Amicale, amicale: rezultate, marcatori (II). FOTO: Politehnica Timișoara U16 – ASO Deta 5-2 (2-2), Denis Boariu ”careu”

Vreme însorită, ”ploaie” de amicale la sfârșitul primei săptămâni din februarie. Spicuim dintre întâlniri, cu rezultatul, marcatorii, scurte detalii. Plus fotografii de la Politehnica Timișoara U16 – ASO Deta 5-2 (2-2).

FC UTA U19 – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-5 (0-1)

Sergiu Românu a deschis scorul în contul elevilor lui Răzvan Leucă în minutul 45, după care Petrişor Jichici (min. 58, 83), Mihai Hecsko (min. 75) și Răzvan Grancea (min. 77) au înscris și ei pentru timișenii din fruntea Seriei 8 în Liga 3. Întreaga echipă a dedicat victoria căpitanului Cosmin Mancaş, care şi-a aniversat ziua de naştere.

CSU Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Dumbrăviţa 3-5 (1-1).

Ionuţ Vucea (min. 14), Florin Olariu (min. 62, din 11 metri) și Boghian (min. 80) au marcat pentru învinși, iar pentru divizionarii ”C” câștigători au înscris Andrei Făgărăşanu (min. 10, 50, din lovitură de la 11 metri, și 53), Ciubotariu (min. 78) și Alex Martinov (min. 85). Partida s-a jucat sâmbătă seară la Baza II – UPT, pe sintetic.

Unirea Tomnatic – CS Comloşu Mare 3-1 (1-1)

Sergiu Jivan a deschis scorul pentru vizitatori, ca apoi elevii lui Nicolae Căprărescu să înscrie de trei ori prin Petre Măgulean (min. 40), Crişan (min. 60) şi Dan Şandru (min. 80). Meciul s-a jucat pe terenul din localitatea Şandara.

AFC Voinţa Lupac – CS Phoenix Buziaș 0-1 (0-0).

Pentru ocupanta locului secund în liga a patra din Timiş a marcat Caius Marta (min. 48). Tot el a trimis în transversală în minutul 75. Meciul s-a jucat pe terenul sintetic din Reşiţa.

AFC Unirea Jimbolia – AS Avântul Topolovățu Mare 3-1 (3-0)

Daniel Adrian Cioată a marcat două goluri iar Robert Anton încă unul pentru jimbolieni, respectiv Florin Cădariu pentru învinși.

Cocoşul Orţişoara – Unirea Sânnicolau Mare 3-1 (1-1): Răzvan Popovici, Mădălin Ursu şi Andrei-Antonie Balaci, respectiv Dorin Blaga.

Erată. Din erori de recepționare a informației și de redactare, numele și prenumele marcatorului celui de-al treilea gol pentru Cocoșul a fost publicat greșit în consemnarea inițială. Sportivul se numește Andrei-Antonie Balaci și a semnalat redacției publicarea eronată a numelui și prenumelui, corecturile fiind efectuate. Sporttim îi cere sincer scuze pentru erori și îi mulțumește pentru ajutor și înțelegere!

AS Juventus Pişchia – Steaua Roşie Variaş 5-5 (3-1): Bogdan Inoveanu – două goluri, Nicu Făgeţan, Claudiu Nicolae Fulga și Cătălin Şimon, respectiv Petre Râmneanţu două goluri, Roberto Apostol, Cătălin Florescu şi Denis Voin.

AS Tricoul 1 Iunie – Electrica Timişoara 1-1 (0-0).

Elevii lui Gheorghe Potra au deschis scorul în minutul 75, prin Lucian Gheorghevici, iar oaspeţii au egalat în ultimul minut de joc prin Eduard Balint.

CSM Lugoj – CSO Anina 4-1 (2-1)

Au marcat: Marian Talpă (min. 22), Kouraogo Ilyassou (min. 33), Viorel Socaci (min. 75) și Miroslav Radac (min. 88, din lovitură de la 11 metri) respectiv Ioan Militaru (min. 29). Meciul s-a disputat pe terenul din localitatea Dumbrava.

AS Recaş – CSC Bega Belinţ 4-2 (3-1).

Pentru băieţii lui Sorin Micşa au marcat Mişi Bejera (min. 7), Alex Voicu (min. 18), Alexandru Banu (min. 35) şi Edi Hantea (min. 85). Lucian Stoica (min. 22) şi Robi Watulek (min. 70) au înscris pentru oaspeți.

AS Viitorul Bencec – AS Moşniţa Nouă 3-3 (2-1): Emy Ardelean două goluri și Mircea Maricek, respectiv Dan Roman – un hat-trick.

Politehnica Timişoara U19 – CSC Millenium Giarmata 1-2 (1-1): Mada jr respectiv pentru învingători Bogdan Moroşan, de două ori.

Politehnica Timişoara U16 – ASO Deta 5-2 (2-2).

Denis Boariu (minutele 10, 30, 80 şi 89, din lovitură de la 11 metri) și Tudor Semenciuc (min. 73) au marcat pentru poliști, iar Denis Dorobanţu (min. 35) și Nafi Iseini (min. 44) pentru deteni.

O surpriză plăcută a oferit Denis Boariu, cu 4 goluri marcate şi o pasă de gol, prin care junii lui Cristian Gălan au învins echipa din liga a patra în întâlnirea de sâmbătă de la 10, pe Baza II – UPT. În schimb Ionuţ Iacob, antrenorul oaspeţilor, a schimbat întreaga echipă după pauză, folosind mulţi jucători nou sosiţi la echipă.

Iată și rezultatele altor meciuri, dar și fotografii de la jocul Politehnica Timișoara U17 – ASO Deta 5-2. Așadar, în alte amicale, Ripensia Timişoara U19 – CS Progresul Gătaia 0-0, Dacia Cărpiniş – AS Bobda 6-5 (2-2), Olimpia Lenauheim – Obilic Sânmartinu Sârbesc 2-2 (0-0), AS Recolta Fibiș – CSC Dudeștii Noi 1-4, Olimpia Nițchidorf – Topolovățu Mare 0-6, Voința Biled – Flacăra Parța 0-6, Palvii Delia Sânpetru Mare – Sarafoleana Saravale 6-3 și ASO Deta 2 – Recolta Stamora Germană 2-3, meci jucat pe terenul din Opatița.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.