitură de la 11 metri.