CFR Timişoara ia din nou 5, după numai 11 zile: Unirea Cerneteaz 5-2

Unirea Cerneteaz a stopat în penultima etapă a Diviziei D Timiş o serie de 4 jocuri fără înfrîngere, dispunînd cu 5-2 (0-0) într-un meci cu toate golurile marcate după pauză de un marfar ceferist în evidentă pierdere de viteză, la 11 zile după ce vişiniii încasau tot 5 goluri, chiar acasă, de la Arsenal Bucovăţ.

Cum am mai scris şi cu respectiva ocazie, vai şi amar de blazonul lui CFR Timişoara, care deschidea totuşi scorul în deplasarea la Cerneteaz, doar pentru a fi apoi ciuruită de 5 ori la rînd, de către Şargan, deja în minutul 51, şi apoi Negru, Burghelea, Racoţi şi Lefter. Oaspeţii au stabilit apoi scorul final, 5-2. „Am scăpat cu acest succes de retrogradare şi îmi felicit elevii şi îi mulţumim doamnei Lenuţa Tiuc!”, ne-a spus antrenorul Romeo Malac la final.

Unirea Cerneteaz: Mărtinaş – Şargan, Mita, Sîrbu, Iorga (Pauliţa) – Burghelea, Rusu (Kovacs), Racoţi, Sinauschi – Negru (Deian Jivan), Lefter. Pe bancă: -.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.