Chişoda urcă, urcă: al patrulea succes la rînd, 5-0 cu Făget…

CS FC Chişoda a furnizat sîmbătă de la ora 11 scorul zilei în liga a patra, căţărîndu-se în premieră în acest tur pe locul 6 în ierarhie, cel puţin pînă la ora jocului de mîine, CS Dumbrăviţa – Unirea, graţie unui clar 5-0 (1-0) cu AS Arsenal Flacăra Făget, ceea ce constituie al patrulea succes la rînd al elevilor lui Adrian Şeţu, care au stopat astfel seria oaspetei, de 4 victorii consecutive.

Iată aşadar că după semieşecul cu jimbolienii, de pe propriul teren, din etapa a noua, trupa lui Adrian Şeţu, vicecampioană a seriei în iunie 2012, a revenit pe un bun făgaş şi la normalitate, reuşind 15 goluri în ultimele 4 triumfuri şi chiar scorul etapei în dauna celor de la Arsenal Făget.

Deja în debutul partidei, mai precis în minutul 6, gazdele au deschis scorul prin reuşita lui Adrian Ilie, care a fructificat din apropiere excelenta pasă a lui Ciprian Gherman, de pe flancul drept, asta pentru a risipi emoţiile şi a încălzi rarefiata asistenţă într-o sîmbătă de toamnă veritabilă.

Doar atât însă până la pauză, întrucât ambele formaţii au trecut mai apoi pe lângă gol. Care au început în schimb să curgă la reluare, în favoarea trupei pregătite de Adrian Şeţu, care a mai perforat poarta oaspeţilor de patru ori, prin punctele marcate de Valentin Furdean, în minutul 53, Ciprian Gherman (minutul 68), Albert Aldea (minutul 75) şi – în ultimul minut de joc – prin Sebastian Petruş, care a stabilit rezultatul final.

De menţionat că la Arsenal Flacăra a evoluat pe tot parcursul jocului Paul Nechita, născut în 1995, în vreme ce colegul său Silviu Manzur, un  portar născut în 1997, nu a avut însă norocul să debuteze în această întâlnire din etapa a 13-a.

Chişoda: Sârbu – Petruş, Viţan, Berceanu, Vereşteanu – Furdean (min. 85, Sava), Aldea, Glodean (min. 56, Ilcău), Ilie – Gherman (min. 80, Danciu), Abu-Lebda.

Antrenor: Adrian Şeţu.

Arsenal Flacăra Făget: Narcis – Nechita, Căliman, Moroaică, Benescu (min. 73, Lupulescu), Jivan, Brazovan (min. 82, Barbu), Felea (min. 68, Halușka), Tomoş, Ţofei (min. 46 Neagu), Oprea.

Antrenor-jucător: Adrian Brazovan.

Arbitri: Sergiu Hristea – Alexandru Ilie Filip şi Alexandru Ghiurcan. Observatori: Laurențiu Grădinaru şi Traian Dejeu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.