Cu 14 „dubluri” în 5 serii, liga a VI-a „Promoţie” bate la uşă în miez de septembrie, cea „lugojeană” începând cu 14 echipe duminică: programul + Componenţa grupelor

Au pornit pe rând la drum caravanele ligii a IV-a şi a V-a judeţene, duminică urmând a începe şi Seria 5 „lugojeană” a ligii a VI-a „Promoţie”, cu 14 grupări la start, iar programul întâlnirilor este inserat mai jos, celelalte 4 serii avându-şi startul în miez de septembrie, Seria I cu 9 formaţii, celelalte trei, dintre care două întreceri „timişorene”, cu câte 10 cluburi. Dar iată componenţa campionatelor.

Programul etapelor, cu rezultatele şi clasamentele la zi, plus ţintarul viitor, vor fi inserate în timp util pe coloana ierarhiilor secţiunii Fotbal în Sporttim, dar mai întâi iată componenţa seriilor, aşa cum a fost anunţată cu ocazia şedinţei de luni de la AJF Timiş, for judeţean sub egida căruia se desfăşoară şi liga a VI-a „Promoţie”.

Cu nu mai puţin de 14 „dubluri”, competiţia urmând a debuta la mijlocul lunii septembrie, cu excepţia celei lugojene, care începe deja duminică, 27 august 2023.

Ultimele rezultate din ligile a patra şi a V-a, plus clasamentele la zi şi programul viitor, pe aceeaşi coloană a datelor tehnice în secţiunea Fotbal.

Seria 1

AS PADURENI LIGHED

AS CORNEȘTI

PARTIZAN DINIAȘ

AS RADNICIKI SOCA

AS VIITORUL CRUCENI

CSC MOȘNIȚA NOUA

AS BÂRZAVA PARTOȘ

ACS TOLVĂDIA

AS RECOLTA STAMORA GERMANĂ.

*

Seria 2

ACS POBEDA STAR BÎŞNOV II

ACS REMETEA IANOVA 2008

AS OLIMPIA LENAUHEIM II

AS FC SPARTAK GOTTLOB

ACS FORTUNA BECICHERECU MIC

AS VOINŢA SARAFOLEANA

CS AVÂNTUL PERIAM II

CS ȘOIMII PESAC

AS CHECEANA CHECEA

AS RECOLTA FIBIŞ.

*

Seria 3

CSC SĂCĂLAZ

CS GLORIA MOȘNIȚA NOUĂ II

CS TIMIȘUL ȘAG II

ACS KIDS SÂNMIHAIU ROMAN II

GRUPPO SELECT TIMIȘOARA

AS FC TIMIȘUL URSENI

FC AUTO TIMIȘOARA

ACS FC SRBIANCA GIUCHICI TIMIȘOARA

ACS ATLETICO TIMIȘOARA

CSC GHIRODA și GIARMATA VII.

*

Seria 4

AS UNIREA CERNETEAZ II

LPS BANATUL TIMIȘOARA

CSC MILLENIUM GIARMATA II

CSF CFR 1933 TIMIȘOARA

CSC PINDU DUDEȘTII NOI

SC FC RIPENSIA TIMIȘOARA

CS FC PORTO BEGA TIMIȘOARA

CS GIROC – CHIȘODA

ACS TIM STAR TIMIȘOARA

ACS ELECTRICA 1929 TIMIŞOARA.

*

Seria 5 „Promoţie” – Lugoj

CSC OLIMPIA BUCOVAȚ

AS FC PROGRESUL RACOVIȚĂ

AS AVÂNTUL CAPAT

CSO FĂGET II

AS VHP PADURENI

AS FORESTA MĂNASTIUR

AS VIITORUL OHABA FORGACI

AS TIMIȘUL HITIAȘ

AS CRVENA ZVEZDA STANCIOVA

AS SPORTING DUMBRAVA

FC SINTEȘTI

AS STEAUA ROȘIE STANCIOVA

CSC BOLDUR II

AS PROGRESUL VUCOVA II

Prima etapă….Bucovăț – Racovița, Căpăt – Făget 2, Boldur 2 – Vucova 2, Pădureni – Mănăștiur, Fotgaci – Hitiaș, Stanciova – Dumbrava, Sintești – Stanciova 2

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Sport de masă și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


8 + patru =

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: