Campionatul Judeţean Timiş, Seria a II-a, etapa a 27-a. GALERIE FOTO: ACS Poli II Timişoara – AS Voinţa Biled 10-0 (3-0). Capitulare în minutul 73

Liga a V-a timişeană merge întins spre finish, acest weekend programând etapa a 27-a, în care, în Seria a II-a, s-a înregistrat un scor de maidan. Juniorii alb-negrilor au marcat în voie, încheindu-se ACS Poli II Timişoara – AS Voinţa Biled 10-0 (3-0)…

După succesul din etapa a II-a a fazei judeţene în Cupa României, 3-1 în dauna celor de la Auto, din liga a IV-a, alb-negrii au înregistrat un nou succes la scor în campionat, în faţa unei echipe care a rezistat doar primele 20 de minute, când a avut o bară din lovitură liberă de la 20 de metri, prin Nicu Bogdan, mingea lovind transversala şi căzând pe linia porţii, după care faza s-a răcit.

Treziţi la realitate de acest duş rece, tinerii echipei pregătită de Adrian Stoicov au reuşit să perforeze poarta oaspeţilor de 10 ori, până în minutul 73, când vizitatorii au rămas în 6 jucători, trei anunţând că nu mai pot continua iar doi cedând fizic. În consecinţă, arbitrul jocului a pus capăt agoniei vizitatorilor.

Spre surprinderea celor prezenţi, un component al oaspeţilor a propus încă în minutul 70 ca Voinţa să părăsească terenul, “că şi-aşa pierdem cu 3-0”. Halal voinţă.

Goleadorii învingătorilor sunt Deian Sorescu, autor a 4 goluri, Bogdan Pleşcan şi Mădălin Livan – cu câte două, Daniel Rogoveanu şi Ovidiu Filip, cu câte unul).

Iar după această victorie echipa ACS Poli II se pregăteşte pentru a întâlni în etapa a III-a a Cupei României o nouă divizionară D, AS Giroc, sperând apoi într-un finish bun în „Judeţ”, unde se află în luptă directă pentru promovarea în D Timiş cu AS Murani, lider care stă în această rundă şi a avut oamenii săi de faţă…

ACS Poli Timişoara: Alexandru Filip – Eduard Soare, Miodrag Todorov, Alexandru Cherecheş, Cristian Bocşan, Ovidiu Filip, Deian Sorescu, Răzvan Rus, Bogdan Pleşcan, Daniel Rogoveanu, Mădălin Semenea.

Au mai intrat: Mihai Scheau, Mihai Marin, Mădălin Livan, Radu Motreanu.

Antrenor: Adrian Stoicov şi Bogdan Merişanu.

Pe bancă: Daniel Rusu, Samir Totic, Petrică Stoichescu.

Voinţa: Nicu Bogdan jr. – Silviu Lorincz, Vlad Ardelean, Flavius Crăciun, Daniel Duşcă, Marian Mihăesc, Eduard Borşan, Viorel Blaj, Cristian Penţa, Flavius Tomescu şi Jean Ionescu.

Au mai intrat: Alex Mihăesc şi Radu Bălăucă.

Antrenor: Nicu Bogdan senior şi Elti Neagoe (maseur).

Arbitri: Alin Pindeac – Alexandru Gherman şi Alexandru Ghiurcan. Observatori: Iulian Spătaru şi Ionel Bolog.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.