Amicale: rezultate. Cupa României: program

A continuat seria jocurilor amicale, de exemplu CSM Reşiţa – CS Phoenix Buziaş 2-0, Timişul Hitiaş – Voinţa Iosifalău 2-6, AS Utvin – Real Fibiş 2-4, Spartak Gottlob – Viitorul Iecea Mare 0-3, Unirea Grabaţ – Olimpia Lenauheim 1-1, LPS Banatul U21 – CSM Reşa (liga a 4-a) 7-0 (4-0).

În jocul disputat pe terenul sintetic al bazei „Adrian Stoicov” au marcat Nicuşor Gingu (de două ori), Narcis Lucian, Emanuel Ştefan, Paul Rancov, Raul Ştefanciuc şi Darius Savu.

Au jucat: Antonescu, Topârcian, Cristea – cpt., Băluţoiu, Buză, Ştefan, Dobricean, Ştefanciuc, Rancov, Şiel şi Savu. La pauză au intrat Antonescu, Roiban, Bejan, Bodac, Onu, Banciu, Hepeş, Ureche, Gîngu, Ranga şi Murgoci.

Într-o altă partidă de verificare, CS Avântul Periam – Steaua Roşie Variaş 8-2 (4-2). Pentru elevii lui Răzvan Leucă au marcat: Ovidiu Oancia două goluri, Ovidiu Praţa două goluri, Alexandru Baranyi, Cristian Niţă, Armand Popescu şi Raul Gălăţan.

Următorul joc de verificare al Avântului, tot acasă, cu echipa din liga a patra Viitorul Arad, sâmbăta de la ora 16.

Triunghiularul de pe arena Motorul din Arad a fost câştigat de Corvinul Hunedoara. Astăzi de la ora 13 s-a jucat câte o repriză de 50 de minute, participante fiind echipe din liga a III-a.

Iată rezultatele: Corvinul Hunedoara – ACS Progresul Pecica 2-1, CSC Ghiroda și Giarmata Vii – Corvinul Hunedoara 1-2 (golul timişenilor a fost marcat de Andrei Mura) şi ACS Progresul Pecica – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-2, Andrei Mura şi Andrei Făgărăşanu înscriind pentru învingători.

Antrenorul Sorin Bălu a utilizat următorii jucători: Mosoarcă – Vasluian, Stupu, Hecsko, Velcan – Schinteie, Precup, Făgărăşanu – Mancaş – cpt., Bădăuţă, Mura.

Au mai jucat: Ciocan, Coroiu, Micşa, Bîrlovean, Ehling, Garştea, Ilie, Datcu şi Sporin.

Iar la sfârşitul săptămânii se vor desfăşura primele meciuri oficiale din acest an în „fotbalul mic din ciocul vestic”, şi anume şaisprezecimile Cupa României, faza judeţeană Timiş.

Sâmbătă, 25 februarie:

CS Sînandrei-Carani – CSC Peciu Nou (ora 11)

CSO Deta – CS Cocoșul Orțișoara (ora 15)

AFC Unirea Jimbolia – CSC Liebling

Duminică, 26 februarie:

CSC Bega Belinţ – CSU Universitatea de Vest din Timișoara (ora 11)

AS FC Inter Foeni – AS Avântul Topolovăţu Mare (ora 13)

AS Avântul Jamu Mare – ACS Voința Maşloc (ora 13)

Celelalte, de la ora 14:

ACS Electrica 1929 Timişoara – CS Unirea Sânnicolau Mare

CSC Dudeştii Noi – CS Comloşu Mare

AS Olimpia Darova – CS Timişul Şag

AS Bârzava Partoş – CSM Lugoj

AS Dedy-Mid Viitorul Iecea Mare – AS Steaua Roşie Variaş

AS VHP Pădureni – CS Progresul Gătaia

AS Vulturii Igriş – AS Progresul 1906 Ciacova

CS Șoimii Pesac – CS Gloria Moşniţa Nouă

AS Bacova – CS Flacăra Parţa.

CS Millenium Giarmata va sta în această fază.

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× noua = 72

 


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: