Amicale… Amicale: rezultate, marcatori

Săptămână și sfârșit de săptămână cu un număr în creștere de meciuri de pregătire. Succinte detalii…

Timişul Şag – Tricoul 1 Iunie Timişoara 4-0 (0-0). Meciul s-a jucat marţi pe terenul din Şag, iar cele patru goluri au fost maracte de Armin Şultz, Alex Radovan, George Boştină şi Iulian Vlad.

CS Unirea Sânnicolau Mare – ASU Politehnica U19 4-2 (2-1). Golurile gazdelor au fost marcate de: Bogdan Pânzaru, Daniel Galea, Flavius Tulcan și Bogdan Moroșan. Meciul s-a jucat miercuri.

Cocoşul Orţişoara-Seceani – CSM Lugoj 0-2 (0-2). O nouă victorie pentru oaspeţi prin golurile marcate de Robi Ardelean (min. 18) şi Aboubakar (min. 41). Meciul s-a jucat la Seceani miercuri de la ora 18.

CS Phoenix Buziaş – Progresul Ezeriş 1-2 (0-1). Golul gazdelor a fost marcat de Dan Perju Silaghi în minutul 60, egalând la unu, ca apoi oaspeţii să înscrie golul victoriei 10 minute mai târziu. Meciul s-a jucat miercuri în localitatea Buziaş.

AS Recaş – Timişul Şag 3-1 (3-0): Alex Voicu (min. 2) și Flavius Lazea (minutele 13 şi 18), respectiv Alex Radovan (min. 49). Regretabilă accidentare a golgheterului echipei gazdă în minutul 32, Alex Voicu fiind transportat la urgente cu două copci la cap după o ciocnire cu un adversar. Meciul s-a disputat joi de la ora 20.

ASU Politehnica U19 – Progresul Ciacova 1-5 (1-1): Andrei Lazea – 3 goluri, Onuţ Doroftei şi Claudiu Sturza au marcat pentru echipa din liga a patra. Meciul s-a jucat vineri la Baza 2-UPT de la ora 20.

Echipa din Ciacova a programat pentru săptămâna viitoare trei meciuri de verificare după cum urmează: la Şag cu echipa din localitate – mâine de la ora 18:30, miercuri de la ora 19 acasă cu Cocoşul Orţişoara-Seceani şi sâmbătă tot acasă de la ora 10 cu Olimpia Niţchidorf.

Iar sâmbătă s-au jucat și alte meciuri de verificare, de la ore diferite…

CS Unirea Tomnatic – CSC Dumbrăviţa 2-2 (2-1): Daniel Crişan (min. 30, din lovitură de la 11 metri) şi Alexandru Baranyi (min. 35), respectiv Tismonar (min. 2) şi Aidan (min. 46). Oaspeţii pregătiţi de noul antrenor Cosmin Stan au folosit jucători sosiţi în probe. Următorul meci pentru echipa din liga a treia a fost programat miercuri de la ora 18 cu CSC Peciu Nou pe terenul ”Ştefan Dobay” din localitatea Dumbrăviţa.

CS Avântul Periam – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-2 (1-0, 0-1, 0-1). S-au jucat 3 reprize a 40 de minute iar gazdele au deschis scorul în minutul 20, din lovitură liberă de la 30 de metri, ca apoi vizitatorii să întoarcă rezultatul prin golurile reuşite de tinerii Cristian Grancea (min. 72) şi Nafi Iseini (min. 78).

CS Phoenix Buziaş – CS Comloşu Mare 4-0 (2-0). Înfrângere zdrobitoare suferită de vizitatori prin golurile marcate de: Caius Marta (min. 10), Alex Birău (min. 25), Rareş Mircovici (min. 70) şi Răzvan Rus (min. 76). Următorul meci pentru echipa din Buziaş este miercuri la Pecica şi sâmbătă la Lipova cu Şoimii.

CS Timişul Şag – ASU Politehnica U19 3-0 (0-0): Andrei Păianu (min. 55), Aleksandar Radovan (min. 65) şi Iulian David (min. 87). Următorul meci pentru Timişul Şag este programat luni de la ora 18:30 cu Progresul Ciacova, pe terenul din Şag.

CS Cocoşul Orţişoara-Seceani  – CSC Millenium Giarmata 3-2 (3-0): Gabriel Gânju (în minutele 20, 32 şi 44), respectiv Dănuţ Brădean (min. 70) şi Iosif Kalanyoş (min. 76). Meciul s-a jucat în localitatea Seceani.

Tricoul 1 Iunie Timişoara – Steaua Roşie Variaş 2-8 (2-5): Alexandru Hartapuc şi Valentin Calomfirescu, respectiv pentru învingători Alin Muntean – 4 goluri, Raul Simiac şi Cosmin Belin câte două goluri fiecare.

CS Unirea Sânnicolau Mare – CSM Lugoj 4-1 (1-1). Au marcat: Daniel Galea (min. 22, din lovitură de la 11 metri), Flavius Tulcan (min. 55), Andrei Manoliu (min. 63) și Bogdan Moroșan (min. 86), respectiv Lucian Stoica (min. 45, din lovitură liberă de la 18 metri).

Gazdele nu au avut arbitri la ora 20, la care a fost programat jocul.

Au jucat formaţiile:

Unirea: Timiș (Hiticaș) – Crişan, Blaga (Olaru), Florescu, Cărpinişan, Rusu (Moldovan), Bizău (Dima), Galea (Manoliu), Banu (Mesaroş), Tulcan (Michi), Moroșan.

CSM Lugoj: Toma – Predescu, Secoşan, Mihoc, Murariu, Berzava, Andreşoiu, Raţiu, Stoica, Ardelean, Aboubakar. Au mai intrat Filip şi Lakatoş.

Următorul meci pentru lugojeni este programat saptămâna viitoare, sâmbătă, acasă cu Progresul Gătaia, de la ora 10.

Și astăzi, duminică, s-au mai desfășurat alte întâlniri de verificare…

AS Recaş – CS Bega Belinţ 3-0 (1-0). Au marcat: Marius Tutunaru (min. 13), Raul Hantea (min. 78) şi Flavius Lazea (min. 82). Antrenorul principal Sorin Micşa a folosit următorii jucători: Raul Barbu – Alex Margărita, Raul Peptănuș, Flavius Schrauder, Alexandru Banu, Flavius Cristescu, Dani Chișiță, Deian Cocoțan, Flavius Lazea, Marius Tutunaru, Armando Stoian.

Au mai jucat: Raul Hantea, Cosmin Ciubotariu, Alex Rotariu, Dorin Bosniac. Rezerve: Emilian Severin, Zoran Andreici și Dacian Botnar.

AS Progresul Racoviţa – AS Bacova 4-6 (3-3): Cristian Ignea – 3 goluri şi Adrian Falub, respectiv pentru învingători Marius Florea – 3 goluri, Neluţu Arsenie, Gabriel Popa şi Daniel Legradi.

Unirea Jimbolia – Steaua Roşie Bulgăruş 15-1 (8-0): Denis Chistrugă – 5 goluri, Ionel Vînău 2, Adrian Gheorgheoiu 2, Robert Anton 2, Darius Covaci, Alex Custuriu, Denis Rîpa şi Irinel Bisboc, respectiv Viorel Gaşpar.

AS Vucova – AS Timişul Hitiaş 2-2 (1-1). Au marcat: Darius Valeriu şi Alex Orotan, respectiv Lasco Ionadan din lovitură de la 11 metri şi Aurelian Salva.

Viitorul Bencecu de Sus – Obilici Sânmartinu Sârbesc 1-2 (1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 33, ca apoi oaspeţii să întoarcă rezultatul după pauză prin golurile marcate de Titi Varga (min. 55, din lovitură de la 11 metri) şi Gabriel Szocs (min. 76).

AS Viitorul Sacoşu Turcesc – Atletico Liebling 1-5 (1-3): Denis Ţurcaş, respectiv pentru învingători Flavius Petrişor – 3 goluri și Sergiu Iorgovan de două ori.

AS Olimpia Bucovăț – AS Berini 1-6 (0-1). Au marcat: Ciprian Curelaru, respectiv pentru învingători Darius Jorj 3 goluri, Lucian Tătaru două goluri şi Eduard Codreanu. O nouă victorie în meciurile de verificare pentru elevii pregătiţi de Alin Popovici, de această dată în deplasare.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.