„D Timiş”: duminică, alte 11 goluri. Etapa cea mai prolifică: 52, record al sezonului! S-a ajuns la… 1.000

CS Ghiroda a obţinut astăzi de la ora 11, la căderea de cortină peste etapa a 29-a a Diviziei D Timiş, cea de-a patra victorie consecutivă, respectiv a cincea în deplasare în 2015, în vreme ce alb-verzii rămân cu un singur triumf acasă din 6 apariţii în retur.

În celălalt joc al duminicii, AS Murani a stopat o serie negativă cu o remiză şi 5 eşecuri prin a reuşi al doilea cel mai categoric scor al rundei.

A rezultat o etapă cu 3 victorii acasă, un rezultat de egalitate şi 5 succese în deplasare, golaveraj 26-26, echivalent cu atingerea unui nou record stagional de goluri marcate într-o rundă: 52. Prin care s-a depăşit „borna” celor 1.000 de „boabe” înscrise în actualul campionat: 1.028, dintre care 550 gazdele şi 478 oaspeţii.

DIVIZIA D TIMIȘ Golgeterul Alexandru Baranyi

Alexandru Baranyi

ACS Dumbrăviţa – CS Ghiroda 1-2 (0-0): Kovacs Zoltan 85 / Petrişor Jichici 50, Alexandru Baranyi 82.

AS Murani – Auto 7-1 (3-1): Raul Costescu 5, 60, Stelian Argatu 17, 35, Manoel Lup 41, Dan Şandru 53, 78 / Marcus Antemie 33. Gheorghe Schipor (Auto) a fost eliminat în minutul 55 pentru un fault din postură de ultim apărător. Nicolae Negru, în minutul 20, şi Alin Ignea (85) au ratat penalty-uri pentru FC Auto, apărate de portarul gazdelor.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.