Drăghici (ACS Poli): ”Dacă reușim, ar fi inedit, la cât de restrâns este lotul nostru!”

ACS Poli Timișoara primește pentru al doilea sezon la rând vizita unei formații ardelene din zona locurilor 1-6 în campionat în vederea unui meci eliminatoriu în aceeași fază a sferturilor de finală ale Cupei României, disputa de marți de la ora 20,30 cu CFR Cluj fiind prefațată în această după-amiază și de Octavian Drăghici, atacant al prim-divizionarei care în pelerinajul său fotbalistic a îmbrăcat și tricoul jumătății în alb-negru de sub Feleac.

Timișorenii au părăsit în ediția precedentă întrecerea Cupei României în urma loviturilor de departajare în sferturile de finală de pe teren propriu cu ASA Târgu Mureș, de astă dată fiind față în față tocmai cu deținătorii la zi ai trofeului, de la CFR Cluj. ”Este o echipă care se bate la play-off, iar părerea mea e că mai are șanse și la titlu. Dar sper să câștigăm și să mergem mai departe! Au un joc foarte bun în deplasare”.

Octavian Drăghici a reușit o ”dublă” în doar 5 minute la ultima întâlnire a timișorenilor cu CFR Cluj, în Gruia, când, precum în sezonul trecut, bănățenii au condus cu 2-0 dar au fost egalați la doi, atacantul remarcând că ”acela a fost un meci de campionat, acum e unul de Cupă, care e o competiție a surprizelor. Am mai jucat contra lor o dată și pentru U, când a câștigat CFR campionatul, a fost un 3-2, așadar e un meci mai aparte pentru mine, așa că mi-aș dori o victorie și pentru cei de la U, dacă se poate…”

”Noi mergem pe 3 fronturi, în campionat, care e cel mai important, și în cele două cupe. Vrem să obținem maxim din acest meci de mâine! Și ar fi inedit să reușim, mă refer la cât de restrâns e lotul nostru. Plus că avem un program în campionat cu meciuri din 3 în 3 zile, pe care sper să-l gestionăm foarte bine, pe acest final de sezon…”, a completat Drăghici. Timișorenii vor juca sâmbătă la Iași, cu CSM Poli, în etapa a III-a din play-out, iar apoi marția viitoare acasă cu Concordia și vineri 7 aprilie la Drobeta Turnu Severin, cu Pandurii, tot în zona 7-14.

CFR Cluj câștiga anul trecut ediția 2015-2016 a Cupei României dispunând la lovituri de departajare de Dinamo.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 1 și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.