Fotografii realizate de Iosif Canea la meciul de fotbal Politehnica – Ripensia, jucat sâmbătă de la ora 15 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a XI-a din Liga 2, partidă directă în sezonul regular între echipele secund-divizionare locale câștigată de roșu-galbenii în deplasare cu 1-3 (1-1) după ce au deschis scorul din penalty în minutul 3 prin Piftor, preluând conducerea și în minutul 73 prin Valerii Macrițchii, avantaj majorat târziu în prelungiri de Golda. Daniel Benzar egala pentru alb-violeți tot de pe punctul cu var în minutul 39. Declarațiile antrenorilor și cronica, în consemnări separate; rezultatele rundei și programul viitor în eșalonul 2, pe coloana clasamentelor la zi.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.