Într-o duminică avînd şi două jocuri de „Judeţ”, liga a V-a, din Seria I, şi anume Ieceana Iecea Mare – Mureșul Igriș 6-0 (Mihai Bota 3, Marius Colțiș, Flavius Colțiș, Alin Butnărașu) şi Glentoran Carani – Plavii Delia Sânpetru Mare 2-1 (Ion Petruș, Petru Călugăru – Dragan Bataneaţ), grosul meciurilor a fost oferit de Campionatul Judeţean Promoţie, liga a şasea. În continuare, scorurile, amănunte şi clasamentele sale…
În cele 18 jocuri disputate în liga a VI-a, în cele trei serii, oaspeţii au obţinut 8 victorii, cu 30 de goluri marcate, din cele 69 înscrise în total. Primul succes a fost pentru cei de la Bazoșu Nou, obținută la Hodoni cu 2-1, iar două rezultate au fost de egalitate, 4-4 – Cenei la Dudeștii Noi, și 2-2 – Jamu Mare la Ofsenița. În Seria I, din nou schimbare de lider, victoria obţinută pe propriul teren de Teremia Mare în dauna celor de la Unirea Sânnicolau Mare II propulsându-i pe prima pozitie. În celelalte două serii, Variaș a primit trei puncte la masa verde prin retragerea echipei Satchinez, în schimb liderul seriei a III-a, Dacia Cărpiniș, a învins greu, cu 3-1 pe cei de la Uivar.
Dar iată rezultatele și clasamentele din cele trei serii:
Seria I
Rezultate tehnice: Triplex Beba Veche – Banatul Nerău II 1-3, Șoimii Pesac – Unirea Tomnatic 2-1, Checeana Checea – Comloșu Mare II 1-1, Teremia Mare – Unirea Sânnicolau Mare II 3-1, Dudeștii Noi – Cenei 4-4, Comloșu Mic – Steaua Roșie Bulgăruș 6-2, Pobeda Dudeștii Vechi – Lenauhaim 3-0 (forfait).
Echipa Spartak Gotlob a stat.
Clasament
1 |
TEREMIA MARE |
17 |
12 |
2 |
3 |
62-20 |
38p |
+14 |
2 |
17 |
12 |
1 |
4 |
56-26 |
37p |
+13 |
|
3 |
17 |
12 |
1 |
4 |
45-29 |
37p |
+13 |
|
4 |
17 |
9 |
2 |
6 |
50-31 |
29p |
+2 |
|
5 |
17 |
9 |
1 |
7 |
49-28 |
28p |
+4 |
|
6 |
17 |
9 |
1 |
7 |
45-35 |
28p |
+4 |
|
7 |
GOTTLOB II |
16 |
9 |
0 |
7 |
39-25 |
27p |
+3 |
8 |
NERAU II |
17 |
8 |
2 |
7 |
26-32 |
26p |
-1 |
9 |
16 |
8 |
0 |
8 |
51-43 |
24p |
0 |
|
10 |
17 |
6 |
2 |
9 |
34-58 |
20p |
-7 |
|
11 |
17 |
6 |
1 |
10 |
31-62 |
19p |
-8 |
|
12 |
17 |
5 |
1 |
11 |
25-48 |
16p |
-8 |
|
13 |
17 |
4 |
3 |
10 |
39-49 |
15p |
-12 |
|
14 |
17 |
4 |
3 |
10 |
24-56 |
15p |
-12 |
|
15 |
16 |
3 |
0 |
13 |
29-60 |
9p |
-15 |
Etapa viitoare: Dudești Vechi II – Beba Veche, Banatul Nerău II – Șoimii Pesac, Tomnatic – Checea, Comloșu Mare – Teremia Mare, Sânnicolau Mare – Pindul Dudeștii Noi, Spartak Gotlob – Comloșu Mic, Lenauheim – Bulgăruș 0-3 (forfait).
Echipa Cenei va sta.
Seria II
Atletic Timişoara – Juventus Pişchia 0-2, Bencecu de Jos – Cocoşul Orţişoara II 2-0, Remetea Ianova 2000 – Maşloc 3-0 (forfait), Steaua Roşie Variaş – Satchinez 3-0 (forfait), Cocoşul Hodoni – Speranţa Bazoşu Nou 1-2, Fibiş – Bărăteaz 1-2, Calacea – Seceani 0-1, Bencecu de Sus – Corneşti 2-3.
Clasament
1 |
18 |
14 |
3 |
1 |
63-14 |
45p |
+18 |
||||||||||
2 |
18 |
13 |
2 |
3 |
87-20 |
41p |
+14 |
||||||||||
3 |
18 |
13 |
2 |
3 |
53-25 |
41p |
+14 |
||||||||||
4 |
18 |
12 |
2 |
4 |
55-28 |
38p |
+11 |
||||||||||
5 |
AS BARĂTEAZ |
18 |
11 |
4 |
3 |
39-23 |
37p |
+10 |
|||||||||
6 |
17 |
10 |
2 |
5 |
44-21 |
32p |
+8 |
||||||||||
7 |
18 |
9 |
0 |
9 |
48-53 |
27p |
0
|
||||||||||
9 |
18 |
7 |
1 |
10 |
31-52 |
22p |
-5 |
||||||||||
10 |
18 |
6 |
3 |
9 |
40-60 |
21p |
-6 |
||||||||||
11 |
18 |
6 |
1 |
11 |
33-47 |
19p |
-8 |
||||||||||
12 |
18 |
6 |
1 |
11 |
33-51 |
19p |
-8 |
||||||||||
13 |
18 |
5 |
3 |
10 |
30-42 |
18p |
-9 |
||||||||||
14 |
18 |
5 |
2 |
11 |
34-48 |
17p |
-10 |
||||||||||
8 |
17 |
7 |
1 |
9 |
33-41 |
22p |
-5 |
||||||||||
15 |
18 |
3 |
1 |
14 |
20-54 |
10p |
-17 |
||||||||||
16 |
18 |
2 |
0 |
16 |
20-85 |
6p |
-21 |
Etapa viitoare: Athletic Timișoara – Bencecu de Jos, Cocoșul Orțișoara – Remetea Ianova, Mașloc – Variaș 0-3 (forfait), Satchinez – Hodoni 0-3 (forfait), Bazoșu Nou – Fibiș, Bărăteaz – Calacea, Seceani – Bencecul de Sus, Pișchia – Cornești.
Seria a III-a
Rezultate tehnice: Ofsenița – Jamu Mare 2-2, Deta II – Radniki Soca 3-0, Cărpiniș – Uivar 3-1, Stamora Germană – Ciacova II 2-1, Petroman – Giulvăz 3-0 (forfait), Partoș – Utvin 4-1, Sânmartinul Sârbesc – Pustiniș 2-3.
Echipa Livezile a stat.
Clasament
1 |
17 |
15 |
2 |
0 |
69-12 |
47p |
+20 |
|
2 |
16 |
12 |
2 |
2 |
54-24 |
38p |
+14 |
|
3 |
STAMORA GERMANA |
17 |
11 |
2 |
4 |
52-34 |
35p |
+12 |
4 |
17 |
10 |
1 |
6 |
54-30 |
31p |
+4 |
|
5 |
16 |
9 |
4 |
3 |
40-25 |
31p |
+7 |
|
6 |
17 |
9 |
2 |
6 |
55-45 |
29p |
+5 |
|
7 |
17 |
8 |
3 |
6 |
50-35 |
27p |
+3 |
|
8 |
AS FC DETA II |
17 |
8 |
2 |
7 |
49-32 |
26p |
+2 |
9 |
RADNIKI SOCA |
17 |
8 |
0 |
9 |
52-49 |
24P |
0 |
10 |
16 |
6 |
1 |
9 |
41-46 |
19p |
-5 |
|
11 |
CIACOVA II |
17 |
5 |
1 |
11 |
34-66 |
16p |
-11 |
12 |
17 |
5 |
1 |
11 |
23-51 |
16p |
-11 |
|
13 |
16 |
5 |
1 |
10 |
35-57 |
16p |
-8 |
|
14 |
17 |
2 |
2 |
13 |
22-57 |
8p |
-19 |
|
15 |
17 |
0 |
2 |
15 |
22-79 |
2p |
-25 |
Etapa viitoare: Ofsenița – Deta, Radniki Soca – Dacia Cărpiniș, Uivar – Stamora Germană, Progresul Ciacova – Petroman, Livezile – Partoș, Utvin – Obilici, Jamu Mare – Pustiniș.
rezultatele din seria a2a unde sunt???
ortisoara are 17 meciuri si 19 puncte
rectificare……..ortisoara are 17 meciuri si 22 de puncte………va rog sa refaceti clasamentul 🙂
mda…17 meciuri si 22 de puncte….dar vad ca nu sunt prea bine informati oamenii de la sporttim!!!