„Dublă” Costescu: Real Dragşina – Juventus Pişchia 2-1 (2-1)

Real Dragşina s-a impus cu 2-1 (2-1) în ultimul joc al etapei a 28-a în Divizia D Timiş, disputat duminică în compania Juventusului Pişchia, după ce a deschis scorul încă din primul sfert de oră, din penalty, iar apoi a repreluat conducerea în minutul 34, în prealabil oaspeţii egalînd graţie unui autogol.

Costescu a asigurat cea de-a treia victorie a Realului în acest retur, marcînd de două ori, mai întîi din 11 metri, acordat pentru un fault asupra lui Alin Roşu, iar apoi cu un şut de la 20 de metri.

Juventus a avut două bune oportunităţi de a egala dar odată ce Iosof a fost eliminat din joc balanţa s-a înclinat în favoarea Realului, care a avut la rîndul său două ocazii de 3-1.

Real Dragşina: Cozacu (Tcaciuc) – Rigo, Severin, Tănase, Crişan – Petrişor (Amorăriţei), Boangheş (Boceanu), Sîrb, Roşu – Anghel (Cerna), Costescu.

Juventus Pişchia: Caraiman – Iosof, Mărăndescu, Brînzan (Ivanciuc), Trifan – Gherasim, Martin, Dobre, Balint – Mariş, Făgeţan (Jurj). Pe bancă: Ţîţaru.

Juventus va primi miercuri vizita „lanternei roşii” Progresul Giarmata, pe cînd Real se va deplasa la Peciu Nou, cel mai probabil văduvită de prezenţa unor componenţi reţinuţi de probleme de serviciu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.