Deja se cunosc toate echipele calificate  în sferturi: Unirea Ghilad, Voinţa Maşloc, Unirea Cerneteaz, Avântul Chizătău şi AS Bacova, Spartak Gottlob, Plavii Delia Sânpetru Mare şi Inter Foeni.

Meciuri foarte echilibrate la Sânnicolau Mare, unde câştigătoarea grupei A s-a decis în urma golaverajului, toate cele trei echipe acumulând trei puncte iar calificată fiind Spartak Gottlob, cu un golaveraj de 7-6 în dauna celor de la Comloşu Mare, având un golaveraj de 6-5.

Şi seria de la Deta a fost dramatică, unde lupta s-a dat între Inter Foeni şi FC Jebel, ambele acumulând 7 puncte iar golaverajul mai mare surâzându-le celor de la Inter, 9-5. În schimb cei de la Jebel au avut un golaveraj de 6-3.

Dar iată rezultatele complete din grupe:

Zona Giarmata

Grupa A

Ghilad – Meget Remetea Mare 7-1, Topolovăţu Mare – Murani 2-3, Meget Remetea Mare – Murani 3-4, Ghilad – Topolovăţu Mare 6-2, Topolovăţu Mare – Meget Remetea Mare 3-0, Murani – Ghilad 1-2.

În această grupă, Unirea Ghilad, cu maxim de puncte, 15 goluri marcate şi 5 primite.

Grupa B

Maşloc – AS Carani 5-2, Moşniţa Nouă – Urseni 2-2, AS Carani – Urseni 1-2, Maşloc – Moşniţa Nouă 6-3, Moşniţa Nouă – AS Carani 2-10, Urseni – Maşloc 0-10.

Echipa Voinţa Maşloc a înregistrat maximul de puncte, cu un golaveraj de 21 goluri marcate şi doar 5 primite.

Zona Lugoj

Grupa A

Boldur – Bacova 0-2, Chevereşu Mare – Boldur  2-1, Bacova – Chevereşu Mare 7-1.

AS Bacova s-a calificat în sferturi cu două victorii, după ce a marcat 9 goluri, încasând doar unul.

Grupa B

Ştiuca – Chizătău 1-6, Buziaş – Ştiuca 5-4, Chizătău – Buziaş 4-0.

Avântul Chizătău merge mai departe tot cu 2 victorii, golaveraj 10 la 1.

Grupa C: Solventul – Tricoul 1 Iunie 0-1, Giarmata Vii – Cerneteaz 1-2, Tricoul  1 Iunie – Cerneteaz 2-2, Solventul – Giarmata Vii 3-4,  Giarmata Vii – Tricoul 1 Iunie 4-1, Cerneteaz – Solventul 6-4. În sferturi s-a calificat Unirea Cerneteaz.

Cel mai frumos gol în această grupă a fost reuşit de portarul echipei Solventul, Murărescu Ovidiu, care a marcat din poartă în poartă. Iar cel mai frumos joc a fost Solventul – Giarmata Vii 3-4, după ce prima echipă a condus cu 2-0. Victoria, în ultima secundă.

Zona Sânnicolau Mare

Grupa A: Varias – Comloşu Mare 3-2, Gottlob – Variaş 6-3, Comloşu Mare – Gottlob 3-1. S-a calificat mai departe Spartak Gotlob.

Grupa B: Valcani – Cenad 4-2, Sâmpetru Mare – Valcani 3-1, Cenad – Sâmpetru Mare 2-11. A mers mai departe Plavii Delia Sânpetru Mare.

Zona Deta: Jebel – Deta 2-0, Banloc – Foeni 3-5, Deta – Foeni 1-3, Jebel – Banloc 3-2, Banloc – Deta 5-2, Foeni – Jebel 1-1. S-a calificat Inter Foeni.

Mâine  se vor disputa sferturile şi finalele la Sala Constantin Jude, începând cu ora 10, după următorul program: Chizătău – Cerneteaz, Maşloc – Bacova, Ghilad – Sânpetru Mare şi Gottlob – Foeni.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.