Antrenorul Mirciov, în poartă la despărțirea după 10 ani de Pobeda: Comloșu Mare – Dudeștii Vechi II 3-1

Pentru unii, Campionatul Judeţean Timiș s-a încheiat ceva mai repede, o cădere de cortină consemnându-se în Seria I, cu ocazia întâlnirii Vulturii Comloşu Mare – Pobeda II  Dudeştii Vechi 3-1 (2-0).

Meciul din cadrul ultimei etape din această serie s-a disputat în devans, marţi de la ora 18, pe terenul din Comloşu Mare, şi s-a încheiat cu victoria gazdelor la două goluri diferenţă.

Jucătorul cheie al primei părţi a partidei a fost tânărul Denis Mateş, care a marcat de două ori, în minutele 19 şi 44. În mitanul secund ambele echipe au înscris câte un gol, primul, de către Vulturii în minutul 55, prin Nicuşor Vasiliu, iar apoi Ioan Kalapiş, cu zece minute înainte de final, pentru echipa a doua a vizitatorilor ”bulgari”.

În poarta cărora și-a făcut debutul antrenorul primei garnituri a clubului, din Divizia D Timiș, nimeni altul decât Petre Mirciov, care a scăpat așadar cu numai trei goluri primite, debutul coincizând însă și cu despărțirea de Pobeda.

Căci primul său joc între buturile ”satelitului” a fost şi ultimul meci la clubul din Dudeștii Vechi, înaintea plecării de la gruparea din liga a IV-a, după zece ani la cârmă din care nouă numai în Divizia D Timiș, în această vară Mirciov urmând a prelua echipa Voinţa Sarafoleana Saravale.

Însă Vulturii în schimb mai au de zburat, căci joi de la ora 18 se va juca meciul reprogramat dintre Plavii Delia Sâmpetru Mare şi Vulturii Comloşu Mare, care nu s-a disputat duminică din cauza terenului devenit impracticabil şi a timpului nefavorabil, cu ploaie torenţială.

Au jucat formaţiile:

Vulturii: Dan Prelipceanu – Claudiu Ionel (min. 75, Daniel Stanci), Alexandru Făşie, Ovidiu Ştefănescu, Daniel Sturz (min. 75, Flavius Neagu), Marcel Bota, Marius Haraga, Sergiu Diac, Denis Mateş, Alexandru Lucaciu şi Nicuşor Vasiliu.

Antrenor: Ovidiu Ştefănescu.

Pe bancă: Sergiu Fanu, Alex Cruceriu şi Bogdan Dospinescu.

Pobeda II: Petre Mirciov – Ioan Ciocani, Claudiu Tapanov, Gheorghe Stoiov (min. 50, Darius Boboiciov), Gheorghe Nacov, Vichente Romanov, Claudiu Velciov, Ioan Kalapiş, Ioan Bratan, Petru Roncov şi Mihai Angheli.

Antrenor: Petre Mirciov.

Pe bancă: Toma Budur.

Arbitri: Raul Bursuc – Răzvan Bobora şi David Şvaia. Observatori: Gheorghe Ciobanu şi Traian Dejeu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.