Etapa a III-a în Campionatul Județean Timiș, liga a V-a: rezultate, marcatori

Ultimul weekend din august a adus cea de-a treia rundă în noua ediție de campionat a ligii a V-a județene, etapă ale cărei rezultate sunt enumerate mai jos dar și pe coloana clasamentelor.

Seria  I

AS Voința Valcani  – AS Dedy Mid Viitorul Iecea Mare 2-1 (2-0). Gazdele au deschis scorul în minutul 10, prin Emanuel Michi, din lovitură de la 11 metri, ca apoi tot el să dubleze avantajul în minutul 25. Oaspeţii au reuşit golul de onoare în minutul 70.

ACS Mureşul Cenad – AS Tricoul 1 Iunie 3-2 (1-1). Au marcat: Cosmin Radu, Daniel Coforea şi Cătălin Pîţ, respectiv Daniel Hărpăilă şi Alexandru Coşman.

AS Gelu – AS Voinţa Biled 5-1 (3-1). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22, prin Cristian Dubovan, pentru ca apoi elevii pregătiţi de Bogdan Lupu şă-şi revină, reuşind să perforeze poarta vizitatorilor de cinci ori, prin Cristian Berbece (minutele 29 şi 75), Bogdan Epure (min. 32), Ionuţ Voicu (min. 41) şi Andrei Miclăuşi (min. 66).

Dacia Cărpiniş – Voinţa Şandra 5-3 (3-2). Au marcat: Alexandru Benea 3 goluri, Laurenţiu Balaș şi Adrian Ţăranu, respectiv Cristian Ianoş și Andrei Patrick. Oaspeţii s-au prezentat la teren cu numai 10 jucători, din lipsă de efectiv, întrucât alți 10 jucători sunt plecati în concediu.

Celelalte rezultate: Plavii Delia Sâmpetru Mare – Variaş 2-3, Unirea Sânnicolau Mare 2 – Satchinez 6-0, Jimbolia – Gottlob 4-0 și Bobda – Sînandrei 6-1.

Seria a II-a

CS Utvin – AS Viitorul Bencec 1-3 (1-1).

Au marcat: Iulian Pleşcan, respectiv pentru învingători Alexandru Vuc, Calin Gheorghevici și Razvan Cernauțan. O victorie surprinzătoare reuşită de vizitatori.

AS Unirea Cerneteaz – CSC Dudeştii Noi 4-1 (2-1). Cele cinci goluri au fost marcate de: Adrian Jivan – două, Ovidiu Bontea şi Ionuţ Kalanyoş respectiv Raul Neagu.

AS Juventus Pişchia – CSC Deta 2 3-1 (2-0). Cele trei goluri pentru gazde au fost marcate de un singur jucător, Nicu Făgeţean. Golul oaspeţilor a fost marcat din 11 metri în minutul 80.

Celelalte rezultate: Uivar – United Bencecu de Sus 4-2, Fibiş – Bulgăruş 3-0, Progresul Iecea Mare – Ghiroda şi Giarmata Vii 2 3-0, Şag 2 – Galaxy Timişoara 1-2, Petroman – Banloc 5-2.

Seria a III-a

AS Gloria Moşniţa Nouă – AS Recaş 0-3 (0-2).

O nouă victorie pentru junii lui Sorin Micşa, semnată de Alex Voicu (min. 20), Alexandru Mărgărit (min. 45) şi Flavius Lazea (min. 65).

Electrica Timişoara – Meget Remetea Mare 5-0 (0-o). Gazdele au zburdat în mitanul secund, reuşind să perforeze poarta oaspeţilor de cinci ori prin golurile marcate de Vlăduţ Antemie – două, Răzvan Stiopu, Constantin Bucoş şi Daniel Păscălău.

Autoliv Lugoj – CSC Belinţ 1-2 (1-0). Numai o repriză au rezistat gazdele, după ce au reuşit să deschidă scorul prin Andrei Pogăciaş. În schimb oaspeţii au galopat în mitanul secund şi au marcat de două ori prin Costel Vieru şi Viorel Socaci, rămânând neânvinşi după trei etape, cu maxim de puncte.

CSO Făget – CS Phoenix Buziaş 2 6-1 (3-1): Florin Tomoioagă 2 goluri, Claudiu Boc 2 goluri, Sergiu Ţofei din lovitură de la 11 metri şi Ionuţ Baranka, respectiv Adrian Purice.

AS Timişul Hitiaş – AS Boldur 2-2 (1-1). Au marcat: Cătălin Muntean (min. 18) și Beniamin Adam (min. 55, din lovitură de la 11 metri), respectiv Denis Jucu (min. 39) şi Alexandru Tripon (min. 75). Oaspeții au egalat și a doua oară, în ciuda unei eliminări suferite în minutul 65.

Asociaţia Sportivă Berini – Olimpia Bucovăţ 2-0 (0-0). Victorie muncită pentru elevii pregătiţi de Alin Popovici. Au înscris Ivan Dombrovschi (min. 55) şi Darius Jorj (min. 66). Gazdele au nimerit transversala de două ori prin Florin Lăpădat (min. 49) şi Ivan Dombrovschi (min. 72). În ultimul minut de joc, căpitanul de echipă al oaspeților a ratat o lovitură de la 11 metri, apărat dăe portarul Adrian Chinezoni. La începutul meciului jucătorii echipei din Berini au desfășurat un banner cu înscrisul ”Luptăm pentru Patrick!” Un băieţel de cinci ani care a fost diagnosticat cu tumoare la creier.

AS Tormac – AS FC Bazoşu Vechi 1-11 (0-6). Cele 11 goluri pentru elevii lui Flavius Buţă au fost marcate de 6 jucători: Florin Bolgea 4 goluri, Cristian Radu 2 goluri, Andrei Achimov 2 goluri, Denis Vînătu, Eugen Pistriţu şi Emil Burlacu. Golul de onoare pentru gazde a fost marcat în minutul 70, din lovitură de la 11 metri.

Și încă un rezultat, Vucova – Bacova 3-2.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.