Bălace, gol pentru Dumbrăvița, Pobeda, 3-0 la Făget

Divizia D Timiș a continuat cu alte două jocuri disputate sâmbătă de la ora 18 și încheiate cu victorii la zero. Așadar…

Arsenal Flacăra Făget – Pobeda Dudeştii Vechi 0-3 (0-1). Chiar din minutul 5 gazdele au rămas în 10 jucători, portarul Silviu Manzur fiind eliminat pentru henţ, comis în afara careului de 16 metri.

În schimb, oaspeţii au replicat cinci minute mai târziu, reuşind deschiderea scorului prin Ioan Kalapiş. Elevii lui Petre Mirciov au dublat avantajul în minutul 60 prin golul marcat de Rocky Tranculov. Pe final, în minutul 93, Alexandru Moricz a conturat triumful ”bulgarilor” la un scor de forfait.

+

AS Dumbrăviţa – Avântul Periam 2-0 (0-0). După o repriză albă, fără gol, trupa lui Florin Macavei a reuşit deschiderea scorului la 6 minute de la reluare, prin Alexandru Vlăduţi. Silviu Bălace a adus liniştea în tabăra verzilor, cu primul său gol la noua sa echipă.

Duminica va aduce și ultimele 3 partide ale etapei a treia.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.