Juniorii B timişoreni au evoluat într-un foarte frumos echipament albastru, cu nuanţe şi mai închise ale şorturilor, cu inscripţia Avicola Buziaş în piept respectiv cu Timişoara pe spate. Iar Filip, cel mai adulat jucător în incinta liceului, între colegii de şcoală, a fost susţinut din tribună, plină ochi cu elevi din primară şi gimnaziu, care s-au pornit până şi într-o horă, în preajma gardului despărţitor teren-tribună. Iar copiii au găsit şi un inedit îndemn… „Pe vânt, pe ploaie, Clujul ia bătaie!” CFR a pierdut la scor pe un soare dogoritor chiar şi la ora dimineţii.
Play-Off 1-6 SuperLiga LPF 2023-24
16 mart. 2024Etapa I
- Rapid1Farul2
- CFR Cluj1Universitatea Craiova2
- FCSB2Sepsi SIC Sf. Gheorghe1
Clasament
1 | • | FCSB | 35 |
1 | ↑ | Universitatea Craiova | 28 |
3 | • | Rapid | 28 |
3 | • | CFR Cluj | 27 |
5 | • | Farul | 25 |
6 | • | Sepsi SIC Sf. Gheorghe | 22 |
30 mart. 2024Etapa II
- FarulvsFCSB
- Universitatea CraiovavsRapid
- Sepsi SIC Sf. GheorghevsCFR Cluj
Fotbal Liga 1 - Play-Out
16 mart. 2024Etapa I
- Petrolul1FC U Craiova 19482
- UTA4FC Voluntari3
- Hermannstadt3Dinamo0
- Oţelul1Politehnica Iaşi0
- U Cluj3AFC Botoşani0
Clasament
1 | • | U Cluj | 24 |
1 | • | Hermannstadt | 23 |
3 | ↑ | UTA | 23 |
4 | ↓ | Oţelul | 20 |
5 | ↑ | FC U Craiova 1948 | 19 |
6 | ↓ | Petrolul | 18 |
7 | ↓ | Politehnica Iaşi | 17 |
8 | • | Dinamo | 15 |
9 | • | FC Voluntari | 14 |
10 | • | AFC Botoşani | 11 |
30 mart. 2024Etapa II
- U ClujvsUTA
- FC VoluntarivsHermannstadt
- DinamovsPetrolul
- FC U Craiova 1948vsOţelul
- AFC BotoşanivsPolitehnica Iaşi
Fotbal Liga B2 - Play-off
28 mart. 2024Etapa I
- CsikszeredaCSC Şelimbăr
- Unirea SloboziaCS Mioveni
- Corvinul 1921 HunedoaraGloria Buzău
Clasament
0 | • | CSC Şelimbăr | 42 |
0 | • | Unirea Slobozia | 40 |
0 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 37 |
0 | • | Gloria Buzău | 34 |
0 | • | CS Mioveni | 33 |
0 | • | Csikszereda | 32 |
5 apr. 2024Etapa II
- CS MiovenivsGloria Buzău
- CSC ŞelimbărvsCorvinul 1921 Hunedoara
- Unirea SloboziavsCsikszereda
Fotbal SuperLiga
9 mart. 2024Etapa XXX
- FC Botoșani0Farul0
- Voluntari0”U” Cluj0
- Petrolul1Sepsi2
- U Craiova 19481Universitatea Craiova2
- Rapid4FCSB0
- SC Dinamo 1948 SA1UTA0
- Oţelul Galaţi1Politehnica Iaşi1
- CFR Cluj1Hermannstadt0
Clasament
1 | • | FCSB | 64 |
2 | • | Rapid | 55 |
3 | • | CFR Cluj | 53 |
4 | • | Universitatea Craiova | 49 |
5 | • | Sepsi | 43 |
6 | • | Farul | 43 |
7 | • | ”U” Cluj | 42 |
8 | • | Hermannstadt | 40 |
9 | • | UTA | 40 |
10 | • | Petrolul | 35 |
11 | • | Oţelul Galaţi | 34 |
12 | • | Politehnica Iaşi | 33 |
13 | • | U Craiova 1948 | 31 |
14 | • | SC Dinamo 1948 SA | 29 |
15 | • | Voluntari | 28 |
16 | • | FC Botoșani | 21 |
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa A
Clasament
0 | • | Ceahlăul | 31 |
0 | • | CSM Reşiţa | 27 |
0 | • | Metaloglobus | 26 |
0 | • | FC Argeş | 24 |
0 | • | CSC Dumbrăviţa | 23 |
0 | • | Unirea Dej | 13 |
0 | • | CSM Alexandria | 9 |
30 mart. 2024Etapa I
- CSM ReşiţavsUnirea Dej
- CSM AlexandriavsCSC Dumbrăviţa
- CeahlăulvsMetaloglobus
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa B
Clasament
0 | • | CSA | 28 |
0 | • | Chindia | 28 |
0 | • | Concordia | 25 |
0 | • | CSM Slatina | 25 |
0 | • | sarcina | 23 |
0 | • | CS Tunari | 16 |
0 | • | Progresul Spartac | 1 |
30 mart. 2024Etapa I
- CS TunarivsChindia
- sarcinavsCSA
- ConcordiavsProgresul Spartac
Fotbal Liga 2
16 mart. 2024Etapa XIX
- CSC Dumbrăvița1AFK Csikszereda1
- Ceahlăul4Progresul Spartac0
- Unirea Slobozia3Corvinul 1921 Hunedoara1
- FC Argeş1CSM Reşiţa0
- Gloria Buzău5sarcina0
- CSM Slatina0CS Mioveni0
- CS al Armatei Steaua2CS Tunari1
- CSC 1599 Șelimbăr2Chindia1
- CSM Alexandria1Metaloglobus1
- Unirea Dej0Concordia Chiajna2
Clasament
1 | • | CSC 1599 Șelimbăr | 42 |
2 | • | Unirea Slobozia | 40 |
3 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 37 |
4 | • | Gloria Buzău | 34 |
5 | • | CS Mioveni | 33 |
6 | • | AFK Csikszereda | 32 |
7 | • | Ceahlăul | 31 |
8 | • | CS al Armatei Steaua | 28 |
9 | • | Chindia | 28 |
10 | • | CSM Reşiţa | 27 |
11 | • | Metaloglobus | 26 |
12 | • | Concordia Chiajna | 25 |
13 | • | CSM Slatina | 25 |
14 | • | FC Argeş | 24 |
15 | • | CSC Dumbrăvița | 23 |
16 | • | sarcina | 23 |
17 | • | CS Tunari | 16 |
18 | • | Unirea Dej | 13 |
19 | • | CSM Alexandria | 9 |
20 | • | Progresul Spartac | 1 |
Fotbal Liga 3 - C7
22 mart. 2024Etapa XVIII
- CSO Turceni1Viitorul Şimian2
- Voinţa Lupac0CSC Ghiroda&Giarmata Vii2
- Gilortul Târgu Cărbuneşti2CSM Deva1
- CSM Jiul Petroşani0Universitatea 2 Craiova1
- FC U Craiova 1948 II0ACSO Filiaşi2
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda&Giarmata Vii | 40 |
2 | • | ACSO Filiaşi | 38 |
3 | • | CSM Deva | 34 |
4 | • | Viitorul Şimian | 34 |
5 | • | Universitatea 2 Craiova | 28 |
6 | • | Gilortul Târgu Cărbuneşti | 25 |
7 | • | Voinţa Lupac | 21 |
8 | • | CSM Jiul Petroşani | 20 |
9 | • | FC U Craiova 1948 II | 11 |
10 | • | CSO Turceni | 5 |
Fotbal Liga 3 - Seria 8
22 mart. 2024Etapa XVIII
- Politehnica Timişoara1CSC Peciu Nou0
- FC Bihor Oradea2Progresul Pecica0
- Șoimii Lipova1CS Phoenix Buziaş3
- Avântul Periam2Gloria Lunca Teuz Cermei0
- CS Socodor3ACB Ineu0
Clasament
1 | • | FC Bihor Oradea | 46 |
2 | • | Politehnica Timişoara | 39 |
3 | • | CSC Peciu Nou | 36 |
4 | ↑ | CS Phoenix Buziaş | 32 |
5 | ↓ | Progresul Pecica | 31 |
6 | • | Șoimii Lipova | 23 |
7 | • | Avântul Periam | 19 |
8 | • | Gloria Lunca Teuz Cermei | 12 |
9 | • | CS Socodor | 11 |
10 | • | ACB Ineu | 6 |
Fotbal feminin - Liga 1
24 mart. 2024Etapa XVII
- Universitatea Cluj5Csikszereda Miercurea Ciuc0
- Farul3Politehnica Timișoara0
- Farul3Csikszereda Miercurea Ciuc2
- Politehnica Timișoara0Universitatea Cluj1
Clasament
1 | • | Politehnica Timișoara | 38 |
2 | • | Farul | 35 |
3 | • | Universitatea Cluj | 32 |
4 | • | Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud | 24 |
5 | • | Csikszereda Miercurea Ciuc | 21 |
6 | • | Banat Girls | 15 |
7 | • | CSM Alexandria | 10 |
8 | • | Ladies Târgu Mureș | 0 |
30 mart. 2024Etapa XVIII
- Csikszereda Miercurea CiucvsPolitehnica Timișoara
- FarulvsUniversitatea Cluj
- FarulvsCsikszereda Miercurea Ciuc
- Universitatea ClujvsPolitehnica Timișoara
Fotbal Divizia D Timiş
23 mart. 2024Etapa XXIII
- CS Comloșu Mare7Cocoșul Orțișoara-Seceani0
- AS Gelu4Progresul Ciacova2
- Unirea Sânnicolau Mare1CSM Lugoj3
- Timișul Șag3Progresul Gătaia0
- CS Sînandrei-Carani0Gloria Moșnița Nouă0
- Unirea Jimbolia0Avântul Topolovățu Mare1
- CSO Deta1Flacăra Parța1
- Universitatea de Vest din Timișoara2CSC Liebling2
- Millenium Giarmata2CSC Belinţ1
- Voința Mașloc3Pobeda Star Bîşnov1
Clasament
1 | • | CSM Lugoj | 65 |
2 | • | Timișul Șag | 64 |
3 | • | CS Sînandrei-Carani | 51 |
4 | • | Progresul Ciacova | 45 |
5 | • | Millenium Giarmata | 37 |
6 | • | Unirea Sânnicolau Mare | 36 |
7 | • | CSO Deta | 35 |
8 | • | Progresul Gătaia | 33 |
9 | • | CSC Liebling | 32 |
10 | ↑ | CS Comloșu Mare | 32 |
11 | ↓ | Gloria Moșnița Nouă | 30 |
12 | ↓ | CSC Belinţ | 30 |
13 | • | Flacăra Parța | 29 |
14 | • | Cocoșul Orțișoara-Seceani | 27 |
15 | • | Voința Mașloc | 24 |
16 | • | AS Gelu | 24 |
17 | • | Universitatea de Vest din Timișoara | 22 |
18 | • | Unirea Jimbolia | 13 |
19 | • | Avântul Topolovățu Mare | 12 |
20 | • | Pobeda Star Bîşnov | 11 |
30 mart. 2024Etapa XXIV
- CSC BelinţvsCS Comloșu Mare
- Avântul Topolovățu MarevsAS Gelu
- CSM LugojvsCSO Deta
- Flacăra ParțavsTimișul Șag
- Progresul GătaiavsUniversitatea de Vest din Timișoara
- CSC LieblingvsMillenium Giarmata
- Cocoșul Orțișoara-SeceanivsCS Sînandrei-Carani
- Gloria Moșnița NouăvsVoința Mașloc
- Pobeda Star BîşnovvsUnirea Jimbolia
- Progresul CiacovavsUnirea Sânnicolau Mare
Fotbal Liga V Timiş Seria I
24 mart. 2024Etapa XVIII
- AS Sînandrei Timiş2Voința Valcani0
- Steaua Bulgăruș0Unirea Tomnatic6
- AS FC Dacia Cărpiniş3Chinejana Chinezul Satchinez2
- AS FC Mureşul Cenad3CS Plavii Delia Sânpetru Mare0
- AS Tricoul 1 Iunie Timişoara4CS Unirea Sannicolau Mare II0
- AS Avântul Bobda1Olimpia Lenauheim2
- Steaua Roşie Variaş1Dedy Mid Viitorul Iecea Mare0
- Vulturii Igriş5Voința Biled1
Clasament
1 | • | Vulturii Igriş | 44 |
2 | ↑ | Unirea Tomnatic | 43 |
3 | ↓ | Voința Biled | 41 |
4 | • | AS Tricoul 1 Iunie Timişoara | 39 |
5 | • | AS Sînandrei Timiş | 34 |
6 | • | CS Unirea Sannicolau Mare II | 30 |
7 | ↑ | AS FC Dacia Cărpiniş | 28 |
8 | ↑ | AS FC Mureşul Cenad | 28 |
9 | ↓ | CS Plavii Delia Sânpetru Mare | 27 |
10 | • | AS Avântul Bobda | 22 |
11 | • | Voința Valcani | 19 |
12 | ↑ | Olimpia Lenauheim | 17 |
13 | ↓ | Steaua Bulgăruș | 17 |
14 | • | Chinejana Chinezul Satchinez | 9 |
15 | ↑ | Steaua Roşie Variaş | 9 |
16 | ↓ | Dedy Mid Viitorul Iecea Mare | 6 |
31 mart. 2024Etapa XIX
- Dedy Mid Viitorul Iecea MarevsAS Avântul Bobda
- Olimpia LenauheimvsAS FC Dacia Cărpiniş
- CS Unirea Sannicolau Mare IIvsAS FC Mureşul Cenad
- Steaua BulgărușvsVulturii Igriş
- Chinejana Chinezul SatchinezvsAS Sînandrei Timiş
- Unirea TomnaticvsCS Plavii Delia Sânpetru Mare
- Voința ValcanivsAS Tricoul 1 Iunie Timişoara
- Voința BiledvsSteaua Roşie Variaş
Fotbal Liga V Timiş Seria II
24 mart. 2024Etapa XVIII
- CSC Ghiroda și Giarmata Vii II5CS Utvin3
- Viitorul Ionel1Avântul Jamu Mare1
- AS Juventus Pişchia0Progresul Iecea Mare3
- AS Petroman2ACS Galaxy1
- ACS Kids Sânmihaiu Român1Inter Foeni1
- Unirea Uivar1CSC Pindul Dudeștii Noi3
- CS Unirea Cerneteaz2ASO Deta II3
- CS Viitorul Bencec2ACS Unirea Banloc4
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda și Giarmata Vii II | 50 |
2 | • | CSC Pindul Dudeștii Noi | 41 |
3 | • | ASO Deta II | 38 |
4 | • | AS Juventus Pişchia | 31 |
5 | ↑ | ACS Unirea Banloc | 31 |
6 | ↓ | ACS Galaxy | 30 |
7 | ↑ | AS Petroman | 28 |
8 | ↓ | Inter Foeni | 27 |
9 | • | Unirea Uivar | 23 |
10 | • | CS Unirea Cerneteaz | 22 |
11 | • | Viitorul Ionel | 21 |
12 | • | Avântul Jamu Mare | 20 |
13 | • | ACS Kids Sânmihaiu Român | 19 |
14 | • | CS Viitorul Bencec | 13 |
15 | ↑ | Progresul Iecea Mare | 9 |
16 | ↓ | CS Utvin | 8 |
31 mart. 2024Etapa XIX
- CSC Pindul Dudeștii NoivsCS Viitorul Bencec
- AS Juventus PişchiavsCS Unirea Cerneteaz
- Progresul Iecea MarevsACS Galaxy
- ACS Unirea BanlocvsCSC Ghiroda și Giarmata Vii II
- ASO Deta IIvsViitorul Ionel
- CS UtvinvsAS Petroman
- Avântul Jamu MarevsACS Kids Sânmihaiu Român
- Inter FoenivsUnirea Uivar
Fotbal Liga V Timiş Seria III
24 mart. 2024Etapa XVIII
- AS Boldur2Sacoșu Turcesc3
- Voința Iosifalău6Meget Remetea Mare0
- Progresul Vucova1AS Recaş7
- AS FC Bazoş6Nițchidorf4
- Phoenix Buziaș II0CSO Făget4
- ASCS Tormac0AS Berini2
- Olimpia Darova4AS Bacova1
- Margina2Autoliv3
Clasament
1 | • | AS Recaş | 43 |
2 | • | CSO Făget | 43 |
3 | • | AS FC Bazoş | 35 |
4 | • | AS Boldur | 33 |
5 | • | Olimpia Darova | 32 |
6 | • | AS Bacova | 32 |
7 | • | AS Berini | 30 |
8 | • | Nițchidorf | 29 |
9 | • | ASCS Tormac | 27 |
10 | • | Voința Iosifalău | 25 |
11 | • | Margina | 22 |
12 | • | Autoliv | 22 |
13 | • | Sacoșu Turcesc | 19 |
14 | • | Phoenix Buziaș II | 12 |
15 | • | Meget Remetea Mare | 6 |
16 | • | Progresul Vucova | 3 |
31 mart. 2024Etapa XIX
- NițchidorfvsAS Bacova
- AS FC BazoşvsAS Boldur
- AS BerinivsPhoenix Buziaș II
- CSO FăgetvsOlimpia Darova
- AutolivvsVoința Iosifalău
- AS RecaşvsMargina
- Meget Remetea MarevsASCS Tormac
- Sacoșu TurcescvsProgresul Vucova
Fotbal Promoţie Timiş - Seria I
11 nov. 2023Etapa IX
- CSC Liebling 21CSC Moşniţa4
- Tolvădia4Pădureni Lighed1
- AS Corneşti1Partizan Diniaş2
- Radnicki Soca5Viitorul Cruceni0
- Recolta Stamora GermanăBârzava Partoş
Clasament
1 | • | Partizan Diniaş | 24 |
2 | • | Radnicki Soca | 17 |
3 | • | Bârzava Partoş | 15 |
4 | • | CSC Moşniţa | 15 |
5 | • | Viitorul Cruceni | 12 |
6 | • | Tolvădia | 7 |
7 | • | AS Corneşti | 5 |
8 | • | Pădureni Lighed | 4 |
9 | • | CSC Liebling 2 | 2 |
10 | • | Recolta Stamora Germană | 0 |
6 apr. 2024Etapa X
- AS CorneştivsPădureni Lighed
- Radnicki SocavsPartizan Diniaş
- Bârzava PartoşvsCSC Moşniţa
- CSC Liebling 2vsViitorul Cruceni
- Recolta Stamora GermanăvsTolvădia
Fotbal Promoţie Timiş - Seria II
11 nov. 2023Etapa IX
- Remetea Ianova 20085Real Fibiş1
- Gottlob0Fortuna Becicherecu Mic2
- Pobeda II Star Bîșnov6Unirea Grabaţ4
- ACS ASU Politehnica2Avântul 2 Periam2
- Şoimii Pesac6Checeana Checea0
Clasament
1 | • | Fortuna Becicherecu Mic | 25 |
2 | ↑ | Şoimii Pesac | 19 |
3 | ↓ | Avântul 2 Periam | 17 |
4 | ↓ | Real Fibiş | 16 |
5 | ↑ | Remetea Ianova 2008 | 13 |
6 | ↓ | Unirea Grabaţ | 12 |
7 | ↑ | Pobeda II Star Bîșnov | 12 |
8 | ↓ | Gottlob | 10 |
9 | • | Checeana Checea | 6 |
10 | • | ACS ASU Politehnica | 1 |
6 apr. 2024Etapa X
- Remetea Ianova 2008vsPobeda II Star Bîșnov
- Şoimii PesacvsAvântul 2 Periam
- ACS ASU PolitehnicavsFortuna Becicherecu Mic
- GottlobvsUnirea Grabaţ
- Real FibişvsCheceana Checea
Fotbal Promoție Timiș - Seria III Municipal 1 Timişoara
8 nov. 2023Etapa IX
- Srbianca Giuchici10Timisul 3 Sag4
- CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 34Gruppo Select0
- Gloria 2 Moşniţa Nouă4Kids Sanmihaiu Roman2
- Timișul Urseni3Auto Timișoara5
- Săcălaz12Atletico Timișoara1
Clasament
1 | • | Săcălaz | 27 |
2 | • | CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3 | 22 |
3 | ↑ | Srbianca Giuchici | 19 |
4 | ↓ | Gloria 2 Moşniţa Nouă | 17 |
5 | ↑ | Timisul 3 Sag | 13 |
6 | ↓ | Auto Timișoara | 11 |
7 | • | Gruppo Select | 7 |
8 | • | Atletico Timișoara | 6 |
9 | • | Kids Sanmihaiu Roman | 4 |
10 | • | Timișul Urseni | 2 |
6 apr. 2024Etapa X
- Gloria 2 Moşniţa NouăvsSăcălaz
- CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3vsAtletico Timișoara
- Kids Sanmihaiu RomanvsTimisul 3 Sag
- Timișul UrsenivsGruppo Select
- Srbianca GiuchicivsAuto Timișoara
Liga 6 Promoţie Seria IV - Municipal 2 Timişoara
9 nov. 2023Etapa IX
- LPS Banatul0CS Giroc-Chișoda4
- CSF CFR 1933 Timişoara4Porto Bega2
- SC FC Ripensia SA4Tim Star1
- Unirea II Cerneteaz11Pindul Dudeştii Noi5
- Electrica 19294Millenium 2 Giarmata5
Clasament
1 | • | Millenium 2 Giarmata | 24 |
2 | • | SC FC Ripensia SA | 24 |
3 | • | Electrica 1929 | 21 |
4 | • | Unirea II Cerneteaz | 18 |
5 | • | CS Giroc-Chișoda | 15 |
6 | • | Pindul Dudeştii Noi | 12 |
7 | • | CSF CFR 1933 Timişoara | 9 |
8 | • | Tim Star | 4 |
9 | • | LPS Banatul | 4 |
10 | • | Porto Bega | 2 |
6 apr. 2024Etapa X
- LPS BanatulvsUnirea II Cerneteaz
- SC FC Ripensia SAvsPindul Dudeştii Noi
- CS Giroc-ChișodavsPorto Bega
- Electrica 1929vsTim Star
- CSF CFR 1933 TimişoaravsMillenium 2 Giarmata
Fotbal Promoție Timiș - Seria V
23 mart. 2024Etapa XIV
- AS Steaua Roşie Stanciova3Sinteşti Timiş0
- Sporting Dumbrava3Crvena Zvezda Stanciova3
- Progresul Racovița4Olimpia Bucovăţ1
- Timișul Hitiaș1Ohaba Forgaci8
- Foresta Mănăştiur2VHF Pădureni4
- CSO Făget 22Avântul Capăt0
- Progresul Racovița2Ohaba Forgaci3
Clasament
1 | • | Ohaba Forgaci | 36 |
2 | • | AS Steaua Roşie Stanciova | 34 |
3 | • | Olimpia Bucovăţ | 27 |
4 | • | VHF Pădureni | 27 |
5 | • | Crvena Zvezda Stanciova | 23 |
6 | • | Progresul Racovița | 22 |
7 | • | Sinteşti Timiş | 16 |
8 | • | CSO Făget 2 | 15 |
9 | ↑ | Sporting Dumbrava | 11 |
10 | ↓ | Avântul Capăt | 11 |
11 | ↑ | Boldur 2 | 10 |
12 | ↓ | Timișul Hitiaș | 10 |
13 | • | Foresta Mănăştiur | 2 |
14 | • | Progresul Vucova | 0 |