Campionatul Municipal Timişoara: etapa a II-a

În această săptămână s-a derulat runda secundă în cele două serii ale eşalonului șase local, Campionatul Municipal Timișoara, pe durata a patru zile. Iată câteva detalii şi marcatorii…

Seria I

FC Auto Timişoara – ASU Politehnica II 2-2 (1-1)

Au marcat: Marius Oprea (min. 16) și Ilie Triţoiu (min. 65), respectiv Mădălin Ursu (min. 35) şi Denis Bot (min. 85).

Din minutul 75, gazdele au evoluat în 10 jucători, Cristian Faimoc fiind eliminat pentru injurii aduse arbitrului. Hai să vorbim despre fotbal…

ACS FC Junior – CSŞ Bega 0-3 (0-2)

Cele trei goluri pentru elevii pregătiţi de Călin Dumitru au fost marcate de Alexandru Hodoş în minutul 11, Bogdan Huţanu (min. 16) şi Alexandru Irimia (min. 75).

ACS Kids Sânmihaiu Român – Timişul Şag II 2-5 (1-2)

Au marcat: Vlad Pera şi Florin Răducanu, respectiv pentru învingători Robert Ciuculescu, Adrian Feher, Ovidiu Horga şi Florentin Petrescu – două goluri.

Echipa CFR a stat în această etapă.

*

Seria a II-a

AS Albina – CS Giroc 4-2 (3-0)

După duşul rece din prima etapă, trupa lui Vasile Popaluca s-a reabilitat prompt şi i-a învins pe cei din Giroc prin golurile marcate de Gabriel Marcu, Alin Şurubariu, Dudan Barbu din lovitură de la 11 metri şi veteranul Ioan (Cioacă) Roşu.

Unirea Cerneteaz II – Atletico Timişoara 2-2 (2-1)

Au marcat: Laurenţiu Sein (min. 34) şi Cristian Ionescu (min. 45), respectiv Eduard Popescu (min. 14) şi Cristian Dancia (min. 70).

ACS FC Chişoda – Electrometal 3-4 (1-2)

Au marcat: Bogdan Dumitru – două goluri și Alin Ţimbălaru, respectiv pentru învingători Alexandru Goţa – două goluri, Cornel Bibă şi Abu-Awwad Hazem. În minutul 35, Ilie Florea, de la oaspeţi, a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene.

Iar ultimele două jocuri ale etapei s-au disputat astăzi, vineri de la ora 17, Timişul Urseni – Srbianca încheindu-se la egalitate 2-2 şi ACS Dedy Mid Sânmihaiu Român – Giarmata Vii 3-0.

Clasamentele, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.