Imagini de la finala fazei judeţene Timiş a Cupei României 2014-2015, disputată vineri 20 iunie 2014 la Giarmata Vii, între gazda CS Lorena, locul 2 în Seria a III-a a Ligii 5, şi ASU Politehnica Timişoara, vicecampioana Diviziei D Timiş, şi adjudecată după 120 de minute de alb-violeţi cu 3-4 (1-1; 3-3).

Oaspeţii au fost egalaţi de două ori, în fiecare repriză, dar au marcat golul victoriei în primele minute ale întâii reprize de prelungiri, după care s-au regăsit şi în superioritate numerică.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Poli Timişoara și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.