Etapa a V-a în Campionatul Județean Timiș, liga a V-a: rezultate, marcatori

Detalii succinte pe marginea celei de-a V-a runde din noua ediție de campionat a ligii a V-a timișene, ”Județ”. Rezultatele și programul viitor, pe coloana clasamentelor la zi ale secțiunii Fotbal.

Seria I

Voinţa Valcani – AS Steaua Roşie Variaș 2-7 (2-3): Cristian Treistaru în minutele 32 și 40, respectiv pentru învingători: Roberto Apostol (min. 26, din lovitură de la 11 metri), Sorin Voicu (min. 30), Adrian Titu (min. 65 şi 79), Denis Voin (min. 60), Mădălin Roman (min. 55) şi Andrei Miloş (min. 70).

Voinţa Şandra – AS Dedy Viitorul Iecea Mare 2-1 (1-1). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 18, prin Mihai Braşovean, ca apoi gazdele să întoarcă rezultatul în favoarea lor prin golurile înscrise de Darius Fundiur (min. 34) şi Sorin Laslău (min. 57).

Mureșul Cenad – AS Gelu 0-7 (0-3).

Victorie la zero obţinută de elevii pregătiţi de Bogdan Lupu – foto, care rămân fără înfrângere şi după această a cincea etapă. Ionuţ Voicu a înscris 3 goluri iar Petru Pătruică, Vasi Palkovacs, Marius  Straton şi Cristi Berbece câte unul fiecare.

Dacia Cărpiniş – Spartak Gottlob 5-0 (3-0): Ema Kovacs, Florin Diaconu, Vali Belmustaţă, Alexandru Benea şi Adrian Ţăranu.

Alte rezultate: Avântul Bobda – Satchinez 4-0, CS Unirea 2 Sânnicolau Mare – Voinţa Biled 2-2, Unirea Jimbolia – Sânandrei 11-0, Plavii Delia Sânpetru Mare – Tricoul 1 Iunie Timişoara 0-0.

Seria a II- a

AS Juventus Pișchia – CSC Dudestii Noi 7-2 (2-1).

Pentru liderul seriei – foto au marcat: Claudiu Fulga – 3 goluri, Nicu Făgețan două goluri, iar Nicolae Fulga şi Bogdan Inoveanu câte unul fiecare.

Viitorul Bencec – CSC 2 Deta 6-2 (2-1), Cele şase goluri ale câștigătorilor au fost marcate de Călin Gheorghevici și Ghiţă Fechete câte două fiecare, respectiv Andrei Gurban şi Nicu Făţan.

AS Utvin – AS Steaua Bulgăruş 2-5 (1-2): Florin Văcărescu (min. 47 şi 68), respectiv pentru învingători Dorel Lazăr în minutele 4, 20, 83 şi 90+2, dar și Claudiu Ciobănică (min. 78).

Fotografie cu sportivii din Bulgăruș.

Alte rezultate: United Bencecu de Sus – Timişul Şag 2 0-1, Fibiş – Banloc 3-0, Iecea Mare – Galaxy Timişoara 0-4, Unirea Cerneteaz – AS Uivar 1-1, Petroman – Ghiroda şi Giarmata Vii 2 2-0.

Seria a III-a

CSO Făget – AS Recaș 2-1 (0-1).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 33 prin Alex Neagu – marcator în propria poartă, iar după pauză făgețenii pregătiţi de Sergiu Benescu au întors rezultatul prin golurile marcate de Mihai Rădac (min. 49) şi Sergiu Ţofei în minutul 57, din lovitură liberă de la 25 de metri, direct la vinclu.

Localnicii au folosit următorii jucători: Manzur – Neagu, Onae, Jurj, Dobrea, Dumitrescu,Ţofei, Boc, Lăzărescu, V. Oprea şi Rădac. Au mai jucat: Baranka, D. Oprea şi Bopko.

Ionel Valerică (Făget): ”A fost un meci frumos pentru acest nivel. Am meritat victoria şi oaspeţii merită toată lauda pentru jocul echipei şi pentru continuitate, se vede că sunt de mai mult timp la echipă şi au un antrenor priceput  şi ambiţios în persoana lui Sorin Micşa. Eu personal îi doresc succes.”

Progresul Vucova – ASFC Bazoşu Vechi 0-4 (0-2). Din nou victorie la zero pentru echipa lui Flavius Buţă, prin golurile marcate de Eugen Pistriţu – două, Denis Vânătu şi Claudiu Radu.

CSC Bega Belinţ – AS Bacova 6-1 (3-0): Viorel Socaci – 3 goluri, Denis Ştefoni – două goluri și Mihăiţă Socaci, respectiv Raul Prundeanu (min. 49). Oaspeţii au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 28, prin Alexandru Cătană.

Celelalte rezultate: Autoliv Lugoj – Remetea Mare 8-2, Berini – Buziaş 2 3-2, Electrica – Bucovăţ 2-2, Tormac – Boldur 2-6, Timişul Hitiaş – Moşniţa Nouă 0-1.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.