Campionatul Judeţean Timiş, categoria Promoţie: rezultatele rundei a 21-a

Campionatul județean de Promoție, Liga a VI-a, a programat etapa a XXI-a. Mai jos, cîteva amănunte, rezultatele, ierarhiile și etapa viitoare.

În prima serie, Termia Mare a ajuns la a treia înfrângere consecutivă și a părăsit primul loc în favoarea lui Unirea Sânnicolau Mare II. În Seria a II-a, Variaș își menține fotoliul de lider, cu o victorie la scor în fața celor de la Atletic Timișoara. La Bazoșu Nou am avut parte de o surpriză, oaspeții părăsind terenul în minutul 72, la scorul de 2-1, nemulțumiți de o decizie a arbitrului. Sigur se va omologa cu 3-0 pentru gazde…

În Seria a III-a, Dacia Cărpiniș a suferit prima înfrângere, la Deta II, dar acest eșec încă nu îi periclitează prima poziție.

Seria I

Rezultate tehnice: Banatul Nerău – Teremia Mare 3-2, Tomnatic – Dudeștii Noi 10-0, Sânnicolau Mare – Comloșu Mic 7-2, Cenei – Bulgăruș 1-1, Lenauheim – Gottlob 0-3 (forfait), Dudeștii Vechi II  – Checea 5-0, Beba Veche – Pesac 3-0. Echipa Comloșu Mare a stat. În meci restanță, disputat la mijlocul săptămânii Tomnatic – Checea 4-0.

Clasament

1. Dudeștii Vechi            20      14      2        4        56-33 44p   +14

2. Sânnicolau Mare II    19      14      1        4        66-29 43p   +13

3. Teremia Mare            20      13      2        5        68-25 41p   +14

4. Unirea Tomnatec       20      12      1        7        61-29 37p   + 7

5. Nerău II                     20      11      2        7        33-36 35p   + 2

6. Gotlob II                    19      11      0        8        46-27 33p   + 6

7. AS FC Cenei              19      9        4        6        52-33 31p   + 1

8. Bulgăruș                    19      10      1        8        57-44 31p   + 4

9. Șoimii Pesac              20      9        2        9        46-40 29p   + 2

10. Beba Veche              20      8        1        11      41-68 25p   – 5

11. Comlosu Mare                   19      6        2        11      34-62 20p   -10

12. AS Dudestii Noi      20      5        3        12      41-58 18p   -12

13. Lenauheim               20      5        1        14      25-57 16p   -14

14. Checeana Checea     20      4        3        13      25-67 15p   -15

15. AS Comloșu Mic     19      3        1        15      32-72 10p   -17

Etapa viitoare: Pindul Dudeștii Noi – Banatul Nerău II, Teremia Mică – Tomnatec, Comloșu Mic – Comloșu Mare, Steaua Roșie Bulgăruș – Sânnicolau Mare II, Spartak Gotlob – FC Cenei, Checeana Checea – Beba Veche, Teremia Mare – Pobeda Dudeștii Vechi II, Șoimii Pesac – Lenauheim 3-0 (forfait).

 

Seria a II-a

Rezultate tehnice: Cocoșul Orțișoara – Hodoni 4-2, Mașloc – Fibiș 0-3 (forfait), Satchinez – Calacea 0-3 (forfait), Bazoșu Nou – Bencecu de Sus 2-1, Bărăteaz – Cornești 3-1, Pișchia – Seceani 1-0, Atletic Timișoara – Variaș 0-6, Bencecul de Jos – Remetea Ianova 2000 0-4.

Clasament

1. Steaua Roșie Variaș   21      17      3        1        83-14 54p   +24

2. Remetea Ianova                   21      16      2        3        62-25 50p   +20

3. Fibiș                           21      15      2        4        63-28 47p   +17

4. AS Cornești               21      14      2        5        95-27 44p   +14

5. Bărăteaz                     21      13      5        3        45-26 44p   +11

6. Juventus Pișchia        20      12      3        5        50-25 39p   + 6

7. Bencecul de Sus         21      10      1        10      50-62 28p   – 2

8. Cocoșul Hodoni                  21      8        3        10      48-64 27p   – 3

9. Cocoșul Orțișoara      20      8        1        11      43-58 25p   – 8

10. AS Calacea              21      7        2        12      44-50 23p   – 7

11. Chinezul Satchinez   21      7        1        13      31-61 22p   -11

12.  Bencecul de Jos       21      6        3        12      36-58 21p   -12

13. Atletic Timișoara     21      6        2        13      34-58 20p   -13

14. AS Mașloc               21      5        3        13      30-49 18p   -15

15. AS Seceani               21      4        1        16      26-61 13p   -17

16. Bazoșul Nou            21      3        0        18      23-93 9p    -24

Etapa viitoare: Fibiș – Cocoșul Orțișoara, Calacea – Mașloc 3-0 (forfait), Bencecul de Sus – Satchinez 3-0 (forfait), Cornești – Bazoșu Nou, Seceani – Bărăteaz, Steaua Roșie Variaș – Bencecul de Jos, Cocoșul Hodoni – Atletic Timișoara, Remetea Ianova 2000 – Juventus Pișchia.

 

Seria a III-a

Rezultate tehnice: Soca – Petroman 10-1, Ciacova – Partoș 3-3, Giulvăz – Obilici 0-3 (forfait), Livezile – Pustiniș 1-2, Jamu Mare – Utvin 2-2, Ofsenița – Stamora Germană 2-5, AS Deta – Cărpiniș 2-1. Uivar a stat.

Clasament

1. AS Dacia Cărpiniș     20      17      2        1        85-17 53p   +23

2. AS Utvin                             19      13      3        3        63-33 42p   +15

3. AS Soimii Pustiniș     19      12      4        3        52-30 40p   +13

4. Stamora Germană      20      12      2        6        64-44 38p   +12

5. AS FC Deta II            20      11      2        7        60-36 35p   + 5

6. AS Gloria Uivar        19      11      1        7        60-36 34p   + 4

7. AS Bârzava Partoș    20      10      4        6        61-38 34p   + 7

8. Jamu Mare                 20      9        3        8        61-54 30p      0

9. Radniki Soca             20      10      0        10      67-57 30p   + 6

10. Sânmartinul Sârbesc         19      7        1        11      43-64 22p   – 5

11. Ciacova II                19      6        2        11      40-69 20p   -13

12. AS Bya Livezile       19      6        1        12      45-57 19p   – 8

13. Vulturii Giulvăz       19      5        1        13      23-57 16p   -14

14. AS Petroman           20      3        2        115    25-71 11p   -19

15. Flamingo Ofsenița    20      0        2        18      26-98 2p    -31

Etapa viitoare: Bârzava Partoș – Gloria Uivar, Obilici Sânmartinul Sârbesc – Ciacova II, Pustiniș – Giulvăz 3-0 (forfait), Utvin – Bya Livezile, Stamora Germană – Deta II, Petroman – Flamingo Ofsenița, Dacia Cărpiniș – Jamu Mare.

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

4 răspunsuri la Campionatul Judeţean Timiş, categoria Promoţie: rezultatele rundei a 21-a

  1. andi spune:

    dn canea, locul intai in seria I este este ocupat de pobeda dudestii vechi, aceasta castigand meciul impotriva celor de la beba veche cu 3-0 in urma unei contestatii

  2. oviovik spune:

    seria3 soimii pustinis vin tare din spate dacia carpinis aveti grija k vine meciul direct si va asteptam cu bratele deschise…

  3. kikoman spune:

    rabdare ,rabdare va veni si randul vostru soimilor

  4. oviovik spune:

    daca erati asa de buni ne bateati la voi acasa nu sa va conducen pina in minutu 80 ati avut noroc cu albitri oricum noi nu tragem pentru nimica dar vrem sa va batem aici la noi sa vedeti si voi cine e cea mai buna echipa in serie… sa aveti bafta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


sapte − = 3

 


Alte articole legate de acest subiect: