ACS Poli, debut victorios cu 5-0 în zonalul ”Trofeului Gheorghe Ene”

Copiii generației de 2008 a prim-divizionarei ACS Poli au debutat cu dreptul la turneul zonal de 5 echipe început astăzi în județul Alba, la Sebeș, în cadrul ”Trofeului Gheorghe Ene”, competiție indoor de nivel național sub egida FRF.

15400383_10207463153127083_1645194187360703199_n

Câștigătoare a fazei județene și reprezentantă a Timișului la nivel zonal, ACS Poli a învins în primul dintre cele 4 meciuri pe care le are programate astăzi și mâine în întrecerea de la Sebeș, având drept miză calificarea de pe primul loc în faza finală națională.

Elevii lui Robert Frușa au învins cu 5-0 (2-0) în partida de la ora 10 cu CSȘ Caransebeș, Miculescu, Gulei – de două ori, Buțu și Bologa înscriind pentru timișoreni în partida cu două reprize a câte 20 de minute, disputată în sistemul de joc 4+1.

Turneul zonal de copii din Alba a început dimineață, programând la startul său însă două meciuri, cu gazdele implicate în fiecare dintre acestea: Atletico Arad – ACS Sebeș 1-0 și ACS Sebeș – Junior s Lupeni 1-0.

ACS Poli s-a prezentat la Sebeș cu lotul Andrei Ienășescu și Patrick Baeram – portari; Robert Dîrlea, Andres Bologa, Darius Niculescu, Vlad Miculescu, Andrei Tolcea, Alexandru Matei, David Gulei, Mario Popa, Alexandru Buțu și Alex Olariu.

Timișorenii vor mai juca pentru calificarea la turneul final de copii al ”Trofeului Gheorghe Ene” rezervat generației 2008 cu arădenii de la Atletico iar sâmbătă cu gazda ACS Sebeș și cei din Lupeni.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.