FC Chişoda i-a administrat sîmbătă la amiază un… set tenisistic „violetei” Banatul Nerău, 6-1 într-unul dintre cele doar 3 succese pe teren propriu consemnate în runda a 24-a din D Timiş, reafirmîndu-şi tăria de secondantă a liderului CSM Lugoj. Este al patrulea triumf în 2012 pentru chişodeni, care au strîns două treimi dintre punctele returului, 14, cu 9 în plus faţă de nişte oaspeţi nou-promovaţi rămaşi cu o unică victorie, la debutul din 17 martie…
Play-Off 1-6 SuperLiga LPF 2023-24
20 apr. 2024Etapa V
- Farul5CFR Cluj1
- FCSBRapid
- Sepsi SIC Sf. GheorgheUniversitatea Craiova
Clasament
1 | • | FCSB | 44 |
2 | ↑ | Farul | 32 |
3 | • | Universitatea Craiova | 31 |
4 | ↓ | CFR Cluj | 31 |
5 | • | Rapid | 28 |
6 | • | Sepsi SIC Sf. Gheorghe | 27 |
26 apr. 2024Etapa VI
- Sepsi SIC Sf. GheorghevsFCSB
- FarulvsRapid
- Universitatea CraiovavsCFR Cluj
Fotbal Liga 1 - Play-Out
19 apr. 2024Etapa V
- FC U Craiova 1948Dinamo
- Hermannstadt1AFC Botoşani1
- PetrolulUTA
- Politehnica IaşiFC Voluntari
- OţelulU Cluj
Clasament
1 | • | Hermannstadt | 28 |
2 | • | Oţelul | 27 |
3 | • | UTA | 27 |
4 | • | U Cluj | 26 |
5 | • | Petrolul | 25 |
6 | • | FC Voluntari | 21 |
7 | • | Dinamo | 19 |
8 | ↑ | AFC Botoşani | 18 |
9 | ↓ | Politehnica Iaşi | 18 |
10 | • | FC U Craiova 1948 | 17 |
26 apr. 2024Etapa VI
- U ClujvsPolitehnica Iaşi
- UTAvsOţelul
- AFC BotoşanivsDinamo
- HermannstadtvsPetrolul
- FC VoluntarivsFC U Craiova 1948
Fotbal Liga B2 - Play-off
19 apr. 2024Etapa V
- CSC ŞelimbărUnirea Slobozia
- Gloria BuzăuCsikszereda
- Corvinul 1921 HunedoaraCS Mioveni
Clasament
1 | • | Unirea Slobozia | 47 |
2 | • | CSC Şelimbăr | 45 |
3 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 42 |
4 | • | Csikszereda | 39 |
5 | • | Gloria Buzău | 38 |
6 | • | CS Mioveni | 36 |
24 apr. 2024Etapa VI
- Gloria BuzăuvsCorvinul 1921 Hunedoara
- CS MiovenivsUnirea Slobozia
- CSC ŞelimbărvsCsikszereda
Fotbal SuperLiga
9 mart. 2024Etapa XXX
- FC Botoșani0Farul0
- Voluntari0”U” Cluj0
- Petrolul1Sepsi2
- U Craiova 19481Universitatea Craiova2
- Rapid4FCSB0
- SC Dinamo 1948 SA1UTA0
- Oţelul Galaţi1Politehnica Iaşi1
- CFR Cluj1Hermannstadt0
Clasament
1 | • | FCSB | 64 |
2 | • | Rapid | 55 |
3 | • | CFR Cluj | 53 |
4 | • | Universitatea Craiova | 49 |
5 | • | Sepsi | 43 |
6 | • | Farul | 43 |
7 | • | ”U” Cluj | 42 |
8 | • | Hermannstadt | 40 |
9 | • | UTA | 40 |
10 | • | Petrolul | 35 |
11 | • | Oţelul Galaţi | 34 |
12 | • | Politehnica Iaşi | 33 |
13 | • | U Craiova 1948 | 31 |
14 | • | SC Dinamo 1948 SA | 29 |
15 | • | Voluntari | 28 |
16 | • | FC Botoșani | 21 |
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa A
20 apr. 2024Etapa IV
- MetaloglobusUnirea Dej
- FC ArgeşCSM Reşiţa
- CeahlăulCSM Alexandria
Clasament
1 | ↑ | CSM Reşiţa | 31 |
2 | ↓ | Ceahlăul | 31 |
3 | ↑ | FC Argeş | 30 |
4 | ↓ | Metaloglobus | 30 |
5 | • | CSC Dumbrăviţa | 26 |
6 | • | Unirea Dej | 17 |
7 | • | CSM Alexandria | 13 |
27 apr. 2024Etapa V
- Unirea DejvsFC Argeş
- CSC DumbrăviţavsMetaloglobus
- CSM ReşiţavsCeahlăul
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa B
20 apr. 2024Etapa IV
- ChindiaCSA
- CSM Slatinasarcina
- CS TunariConcordia
Clasament
1 | • | CSA | 34 |
2 | • | Concordia | 34 |
3 | • | Chindia | 31 |
4 | ↓ | sarcina | 29 |
5 | • | CSM Slatina | 26 |
5 | ↑ | CS Tunari | 17 |
7 | • | Progresul Spartac | 1 |
27 apr. 2024Etapa V
- Progresul SpartacvsChindia
- CSAvsCSM Slatina
- CSM SlatinavsCS Tunari
Fotbal Liga 2
16 mart. 2024Etapa XIX
- CSC Dumbrăvița1AFK Csikszereda1
- Ceahlăul4Progresul Spartac0
- Unirea Slobozia3Corvinul 1921 Hunedoara1
- FC Argeş1CSM Reşiţa0
- Gloria Buzău5sarcina0
- CSM Slatina0CS Mioveni0
- CS al Armatei Steaua2CS Tunari1
- CSC 1599 Șelimbăr2Chindia1
- CSM Alexandria1Metaloglobus1
- Unirea Dej0Concordia Chiajna2
Clasament
1 | • | CSC 1599 Șelimbăr | 42 |
2 | • | Unirea Slobozia | 40 |
3 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 37 |
4 | • | Gloria Buzău | 34 |
5 | • | CS Mioveni | 33 |
6 | • | AFK Csikszereda | 32 |
7 | • | Ceahlăul | 31 |
8 | • | CS al Armatei Steaua | 28 |
9 | • | Chindia | 28 |
10 | • | CSM Reşiţa | 27 |
11 | • | Metaloglobus | 26 |
12 | • | Concordia Chiajna | 25 |
13 | • | CSM Slatina | 25 |
14 | • | FC Argeş | 24 |
15 | • | CSC Dumbrăvița | 23 |
16 | • | sarcina | 23 |
17 | • | CS Tunari | 16 |
18 | • | Unirea Dej | 13 |
19 | • | CSM Alexandria | 9 |
20 | • | Progresul Spartac | 1 |
Fotbal Liga 3 - C7
22 mart. 2024Etapa XVIII
- CSO Turceni1Viitorul Şimian2
- Voinţa Lupac0CSC Ghiroda&Giarmata Vii2
- Gilortul Târgu Cărbuneşti2CSM Deva1
- CSM Jiul Petroşani0Universitatea 2 Craiova1
- FC U Craiova 1948 II0ACSO Filiaşi2
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda&Giarmata Vii | 40 |
2 | • | ACSO Filiaşi | 38 |
3 | • | CSM Deva | 34 |
4 | • | Viitorul Şimian | 34 |
5 | • | Universitatea 2 Craiova | 28 |
6 | • | Gilortul Târgu Cărbuneşti | 25 |
7 | • | Voinţa Lupac | 21 |
8 | • | CSM Jiul Petroşani | 20 |
9 | • | FC U Craiova 1948 II | 11 |
10 | • | CSO Turceni | 5 |
Fotbal Liga 3 - Seria 8
22 mart. 2024Etapa XVIII
- Politehnica Timişoara1CSC Peciu Nou0
- FC Bihor Oradea2Progresul Pecica0
- Șoimii Lipova1CS Phoenix Buziaş3
- Avântul Periam2Gloria Lunca Teuz Cermei0
- CS Socodor3ACB Ineu0
Clasament
1 | • | FC Bihor Oradea | 46 |
2 | • | Politehnica Timişoara | 39 |
3 | • | CSC Peciu Nou | 36 |
4 | ↑ | CS Phoenix Buziaş | 32 |
5 | ↓ | Progresul Pecica | 31 |
6 | • | Șoimii Lipova | 23 |
7 | • | Avântul Periam | 19 |
8 | • | Gloria Lunca Teuz Cermei | 12 |
9 | • | CS Socodor | 11 |
10 | • | ACB Ineu | 6 |
Fotbal feminin - Liga 1
20 apr. 2024Etapa XX
- Politehnica TimișoaraFarul
- Csikszereda Miercurea CiucUniversitatea Cluj
- Universitatea Cluj2Politehnica Timișoara0
- Farul2Csikszereda Miercurea Ciuc3
Clasament
1 | • | Farul | 38 |
2 | • | Politehnica Timișoara | 38 |
3 | • | Universitatea Cluj | 35 |
4 | ↑ | Csikszereda Miercurea Ciuc | 27 |
5 | ↓ | Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud | 24 |
6 | • | Banat Girls | 15 |
7 | • | CSM Alexandria | 10 |
8 | • | Ladies Târgu Mureș | 0 |
24 apr. 2024Etapa XXI
- Universitatea ClujvsFarul
- Politehnica TimișoaravsCsikszereda Miercurea Ciuc
- Politehnica TimișoaravsUniversitatea Cluj
- Csikszereda Miercurea CiucvsFarul
Fotbal Divizia D Timiş
20 apr. 2024Etapa XXVIII
- CSM Lugoj3CS Comloșu Mare0
- Progresul CiacovaMillenium Giarmata
- AS GeluCSO Deta
- Pobeda Star BîşnovUnirea Sânnicolau Mare
- CSC BelinţCocoșul Orțișoara-Seceani
- CSC LieblingGloria Moșnița Nouă
- Progresul GătaiaVoința Mașloc
- Flacăra ParțaCS Sînandrei-Carani
- Avântul Topolovățu MareUniversitatea de Vest din Timișoara
- Unirea JimboliaTimișul Șag
Clasament
1 | ↑ | CSM Lugoj | 77 |
2 | ↓ | Timișul Șag | 76 |
3 | • | CS Sînandrei-Carani | 63 |
4 | • | Unirea Sânnicolau Mare | 46 |
5 | • | Progresul Ciacova | 45 |
6 | • | CSO Deta | 44 |
7 | • | Millenium Giarmata | 40 |
8 | • | CS Comloșu Mare | 39 |
9 | • | Gloria Moșnița Nouă | 39 |
10 | • | Flacăra Parța | 38 |
11 | • | Progresul Gătaia | 36 |
12 | • | CSC Liebling | 35 |
13 | • | CSC Belinţ | 34 |
14 | • | Cocoșul Orțișoara-Seceani | 31 |
15 | • | Voința Mașloc | 27 |
16 | • | AS Gelu | 27 |
17 | • | Universitatea de Vest din Timișoara | 25 |
18 | • | Pobeda Star Bîşnov | 21 |
19 | • | Avântul Topolovățu Mare | 15 |
20 | • | Unirea Jimbolia | 14 |
23 apr. 2024Etapa XXIX
- CSC BelinţvsPobeda Star Bîşnov
- Cocoșul Orțișoara-SeceanivsCSC Liebling
- Gloria Moșnița NouăvsProgresul Gătaia
- Voința MașlocvsFlacăra Parța
- Millenium GiarmatavsAvântul Topolovățu Mare
- Universitatea de Vest din TimișoaravsUnirea Jimbolia
- CSO DetavsUnirea Sânnicolau Mare
- CS Sînandrei-CaranivsCSM Lugoj
- Timișul ȘagvsAS Gelu
- Unirea JimboliavsMillenium Giarmata
Fotbal Liga V Timiş Seria I
14 apr. 2024Etapa XXI
- Vulturii Igriş8Steaua Roşie Variaş3
- Olimpia Lenauheim2AS Tricoul 1 Iunie Timişoara2
- Voința Valcani5CS Plavii Delia Sânpetru Mare1
- Unirea Tomnatic6CS Unirea Sannicolau Mare II0
- Dedy Mid Viitorul Iecea Mare0AS Sînandrei Timiş3
- Chinejana Chinezul Satchinez0AS FC Mureşul Cenad2
- Voința Biled4AS FC Dacia Cărpiniş1
- Steaua Bulgăruș6AS Avântul Bobda0
Clasament
1 | • | Vulturii Igriş | 53 |
2 | • | Unirea Tomnatic | 49 |
3 | ↑ | Voința Biled | 47 |
4 | ↓ | AS Tricoul 1 Iunie Timişoara | 46 |
5 | • | AS Sînandrei Timiş | 40 |
6 | • | AS FC Mureşul Cenad | 37 |
7 | • | AS FC Dacia Cărpiniş | 31 |
8 | • | CS Unirea Sannicolau Mare II | 30 |
9 | • | CS Plavii Delia Sânpetru Mare | 30 |
10 | • | AS Avântul Bobda | 28 |
11 | • | Voința Valcani | 22 |
12 | • | Olimpia Lenauheim | 21 |
13 | • | Steaua Bulgăruș | 20 |
14 | • | Chinejana Chinezul Satchinez | 12 |
15 | • | Steaua Roşie Variaş | 12 |
16 | • | Dedy Mid Viitorul Iecea Mare | 6 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- AS Sînandrei TimişvsVoința Biled
- AS FC Dacia CărpinişvsSteaua Bulgăruș
- AS Tricoul 1 Iunie TimişoaravsDedy Mid Viitorul Iecea Mare
- AS Avântul BobdavsVulturii Igriş
- AS FC Mureşul CenadvsOlimpia Lenauheim
- CS Plavii Delia Sânpetru MarevsChinejana Chinezul Satchinez
- Steaua Roşie VariaşvsUnirea Tomnatic
- CS Unirea Sannicolau Mare IIvsVoința Valcani
Fotbal Liga V Timiş Seria II
14 apr. 2024Etapa XXI
- Progresul Iecea Mare4CS Utvin0
- ASO Deta II3Unirea Uivar0
- AS Juventus Pişchia0ACS Kids Sânmihaiu Român3
- CSC Pindul Dudeștii Noi1AS Petroman4
- CS Unirea Cerneteaz7Viitorul Ionel1
- Inter Foeni1CSC Ghiroda și Giarmata Vii II1
- ACS Unirea Banloc9ACS Galaxy2
- Avântul Jamu Mare3CS Viitorul Bencec0
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda și Giarmata Vii II | 54 |
2 | • | ASO Deta II | 47 |
3 | • | CSC Pindul Dudeștii Noi | 44 |
4 | • | AS Petroman | 37 |
5 | ↑ | ACS Unirea Banloc | 37 |
6 | ↓ | Inter Foeni | 34 |
7 | • | ACS Galaxy | 33 |
8 | • | AS Juventus Pişchia | 31 |
9 | ↑ | CS Unirea Cerneteaz | 29 |
10 | ↓ | Avântul Jamu Mare | 29 |
11 | • | Viitorul Ionel | 24 |
12 | • | Unirea Uivar | 23 |
13 | • | ACS Kids Sânmihaiu Român | 22 |
14 | • | Progresul Iecea Mare | 16 |
15 | • | CS Viitorul Bencec | 13 |
16 | • | CS Utvin | 8 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- CS UtvinvsACS Unirea Banloc
- ACS Kids Sânmihaiu RomânvsCS Unirea Cerneteaz
- CS Viitorul BencecvsASO Deta II
- ACS GalaxyvsCSC Pindul Dudeștii Noi
- AS PetromanvsInter Foeni
- Viitorul IonelvsProgresul Iecea Mare
- CSC Ghiroda și Giarmata Vii IIvsAvântul Jamu Mare
- Unirea UivarvsAS Juventus Pişchia
Fotbal Liga V Timiş Seria III
14 apr. 2024Etapa XX
- AS Boldur8Progresul Vucova0
- AS Recaş4ASCS Tormac2
- AS FC Bazoş3Margina0
- Sacoșu Turcesc3Voința Iosifalău3
- Nițchidorf6CSO Făget3
- Meget Remetea Mare1Olimpia Darova7
- Autoliv6Phoenix Buziaș II2
- AS Berini1AS Bacova1
Clasament
1 | • | AS Recaş | 52 |
2 | • | CSO Făget | 47 |
3 | • | AS FC Bazoş | 44 |
4 | • | Olimpia Darova | 39 |
5 | • | Nițchidorf | 38 |
6 | • | AS Boldur | 36 |
7 | • | AS Berini | 34 |
8 | • | AS Bacova | 33 |
9 | • | ASCS Tormac | 33 |
10 | • | Voința Iosifalău | 29 |
11 | • | Margina | 25 |
12 | • | Autoliv | 25 |
13 | • | Sacoșu Turcesc | 23 |
14 | • | Phoenix Buziaș II | 15 |
15 | • | Meget Remetea Mare | 6 |
16 | • | Progresul Vucova | 3 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- Olimpia DarovavsAutoliv
- Voința IosifalăuvsAS FC Bazoş
- CSO FăgetvsAS Berini
- MarginavsAS Boldur
- Progresul VucovavsNițchidorf
- Phoenix Buziaș IIvsAS Recaş
- AS BacovavsMeget Remetea Mare
- ASCS TormacvsSacoșu Turcesc
Fotbal Promoţie Timiş - Seria I
14 apr. 2024Etapa XI
- CSC MoşniţaRecolta Stamora Germană
- Viitorul Cruceni1Bârzava Partoş0
- Pădureni Lighed0Radnicki Soca1
- Tolvădia5AS Corneşti2
- Partizan Diniaş5CSC Liebling 21
Clasament
1 | • | Partizan Diniaş | 30 |
2 | ↑ | Radnicki Soca | 20 |
3 | ↑ | Viitorul Cruceni | 18 |
4 | ↓ | CSC Moşniţa | 18 |
5 | • | Bârzava Partoş | 15 |
6 | ↑ | Tolvădia | 10 |
7 | ↓ | Pădureni Lighed | 7 |
8 | • | AS Corneşti | 5 |
9 | • | CSC Liebling 2 | 2 |
10 | • | Recolta Stamora Germană | 0 |
21 apr. 2024Etapa XII
- Radnicki SocavsTolvădia
- CSC Liebling 2vsPădureni Lighed
- Bârzava PartoşvsPartizan Diniaş
- CSC MoşniţavsViitorul Cruceni
Fotbal Promoţie Timiş - Seria II
14 apr. 2024Etapa XI
- Avântul 2 Periam7Real Fibiş1
- Fortuna Becicherecu Mic1Şoimii Pesac1
- Unirea Grabaţ0ACS ASU Politehnica1
- Pobeda II Star Bîșnov1Gottlob2
- Checeana Checea1Remetea Ianova 20084
Clasament
1 | • | Fortuna Becicherecu Mic | 29 |
2 | • | Avântul 2 Periam | 21 |
3 | • | Şoimii Pesac | 21 |
4 | • | Remetea Ianova 2008 | 19 |
5 | • | Real Fibiş | 16 |
6 | • | Gottlob | 14 |
7 | • | Unirea Grabaţ | 13 |
8 | • | Pobeda II Star Bîșnov | 12 |
9 | • | Checeana Checea | 9 |
10 | • | ACS ASU Politehnica | 4 |
21 apr. 2024Etapa XII
- ACS ASU PolitehnicavsPobeda II Star Bîșnov
- Şoimii PesacvsUnirea Grabaţ
- Real FibişvsFortuna Becicherecu Mic
- Checeana CheceavsAvântul 2 Periam
- Remetea Ianova 2008vsGottlob
Fotbal Promoție Timiș - Seria III Municipal 1 Timişoara
16 apr. 2024Etapa XII
- Timișul Urseni1Săcălaz5
- Srbianca Giuchici5Atletico Timișoara5
- Kids Sanmihaiu Roman1Gruppo Select2
- Timisul 3 Sag7Auto Timișoara3
- Gloria 2 Moşniţa Nouă4CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 32
Clasament
1 | • | Săcălaz | 36 |
2 | • | CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3 | 25 |
3 | ↑ | Gloria 2 Moşniţa Nouă | 23 |
4 | ↓ | Srbianca Giuchici | 23 |
5 | • | Auto Timișoara | 17 |
6 | • | Timisul 3 Sag | 17 |
7 | ↑ | Gruppo Select | 10 |
8 | ↓ | Atletico Timișoara | 10 |
9 | • | Timișul Urseni | 5 |
10 | • | Kids Sanmihaiu Roman | 5 |
Liga 6 Promoţie Seria IV - Municipal 2 Timişoara
16 apr. 2024Etapa XII
- Porto BegaMillenium 2 Giarmata
- CSF CFR 1933 TimişoaraPindul Dudeştii Noi
- Electrica 19293Unirea II Cerneteaz1
- CS Giroc-Chișoda2Tim Star2
- LPS Banatul0SC FC Ripensia SA3
Clasament
1 | • | SC FC Ripensia SA | 33 |
2 | • | Electrica 1929 | 30 |
3 | • | Millenium 2 Giarmata | 25 |
4 | • | Unirea II Cerneteaz | 21 |
5 | • | CS Giroc-Chișoda | 20 |
6 | • | Pindul Dudeştii Noi | 12 |
7 | • | CSF CFR 1933 Timişoara | 12 |
8 | • | Tim Star | 8 |
9 | • | Porto Bega | 5 |
10 | • | LPS Banatul | 4 |
Fotbal Promoție Timiș - Seria V
14 apr. 2024Etapa XVII
- Boldur 20VHF Pădureni4
- Sporting Dumbrava5CSO Făget 22
- Olimpia Bucovăţ4Foresta Mănăştiur1
- Sinteşti Timiş2Timișul Hitiaș3
- Ohaba Forgaci6Avântul Capăt1
- AS Steaua Roşie Stanciova2Progresul Racovița1
- Timișul Hitiaș0Crvena Zvezda Stanciova2
Clasament
1 | • | AS Steaua Roşie Stanciova | 43 |
2 | • | Ohaba Forgaci | 42 |
3 | • | VHF Pădureni | 34 |
4 | • | Olimpia Bucovăţ | 33 |
5 | • | Crvena Zvezda Stanciova | 29 |
6 | • | Progresul Racovița | 25 |
7 | • | Sinteşti Timiş | 17 |
8 | ↑ | Sporting Dumbrava | 15 |
9 | ↓ | CSO Făget 2 | 15 |
10 | ↓ | Avântul Capăt | 15 |
11 | ↓ | Boldur 2 | 13 |
12 | • | Timișul Hitiaș | 13 |
13 | • | Foresta Mănăştiur | 2 |
14 | • | Progresul Vucova | 0 |
21 apr. 2024Etapa XVIII
- Avântul CapătvsOlimpia Bucovăţ
- Timișul HitiașvsAS Steaua Roşie Stanciova
- CSO Făget 2vsBoldur 2
- VHF PădurenivsOhaba Forgaci
- Foresta MănăştiurvsCrvena Zvezda Stanciova
- Progresul RacovițavsSporting Dumbrava