Bate la ușă ultimul sfârșit de săptămână înaintea reluării returului Ligii 2, dar cum debutul sezonului de primăvară în eșaloanele inferioare va veni la ceas de martie, pregătirile de iarnă prin jocuri sunt la tot mai mare preț în miez de februarie. Lista meciurilor de verificare de zilele viitoare, cât se poate de lungă, fără a avea pretenția că ar fi neapărat și completă.
Dar mai întâi, alte două jocuri care s-au disputat miercuri, cu mențiunea că toate cele trei echipe din liga a patra implicate în aceste partide se află în cantonament la Buziaş.
ASU Politehnica U19 – CS Phoenix Buziaş 0-1 (0-1). Unicul gol a fost marcat de Cosmin Negoescu (min. 27).
CS Timişul Şag – Pobeda Star Bişnov 5-0 (3-0). Au marcat: Armin Şultz – două goluri, Robert Foldi, Alexandru Prodana şi Rareş Anghel.
Programul amicalelor…
Vineri 14 februarie…
De la ora 16, primul joc: Phoenix Buziaş – Voinţa Lupac (pe terenul din localitatea Hitiaş sau Bacova).
Sâmbătă 15 februarie…
De la ora 11, mai multe jocuri, după cum urmează:
ASU Politehnica Timișoara – Şoimii Lipova (teren Ştiinţa, iar în caz de timp nefavorabil pe terenul sintetic de la Baza II – UPT);
Ripensia Timişoara – CSC Dumbrăviţa (teren Electrica)
ACS Poli Timişoara – Pobeda Star Bîşnov (pe unul din terenurile de la Baza sportivă “Adrian Stoicov”)
UTA II – CSC Dudeştii Noi (teren Motorul Arad);
CS Unirea Sânnicolau Mare – Crişul Chişineu Criş
CSM Lugoj – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
ACS Carani – Mureşul Cenad
CS Timişul Şag – Progresul Ezeriş (teren localitatea Sacoşu Turcesc);
Cocoşul Orţişoara – AS Seceani (teren Pavel Zagora)
CS Millenium Giarmata – CS Unirea Tomnatic (teren Nicu Moraru)
ASO Deta – Flacăra Parţa (teren localitatea Opatiţa);
Progresul Ciacova – CS Universitatea de Vest din Timişoara.
Iar alte 3 meciuri de la ora 12…
Progresul Pecica – CS Avântul Periam (teren Pecica);
AS Peciu Nou – Progresul Gătaia (teren Peciu Nou)
Tricoul 1 Iunie Timişoara – United Bencecu de Sus (teren Cartierul Plopi);
De la ora 15…
Electrica Timişoara 1929 – Unirea Cerneteaz (teren Electrica)
Avântul Topolovăţu Mare – Ripensia Timişoara U17.
Duminică 9 februarie…
Două jocuri de la ora 11, celelalte – la ore diferite…
AS Recaş – Olimpia Darova (teren localitatea Recaş);
Bega Belinţ – CS Phoenix Buziaş 2 (teren localitatea Chizătău);
AS Juventus Pişchia – FC Bazoşu Vechi – ora 13 (teren localitatea Pişchia).
Unirea Sânnicolau Mare II – Mureşul Cenad – ora 14
AS Bacova – Olimpia Niţchidorf – ora 14
Voinţa Şandra – Unirea Jimbolia – de la ora 15.
Timişul Hitiaş – Atletico Liebling – de la ora 15 (teren Hitiaş);
Şoimii Pesac – Comloşu Mare – ora 15:30 (teren Pesac).