Fotografii de la meciul ACS Poli – CS Gaz Metan Mediaș, jucat luni 6 februarie 2017 de la ora 20 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara la încheierea etapei a 22-a din returul Ligii 1 la fotbal și încheiat la egalitate, 1-1 (0-0), prin golurile lui Doman în minutul 66 respectiv Buziuc în minutul 76.

Acesta a fost al doilea rezultat de 1-1 înregistrat de timișoreni pe teren propriu în actualul campionat, după cel din tur cu clujenii, meci în care, la fel, ACS Poli era egalată spre final, în minutul 72. Runda încheiată luni seară pe malurile Begăi a consemnat nu mai puțin de patru remize de 1-1 în totalul celor 7 întâlniri, doar ACS Poli fiind însă unica grupare gazdă dintre cele încheind la egalitate acasă care să fi deschis scorul, prin Cătălin Doman, marcator al singurului gol în precedentul joc de Liga 1 de pe ”Dan Păltinișanu”, în 9 decembrie 2016, cu FC Voluntari.

Pentru Gaz Metan a fost în schimb al patrulea 1-1 în deplasare, după cele din august, septembrie și noiembrie la Dinamo, CFR Cluj și FC Viitorul, în fiecare dintre cele 3 înscriind golgheterul campionatului, Llullaku, trecut între timp la FK Astana, care deschidea scorul în Gruia și la Ovidiu respectiv egala în remiza de la București.

ACS Poli va mai juca în Timișoara în returul din sezonul regular luni 20 februarie de la ora 20,30 cu CSM Poli Iași și în primele zile ale lunii martie, în runda finală, cu Concordia. Intercalate, deplasările la ASA Târgu Mureș – joc mutat la Cluj, și Ovidiu.

Rezultatele, clasamentul la zi și programul viitor, pe coloana dreaptă. (*clic pe imagine pentru mărire)

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 1 și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.