Anghel, 4 goluri pentru nou-promovata Real II

Joc spectaculos, cu goluri multe, în cadrul ultimei etape din liga a VI-a, în care s-au întâlnit nou promovata în eşalonul superior şi ocupanta locului trei: FC Srbianca Giuchici – Real Dragşina II 5-7 (2-2). Anghel (foto) a reuşit 4 dintre „boabele” învingătoarei.

Chiar dacă prima repriză a disputei de marţi de pe terenul din Chișoda s-a jucat pe o ploaie torenţială, ambele formaţii au jucat de la egal la egal inclusiv la… bare, prima repriză încheindu-se tot egal, 2-2.

Liderul a preluat conducerea în repriza secundă, însă chiar dacă s-a distanţat la un moment dat la trei goluri, a fost din nou egalat, la cinci, cu 10 minute înainte de final. Gazda Srbianca nu a ținut pasul cu liderul Real și în final a cedat la două goluri diferență, scor final 7-5 pentru drăgşineni. Cel mai frumos gol a fost reușit de veteranul Alexandru Kurunczi, de la 48 de metri, lob de maestru.

Au marcat pentru gazde Cristian Drăghici (min. 7 și 44), Daniel Moroșanu (min. 66), Cristian Călugăru (min. 78) și Nicolici Marco (min. 84), iar pentru oaspeți de patru ori Valentin Anghel (min. 31, 51, 58, 73), Fer Augustin (min. 1), Rigo Andrei (min. 82) și Alexandru Kurunczi (min. 89).

Srbianca: Luca – D. Mureșan, Călugăru, Drăghici, F.Mureșan, Bălașe, Cristache, Stănescu, Poștaru, Nicoliciu, Sere. Au mai jucat: Topală, Barbu, Frigoreanu. Antrenor: Dinu Golea.

Real: Tcaciuc – Amorăriței, Bălan, Polhe, Jitariuc, D. Jurcă, Anghel, M. Sârb, A. Jurcă, Vuinov, Fer. Au mai intrat: Cerna, Rigo și Kurunczi. Antrenor: Andrei Hegheduș.

Arbitri: A. Gavriluță- L Zaharia și R. Cioată. Observator: Alexandru Onaca.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.