Campionatul Municipal Timișoara a început săptămâna aceasta prin jocurile etapei I din ediția 2018-2019, un meci din runda inaugurală fiind amânat. Dar iată câteva rezultate şi marcatorii câtorva meciuri, cu succinte detalii. Plus o galerie foto…

Seria I

ASU Politehnica II – ACS Kids Sânmihaiu Român 8-0 (3-0)

Au marcat: Alexandru Prodana (minutele 7, 9, 29 şi 66), Todor Luca (min. 48, 70), Denis Laza (min. 69) și Paul Ungureanu (min. 85).

CSŞ Bega Timişoara – Auto 6-3 (3-2)

Au marcat: Bogdan Mihuţ – două goluri, Samuel Costea – 2, Alin Cîrpaci şi Robert Wanderer, respectiv Petru Gongeanu – două goluri, Sorin Butaru.

CFR Timişoara – ACS FC Juventus 2-8.

Echipa Timişul Şag II a stat în această etapă.

*

Seria a II-a

Electrometal – AS Albina 6-2 (1-1)

Au marcat: Nohai (min. 41), Crişanov (min. 66), Aleksandar Indic (în minutele 73, 74, 76 și 79), respectiv Silviu Ilieş (min. 23) şi Barb Dudan (min. 48).

Astăzi de la ora 17 s-au jucat ultimele două jocuri, Giarmata Vii învingând cu 5-2 (4-0) echipa Unirea Cerneteaz II, iar meciul dintre CS Giroc Chişoda și ACS Dedy Mid Sânmihaiu Român încheindu-se 3-3.

Atletico Timişoara – Timişul Urseni 3-2 (2-1)

Au marcat: Liviu Ardel (min. 15 şi 75) şi Gheorghe Stănescu (min. 22, din lovitură de la 11 metri), respectiv Marius Periat (min. 32 şi 80).

Gazdele au efectuat un notabil transfer, pe lângă veteranii Cristian Dancia, Gheorghe Stănescu și Flavius Buţă cooptându-l și pe Paul Codrea, care în acest meci nu a jucat, acuzând o uşoară accidentare. Însă, din etapa următoare, va evolua în echipa condusă de Cristian Dancia şi Adrian Bungău.

Meciul Srbianca – Chişoda a fost amânat. Clasamentul și rezultatele din liga a VI-a locală, ”Municipal” Timișoara, pe coloana datelor tehnice a secțiunii Fotbal.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.