Cu 12-4 contra Ghirodei II, Lorena II – între 3 fruntașe la egalitate de puncte în Seria I. Agronomia, doar 50 de minute

Campionatul Municipal Timișoara a avut programat astăzi grosul etapei a VII-a. Despre două jocuri, disputate luni și miercuri, v-am adus deja ceva mai pe larg la cunoștință. Iată câteva amănunte și din restul rundei…

Tot în Seria I, în care liderul Electrometal a suferit prima înfrângere, pe teren propriu în faţa celor de la ASU Politehnica II, cu 2-5, fiind astfel egalat la puncte de ”violeți”, iar Auto, cu un meci mai mult disputat, a urcat prima cu un 2-1 în dauna Electricii, prin golurile marcate de Gabriel Luminosu, în minutul 31, și Iosif Tamaş (82), respectiv Bogdan Corduneanu (36), Avicola a învins la scor pe CSȘ Bega, cu 6-2, urmând ca jocul Luceafărul – CFR II să se dispute pe 22 octombrie.

La primul eșec și liderul Seriei a II-a, Timişul II Şag, în faţa celor de la Frontiera, cu 1-2, așa încât nu mai puțin de trei echipe, și anume Timișul II, Lorena II şi Albina, sunt la egalitate de puncte în frunte, despărţite de golaveraj.

FC Chişoda – Agronomia, scor 5-0, a durat numai 50 de minute, după pauză oaspeţii intrând pe teren cu 7 jucători, dintre care unul s-a… accidentat, iar jocul a fost întrerupt de arbitrul Bogdan Chiorpec.

Multe goluri la duelul învecinatelor Lorena II Giarmata Vii şi Ghiroda II, scor 12-4, gazdele egalând la puncte liderul cu această victorie.

Timişul Albina – Unirea Cerneteaz s-a încheiat 4-3 după ce vizitatorii au condus de trei ori dar în final au cedat în minutul 90. Au marcat: Ioan Roşu – 2, Emil Dolomeţ şi Ionuţ Popa, respectiv Ionescu, de două ori, şi Romanciuc.

La partida AS Carani II – Sîrbianca Giuchici oaspeţii nu s-au prezentat.

În fine, CS Raris – LPS Banatul 3-4 (1-2), prin golurile lui Beca, Covaliu și Roșu, respectiv Mura, Gavrilă și Puiu, de două ori.

Gazdele, antrenate de Alin Molcuț, au început cu Mihai – Grădinaru, Mechereș, Lupașcu, Terek, Trif, Roșu, Covaliu, Bistisky, Grigore și Beca – cpt., mai intrând și Jarkov, Postolache, Rădoi și Iovănuț, în vreme ce Sorin Badea a apelat la generația de 2000 cu Găină – Zeicu, Gavrilă, Știrbu, Puiu, Pop, Baitz, Mura, Branea, Rus și Ferțu, mai jucând Guță, Răfan, Croitoru, Mihăescu și Stănilă. Arbitri, Țermure – Mihăescu și Maxim, iar Gligorovici observator.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.