Anagor egalează pentru Millenium dar CSM Școlar se desprinde: 5-2 (1-0)

Formația gazdă, ocupantă a podiumului în Seria a IV-a din Liga 3, a întrecut astăzi o colegă de eșalon care va aborda returul din jumătatea inferioară a aceleiași ierarhii: CSM Şcolar Reşiţa – CS Millenium Giarmata 5-2 (1-0).

La întoarcerea din cantonament, stagiu centralizat de pregătire derulat de CS Millenium la Arieșeni, trupa lui Răzvan Leucă a disputat un joc de verificare la Reșiţa, în această dimineaţă, în compania colegei de serie din localitate, CSM Școlar, care s-a desprins spre final, timișenii fiind întrecuți cu un scor care nu neapărat reflectă raportul de forțe din teren.

Anagor a reușit să egaleze pentru timișeni în minutul 60 iar Ghighilicea a înscris în minutul 76 cel de-al doilea gol al oaspeților din Giarmata, pentru care următorul meci amical este programat miercuri la Chişineu Criş, de la ora 12.

Antrenorul Răzvan Leucă a folosit astăzi următorii jucători: Marinca – Soare, Maghici, Todorov, Ştefănescu, Domşa, Codrea, Stoica, Ghighilicea, Pricop şi Anagor. Au mai jucat: Miklos – Ciobănică și Simionov.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.