Făndel după pauză pentru Parța, Tulcan și Boboiciov după pauză pentru Unirea. Succese acasă la zero în Divizia D Timiș

Gazdele au marcat după pauză în ultimele două jocuri ale etapei 25, disputate astăzi (miercuri) de la orele 17 și 18, în completarea grosului rundei, de ieri. Iar după prima ”intermediară” din retur, sâmbătă va urma cea de-a șaptea etapă din sezonul de primăvară în Divizia D Timiș, miercurea viitoare cea de-a opta, în Săptămâna Mare. Ce-a fost însă astăzi în liga a IV-a?

CS Flacăra Parţa – CSC Millenium Giarmata 1-0 (0-0).

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ioan Făndel în minutul 65, apropiindu-se astfel la două ”lungimi” de golgheterul la zi al campionatului, Silaghi. Iar Flacăra la 4 puncte de liderul Phoenix Buziaș, grupare din Parța pe locul 2.

Au jucat următoarele formaţii:

Parţa: Ionescu – Semeniuc, Ciurariu, Vlădulescu, Petri, Butura, Făndel, Mîţu, Alexin, Ştreangă, Sabău.

Antrenor Flavius Ion.

Rezerve la start: Ungureanu, Puiu, Ganea, Bâce, Milovan, Nicolaesu.

Giarmata: Gakos – Sofronea, Ursu, Stemate, Goia, Brădean, Pîrvulescu, Oprea, Semco, Moroşan, Nichiforel.

Antrenor Cosmin Goia.

Rezerve la start: Nariţa, Natanticu, Vlăduţi, Dincă, Găină.

În tur 2-2.

Și încă un triumf al gazdelor conturat tot după pauză, pe ”Gheorghe Biaș”: CS Unirea Sânnicolau Mare – CSO Deta 2-0 (0-0).

Goluri marcate de Flavius Tulcan şi Raul Boboiciov. Iar astfel, uniriștii sunt detașați pe locul 6.

Unirea: Timiş – Crişan, Olaru, Florescu, Pârlăgeanu, Galea, Bizău, Boboiciov, Manoliu, Rusu, Tulcan.

Antrenor Cristian Contescu.

Au mai jucat: Gheţa, Moldovan.

Pe bancă: Marius Sitaru, Dima, Mesaroş, Blaga, Cărpinişan, Cozma.

Deta: Raul Boboiciov – Nohai, Banac, Zifceac, Mita – Dorobanţu, Rosuş, Daminuţă, Ştefan, Raţiu, Onosă.

Antrenor Ionuţ Iacob.

Au mai jucat: Diac, Cociu, Stănescu şi Pais. Pe bancă: Popeţ şi Iseini.

În tur: 0-0.

Una peste alta, o rundă dominată clar de gazde, cu 7 victorii în 9 partide.

Rezultatele complete ale etapei 25 în ”D”, programul rundei a 26-a – din weekend, și clasamentul actualizat, pe coloana datelor tehnice a secțiunii Fotbal.

+

Clasamentul la zi al marcatorilor Diviziei D Timiș în ediția 2021-2022 cu minimum trei reușite după a 6-a etapa a returului:

29 de goluri… Dan Silaghi (CS Phoenix Buziaş)

27 goluri… Ioan Făndel (Parţa);

25 goluri… Alexandru Baranyi (CS Unirea Tomnatic).

19 goluri… Flavius Tulcan (Unirea Sânnicolau Mare).

18 goluri… Ionuţ Vucea (Universitatea de Vest din Timişoara).

17 goluri… Valentin Grigore (CS Phoenix Buziaş), Marco Giuricici (Peciu Nou),

16 goluri… Alex Birău (CS Phoenix Buziaş),

15 goluri… Sebastian Lobonea (Voinţa Maşloc, ex Topolovăţu Mare), Deian Pecarov (Comloşu Mare).

14 goluri… Gheorghe Florin Schipor (Peciu Nou), Aleksandar Radovan (Şag).

13 goluri… Bogdan Moroşan (Millenium Giarmata; ex Unirea Sânnicolau Mare),

12 goluri… Petru Măgulean (CS Unirea Tomnatic).

11 goluri… Ovidiu Semeniuc (Parta), Alexandru Vlăduţi (Millenium Giarmata). Ousmane Gueye (Orţişoara),Patrick Niţă (Maşloc ex Universitatea de Vest din Timişoara). Adrian Vlădic (Peciu Nou, ex-Deta),

10 goluri… Florin Nanu,(Buziaş), Ifeany Anagor (Peciu Nou), Alin Florin Gîrz (Becicherecu Mic). Andrei Cărăbaș (Lugoj), Alexandru Maier (Lugoj), Vasile Dzitac (Topolovăţu Mare),

9 goluri… Cătălin Crișan (Maşloc). Răzvan Piţigoi (Topolovăţu Mare), Denis Bud (Peciu Nou),

8 goluri – Marius Lazea (Ciacova), Florin Olariu (Universitatea de Vest din Timişoara), Alex Nichiforel (Giarmata),

7 goluri –Zoran Radu (Fortuna Becicherecu Mic, ex Comloşu Mare), Beniamin Dobra (Buziaş), Flavius Ion (Parţa), Armin Şultz (Şag), Dan Raţiu (CSC Deta, ex-Gătaia), Mădălin Stancu (CS Phoenix Buzias);

6 goluri – Cristian Daminuţă (Deta). Gabriel Gînju (Orţişoara), Marius Semeniuc (Parţa), Petru Gîtin (Gătaia), Bogdan Ferţu (Buziaş, ex Giarmata), Răzvan Popovici (Cocoşul), Vasilică Bîzău (Unirea Sânnicolau Mare). Adrian Dan (Orţişoara), Doru Sabău (Flacăra Parţa), Dacian Bîrză (Comloşu Mare), Andrei Luca (Liebling),

5 goluri – Robert Szalkai (Buziaş), Lucian Stoica şi Andrei Raţiu (ambii Lugoj), Denis Dorobanţu (Deta ex Parţa), Andrei Hodiş (Comloşu Mare), Daniel Dragu (Becicherecu Mic), Şerban Crişan (Comloşu Mare), Andrei Firan (Comloşu Mare), Brian Filimon (Buziaş), Andrei Boghean (Universitatea de Vest din Timişoara), Daniel Galea (Unirea Sânnicolau Mare). Cristian Tăbăcaru (Ciacova). Caius Marta (Buziaş), Marian Talpă (Lugoj), Andrei Lazea (Ciacova).

4 goluri –Cătălin Ştefănescu (Ciacova), Vlad Nicoară (Ciacova), Florin Natanticu (Giarmata), Tomas Cozma (Unirea Sânnicolau Mare), Andrei Manoliu (Unirea Sânnicolau Mare), Denis Covaciu (Universitatea de Vest din Timişoara), Bogdan Costea (Comloşu Mare), Răzvan Rus (Buziaş), Alin Pârjol (Maşloc,, ex-Universitatea de Vest din Timişoara), Miroslav Radak (Lugoj), Adrian Nicolaescu (Şag). Levente Parvany (Gătaia),

3 goluri – Cristian  Nicolescu (Parţa),Adrian Fiştea (Grabaţ), Cosmin Marina (Maşloc), Răzvan Plopeanu (Tomnatic), Laurenţiu Sein (Maşloc), Mirel Rosuş (Deta), George Gurguş (Maşloc), Eric Pascu (Şag), Eduard Codreanu (Cocoşul), Sandu Matei (Gătaia), Cristian Buhăceanu (Sânandrei), Petre Rădulescu (Timişul Şag), Adrian Sabău (Sânandrei Carani), Marius Sîrbu (Unirea Sânnicolau Mare), Loren Stoia (Şag), Mădălin Ciurariu (Parţa), Florin Călin (Gătaia). Dragoş Cătău (Ciacova), Silviu Francescu (Giarmata), Pedrian Gheta (Deta), Bogdan Steop (Ciacova) Marius Toma (Comloşu Mare), Bogdan Centea (Tomnatic; ex Comloşu Mare), Raul Duţu (Maşloc, ex Deta), Raul Semco (Millenium Giarmata, ex Sînandrei-Carani),Sorin Coţolan (CSM Lugoj) Raul Peţiu (Liebling).Marian Musteţa (Buziaş).

Alți 140 de jucători au marcat două goluri respectiv câte unul.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.