Alte amicale (>20): rezultate, marcatori. ACTUALIZĂRI. ”Fotbalul mic” din Timiș trece la jocurile oficiale, în Cupa României: programul 16-imilor

Mult a trecut din pauza competițională hibernală în eșaloanele inferioare, grosul pregătirilor de iarnă s-a consumat, și iată că puțin a mai rămas până la startul jocurilor oficiale în ”fotbalul mic” din Timiș. Marți e Mărțișorul, începerea unei noi luni aducând în cadru debutul returului în ligile a IV-a, a V-a și a VI-a, campionat prefațat de o nouă fază a Cupei României la nivel județean, programată deja la finele săptămânii viitoare. Nu se va juca așadar deja pe puncte, dar totuși într-un cadru oficial, criteriul fiind eliminatoriu, așa încât weekend-ul care se încheie a fost ultimul strict cu întâlniri de verificare. Dintre care spicuim alte 20 de meciuri, cu rezultate și unii marcatori…

CS Unirea Tomnatic – CS Unirea Sânnicolau Mare 3-1 (1-1).

În minutul 29, Andrei Manoliu a deschis scorul pentru oaspeţi. Iar un autogol semnat de Nicuşor  Olaru în minutul 36 a stabilit rezultatul la pauză. Ca apoi elevii lui Nae Căprărescu să facă o repriză bună si să puncteze prin Alexandru Baranyi în minutele 52 și 62.

Unirea Tomnatic: Ciocani – Drăguş, Pîrjol, Bilia, Antemie, Duţu, Crişan, Măgulean, Pânzaru, Baranyi, Timofte.

Antrenor Nicolae Căprărescu.

Au mai jucat: Bogdan, Simion, Şandru, Matea.

Absenţi: Bobu, Centea, Borneci.

Unirea Sânnicolau Mare: Timis – Crişan, Olaru, Florescu, Cărpinişan, Rusu, Bizău, Galea, Manoliu, Tulcan și Cozma.

Antrenor Cristian Contescu.

Au mai intrat: Vlascici, Hiticas, Boldan, Pârlăgeanu, Boboiciov, Mesaroş, Michi și Moldovan.

CS Progresul Gătaia – CSC Millenium Giarmata 3-2 (0-1). Cinci goluri pe cochetul stadion din parcul localitătii. Au marcat: Barburescu (min. 60), Hurdea (min. 70) și Ichim (min. 75), respectiv Sebastian Stoica (min. 35) şi Alex Vlăduţi (min. 90).

Avântul Topolovăţu Mare – ASO Deta 1-1 (0-0).

Alt duel divizionar ”D” timișean, în care s-au marcat numai două goluri, înscrise de Dani Todîrcan respectiv Ionuţ Onosă.

AS Tricoul 1 Iunie Timişoara – AS Berini 1-1 (0-0).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 55 prin Darius Jorj, iar gazdele au egalat în minutul 70, prin Daniel Hărpăilă.

AS Sânandrei-Carani – AS Camaro Fibiş 0-2 (0-1).

”Dubla” lui Cristian Faimoc a consfinţit victoria în minutele 16 şi 57.

Alte jocuri disputate duminică de la diferite ore…

CS Cocoşul Orţişoara-Seceani – ACS Fortuna Becicherecu Mic 3-2 (1-0).

Au marcat: Andrei Dan două goluri şi Osman Guyere respectiv Aleodor Sobolu (autogol) şi Alin Zahapschi.

AS Viitorul Sacoşu Turcesc – AS Bacova 3-6 (3-1): Cosmin Rusu două goluri, și Daniel Brocia respectiv pentru învingători Ionel Arsenie două goluri, Denis Gociu, Adrian Rigo şi Mihai Obreja.

AS Juventus Pişchia – Voinţa Maşloc 4-1 (1-1): Alex Dumitru, Alin Munteanu, Stelian Argatu și Cosmin Jivănescu respectiv Patrick Niţă.

AS Gelu – AS Plavii Delia Sânpetru Mare 1-2 (1-0). Gazdele au deschis scorul prin Cristian Berbece, ca apoi vizitatorii să întoarcă scorul prin Caius Hulbăr.

CS Progresul 1906 Ciacova – CS Flacăra Parţa 1-3 (1-2): Marius Stănilă (min. 17), respectiv Ioan Făndel (min. 34 și 90) şi Mădălin Ciurariu (66). Autorul golului pentru gazde, Stănilă, a trimis în transversală în minutul 22.

AS FC Unirea Jimbolia – AS Dedy Mid Viitorul Iecea Mare 9-1 (3-0).

Victorie la scor pentru liderul Seriei I din ”Județ” – liga a V-a, prin golurile marcate de Alexandru Custuriu și Adrian Ghiorgheoiu – de două ori fiecare, Adrian Daniel Cioată, Raul Dumitru, Darius Covaci, Raul Kazemir şi Florin Gorgan – câte unul fiecare.

AS Boldur – AS Recaş 2-2 (2-2). Pentru vizitatori au marcat Mişi Bejera (min. 22) şi Raul Hantea (min. 27).

CSC Olimpia Bucovăţ – ASFC Bazoşu Vechi 1-5 (1-3).

Victorie la scor pentru liderul Seriei a III-a, marcatori fiind Eugen Pistriţu de 3 ori, Sorin Tomoş şi Sorinel Vamvu.

AS Avântul Bobda – ASFC Dacia Cărpiniş 5-7 (2-3).

AS Gloria Moşniţa Nouă – AS Unirea Cerneteaz 5-2 (3-1).

AS Timişul Hitiaş – AS Progresul Vucova 8-0 (1-0).

AS Dumbrava – AS Meget Remetea Mare 1-3 (0-2).

CSC Belinţ – AS Olimpia Niţchidorf 2-1 (0-0).

Fotografie de la Belinț

AS Chinejana Chinezul Satchinez – AS Checeana Checea 5-4 (2-2).

AS FC Mureşul Cenad – CS Unirea 2 Sânnicolau Mare 2-2.

CS Sânandrei – CSC Dudeștii Noi 1-5.

Inter Foeni – Obilic 3-3.

Iar așa cum semnalam în introducere, la sfârşitul săptămânii viitoare – sâmbătă şi duminică, se va desfăşura o etapă din Cupa României, întrând in competiţie şi cluburile din liga a patra timișeană. Nu toate însă, două ocolind alinierea la start, și anume AS Unirea Grabaţ şi CS Sânandrei-Carani.

Dar iată programul complet al debutului oficial în 2022 în ”fotbalul mic” timișean, sub forma întâlnirilor eliminatorii într-o nouă fază a Cupei României, 16-imi de finală: AS Steaua Roşie Variaş – CS Phoenix Buziaş, CSC Olimpia Bucovăţ – CSC Peciu Nou, AS Gelu – CS Comloşu Mare, AS FC Dacia Cărpiniş – CS Universitatea de Vest din Timişoara, AS VH Pădureni – CS Millenium Giarmata, AS Recaş – AS Avântul Topolovăţu Mare, AS Autoliv Lugoj – CSM Lugoj, AS Berini – CSO Deta, ACS FC Srbianca Giuchici – CS Flacăra Parţa, CS Unirea Sânnicolau Mare – CS Progresul 1906 Ciacova, AS Viitorul Ionel – CS Unirea Tomnatic, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2 – AS FC Atletico Liebling, CSC Belinţ – CS Cocoşul Orţişoara, AS FC Voinţa Iosifalău – ACS Voinţa Maşloc, CS Voinţa Biled – CS Progresul Gătaia și AS Juventus Pişchia – CS Timişul Şag.

Ultimele rezultate din Liga 1 și Liga 2, programul viitor și clasamentele la zi, pe coloana datelor tehnice a secțiunii Fotbal. Pe aceeași coloană, ultimele rezultate din 2021 și programul viitor din martie în Liga 3 – C8, Liga 1 Feminin – play-off, Divizia D Timiș, Campionatul Județean Timiș și Liga a VI-a ”Promoție” Timiș.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.