Sâmbătă şi duminică s-a disputat prima etapă din faza judeţeană Timiș, ediţia 2014- 2015 a Cupei României, intrând în competiţie echipele din eşalonul 5 şi 6.

CS Vulturii Lugoj II – Avântul Chizătău 2-2,

AS Gloria Remetea Mare – Timişul Şag II 2-2.

În ultimele două jocuri enumerate, după 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2, însă, la Lugoj, nici cele două reprize de prelungiri nu au desemnat echipa câştigătoare, încheindu-se 3-3, iar după executarea loviturilor de la 11 metri elevii pregătiţi de Mihai Barna (CS Vulturii II Lugoj) impunându-se cu 9-8, în vreme ce la Şag echipa Gloria s-a impus cu 4-2 la 11 metri.

Echipele învingătoare s-au calificat în faza următoare.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ, Municipiu, Promoţie, Timişene și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

3 răspunsuri la Cupa României, faza judeţeană Timiș – etapa I: rezultate. Meciuri tari la Şag şi Lugoj, cu prelungiri şi lovituri de departajare

1. cornel spune:

Vă rugăm să veniţi şi la fibiş că nu regretaţi vedeţi un fotbal curat stiţi ce meci frumos a fost acela cu atletic timişoara în cupă

2. dorian spune:

frumos meci fibis -atletic

3. raul murani spune:

Întradevăr a fost un meci frumos FIBIŞ – ATLETIC, doar arbitrajul a fost mai cu gazdele Toto a inebunit la unele decizi ale arbitrului.